Бронхит при бебе

  • 22 149
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Със сигурност не е Вентолин.Свекъра ми отскочи до аптеката и каза,че е струвало 3 и нещо със иглата и спринцовката.Утре като отидем за инхалацията ще го видя,видях че ги нареждат на едно шкафче даже с моята станаха няколко такива кутийки.

# 16
  • Мнения: 6 563
вентолинът има много странични ефекти, изписва се в краен случай. урбазонът също, дават го при много силно изразена алергична реакция. съмнявам се лекарят ей-така ще изпише на бебо толкова силни лекарства.
Естреа, отиди на пулмолог, ако имаш възможност. нашият пулмолог, за да не се отчайвам, когато ни лекуваше, все ми казваше, че при бебетата много бързо се развиват заболяванията и след като детето не вдига температура, храни се (дори и по малко) и има макар и минимално подобрение, нещата вървят в хубава посока. дано бебчето бързо да се оправи  Peace

# 17
  • Мнения: X
Много в малко бебето за бабини работи. Слушай лекарите. Може за подсилване на имунната система да даваш имунокинд, биозин и пробиотик покрай антибиотика. Аз винаги имам калциев глюконат под ръка. Вършу чудесна работа

# 18
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 330
Мамита какво друго да следя за бронхит освен кашлицата-темп.,сополки,загуба на апетит?Колко на често е тревожно да се подкашля? #Crazy

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 233
 Малкия е правил бронхиолит и без температура и с по 3-4 кашляния на ден. Важно е дали "свирят" гърдите, а за това си трябва да го преслуша доктор Peace

# 20
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 330
Малкия е правил бронхиолит и без температура и с по 3-4 кашляния на ден. Важно е дали "свирят" гърдите, а за това си трябва да го преслуша доктор Peace

Ние ходихме 4 поредни дни педи да му слуша гърдите и да му гледа гърлото,пием калциев глюконат,капки фенистил,но аз си се параноясвам и все го наслушвам дали кашля.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 233
Успокой се тогава, щом на слушалка е ОК, значи няма бронхиолит.

# 22
  • Мнения: X
Малкия е правил бронхиолит и без температура и с по 3-4 кашляния на ден. Важно е дали "свирят" гърдите, а за това си трябва да го преслуша доктор Peace

Ние ходихме 4 поредни дни педи да му слуша гърдите и да му гледа гърлото,пием калциев глюконат,капки фенистил,но аз си се параноясвам и все го наслушвам дали кашля.
калциев глюконат при запушен нос и кашлица прави чудеса.

# 23
  • Мнения: X
Как им го бият тоя Урбазон на бебетата?Как боли това ''чудо'',не е истина  ooooh!
 Душичка...,дано оздравява бързо  Sad

# 24
  • Мнения: 4 765
На Дамян Ноа му бяха сложили абокат (дали така се пише?) в ръката и му го влизаха венозно.

# 25
  • Мнения: 8 242
Как им го бият тоя Урбазон на бебетата?Как боли това ''чудо'',не е истина  ooooh!
 Душичка...,дано оздравява бързо  Sad


Мдам и на дъщеря ми искаха да й слагат при вирус с повръщане (през абокат) Crazy - отказах категорично.

# 26
  • Мнения: 4 765
Явно това им е панацеята - урбазон за всичко.

# 27
  • Мнения: X
На мен преди години ми се е налагало да ми поставят спешно Урбазон,заради тежка алергична реакция(оток на Квинке) и тогава го биеха мускулно.През абокат венозно може би не боли толкова много,но самото вливане на лекарство си е болезнено.
Още докато го биеха(бие се бавно) почувствах как ми спада отока и започнах да дишам по-спокойно.Буквално ми спаси живота тоя пуст Урбазон.Ама защо го изписват при бронхит,не ми стана ясно. Tired
Естреа,как е бебчето?Дано оздравява вече  Praynig

# 28
  • Мнения: X
Урбазон мускулно са ми били при реакция от пълна упойка. Слава богу нищо не съм усетила.
За бебе урбазон не мога да го приема особено при бронхит

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Всъщност, не са толкова скъпи - апарата е около 100 лева, но може да се ползва години наред при всеки вирус или бакт. инфекциия. На мен лично ми спестява много повече от лекарства, защото го ползвам при първите симптоми при всеки от семейството, и обикновено само с инхалации с физиологичен разтвор пресичам още в начало болестта.
Освен това много облегчава кашлицата - абе с една дума, вземи си инхалатор, или небулизатор, както май е по-точното име.

Напълно подкрепям  Peace
Ако знаех колко много проблеми спестява инхалаторът още преди години щях да си купя. Откакто го имам, всеки вирус, хрема, кашлица и т.н. минават в пъти по-бързо и по-леко.

Моят син беше с бронхиолит на 4 мес. Пи Вентолин, защото гърдите свиреха ужасно. Не се наложи да влизаме в болница. После чак до 7г кашлица и проблеми с гърдите не е имал. След това направи 2 бронхита, но мисълта ми е, че боледуването му като бебе не е имало никакви последствия, ще се оправи детето, не се тревожи, само си намерете читав и адекватен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт