Готвите ли всеки ден?

  • 11 464
  • 202
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4 142
Всяка вечер през делничните дни, а събота и неделя по 3 пъти на ден. Обичам да готвя, но мразя да измислям какво да готвя.А за времето, което ми отнема е различно, даже съм забелязала, че едно и също ядне понякога ми коства повече време от друг път.

# 136
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Всеки ден готвя. Не харесвам сухата храна а и мисля, че е вредна.

Кой е казал, че ядем суха храна, ако не готвим всеки ден  newsm78 Например, готвя картофена яхния днес следобед. Ще имаме за две вечери ядене.

# 137
  • Мнения: 234
готвя всеки ден Crazy,но в събота и неделя мама Wink

# 138
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
при мен зависи какво е времето
ако е топло навън , наблягам повече  на салатите , обаче като се захлади - супите в различните варианти са много на почит, както и скарата на дървени въглища....виното

# 139
  • Мнения: 2 011
Готвя през ден.Понякога,като ме връхлети музата,всеки ден.
Идеи черпя от тук,което много ме улеснява.

# 140
  • На ръба..
  • Мнения: 2 127
По принцип готвех през ден два, но откак преоткрих форума /особено рецептите/ с кеф почнах да готвя всеки ден. Да видим до кога ще продължи ентусиазма ми  Laughing

# 141
  • Мнения: 1 176
Ентусиазмът е хубаво нещо, обаче...моят вече е на изчерпване.
Не само че готвя всеки ден, но приготвям най-малко по две ястия. И взе да ми писва.  ooooh! Колкото по-големи стават децата ми, толкова по-големи са и капризите им.
Та затова сега съм обявила "готварска стачка" вкъщи. Не съм готвила от няколко дни. Само на малкият ми син приготвям нещо набързо за вечеря. Големият и таткото се оправят сами. А аз съм лесна - мога и без готвено да мина, и без това имам нужда от диета.

Но ако трябва да бъда съвсем честна - признавам си, че готвенето, разните му там сладкиши, питки, баници и прочее кулинарни глезотии бяха любимото ми занимание вкъщи. Преситих се ...давам си почивка. Даже и в готварския не влизам всеки ден - страх ме е да не ме засърбят ръцете, ако ми хареса някоя рецепта.

# 142
  • Мнения: 66
Няма как да не готвя всеки ден - изхранвам 115 кг съпруг и двама тинейджйри-лами. Кой откъдето дойде иска ядене.
Искам да кажа на една дама vangobi, която по-горе е писала, че й е трудно да измисля, как практикувам аз от няколко години. В неделя вечер всички сядаме на масата и нахвърлям "Седмично меню": закуска, обяд, вечеря от понеделник до неделя. Всеки си казва желанията, съответно съблюдаваме да бъде разнообразно  и менюто е изготвено - стои залепено с магнит на хладилника. Всяка сутрин поглеждам в него и ако трябва нещо изваждам да се размрази, ако трябва нещо купувам от магазина на връщане от работа и по този начин щом се прибера започвам да действам. Разбира се, запазвам си правото да правя промени по моя преценка - все пак аз съм шефа на кухнята.
Пропуснах да кажа, че когато ми дойде някоя приятелка на гости иска да ми използва менюто "наготово".

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 19:20 от nadia_0606

# 143
  • Мнения: 3 219
Да, рядко пропускам ден, в който да не съм готвила нещо. Понякога се налага да готвя и по 2-3 ястия едновременно Crazy, всеки има различен вкус и гледам да се съобразявам Confused А и обичам прясно приготвена храна.

# 144
  • Мнения: 1 123
вечерите караме на салати и нещо набързо.
Готвя предимно в събота и неделя.

# 145
  • сусурлево
  • Мнения: 474
събота и неделя по 3-4 неща и после никакво готвене до сряда - четвъртък   Wink  chef

# 146
  • Мнения: 1 428
Обичам да готвя и го правя всеки ден.Старая се освен вкусна храната да бъде и красиво подредена.Веднъж седмично правя баница , някакъв сладкиш и кремчета за малката.

# 147
  • Сопот
  • Мнения: 165
Да,почти всеки ден ..понякога се случва и два яденета на ден.С малко дете трябва и да е разнообразно.Понякога го правя по задължение,но понякога го правя и за удоволствие Simple Smile

# 148
  • Мнения: 4 187
Всеки ден се готви в къщи, но не винаги го правя аз. Готвим вечер, много рядко приготвям нещо през деня, ако имам време, и по изключение.

# 149
  • Мнения: 64
Обичам да готвя всеки ден. За мен си е голямо удоволствие, разтоварвам се от стреса на работното място. Много държа на разнообразието в готвенето, като за това разчитам на Вашите прекрасни рецепти тук във форума  Laughing
Понякога през седмицата хапваме навън, но  с тази криза, поразредихме вечерите навън.

Общи условия

Активация на акаунт