Безизходица

  • 7 184
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Отношенията му с другата жена са минало. Обеща и го направи. Не знам докога ще е така, но засега го направи. Не е любов, не е сексуална връзка дори. Просто е търсел разбиране от друг, а не вкъщи. Ако не е била тази, сигурно е щяла да бъде друга. Това са димите му. Не е това причината, това е следствие.
И ти му вярваш ????
Така ли му викат вече - 'разбиране'.  Shocked Shocked
Ако е искал накой да го разбере - да си беше намерил приятел ... мъж би го разбрал много по-добре.

# 16
  • Мнения: 36
Прав си, да. Може би съм наивна. Но аз съм длъжна дори и ако има и най-малък шанс нещата да се оправят, да се вкопча. Заради детето си. Не мога да повярвам, че след толкова години обич и разбирателство абсолютно всичко е отишло в канала. Когато се уверя в това, ще си тръгна сама.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 992
Отношенията му с другата жена са минало. Обеща и го направи. Не знам докога ще е така, но засега го направи. Не е любов, не е сексуална връзка дори. Просто е търсел разбиране от друг, а не вкъщи. Ако не е била тази, сигурно е щяла да бъде друга. Това са димите му. Не е това причината, това е следствие.

Ще ти кажа личното си мнение... На английски това го наричат "the point of no return", на български може да се приеме и за "точка на кипене". Вие сте преминали тази граница, в която можеш да използваш опцията Undo. Отношенията са безкрайно увредени, много шлака има натрупана.... Когато едни отношения стигнат до вашата фаза, пиши ги бегали... Кърпежите в отношенията стават на по-ранен етап, но не и когато стигнете до фазата, в която някой съжалява за едни от най-генералните си решения в живота... Каквото и да решиш, успех и сила ти пожелавам!

# 18
  • Мнения: 293
Направи всичко,което зависи от теб но в границите на нормалното.Тоест не му се вкопчвай като пиявица,защото това може да наклони везните му към лошия край.
Покажи му това,което искаш и виж какво ще направи.
Ако не става- не става.На сила хубост не става,нали знаеш?
Дори сега да постигнеш нещо изтискано от пръстите то в по нататъшен период ще се стигне пак до тази изходна точка.Тогава освен,че ще си в същото положение,ще се чудиш и защо си стояла въпреки това с него толкова време.
Не е лесно знам,разбирам те и ми се иска да те подкрепя но това е най-доброто,което можеш да направиш , за да си осигуриш чисто бъдеще и да започнеш наново.Ако той се вразуми - то тогава нещата биха стояли мааалко по различно.

Успех мила!

# 19
  • Мнения: 0
Прав си, да. Може би съм наивна. Но аз съм длъжна дори и ако има и най-малък шанс нещата да се оправят, да се вкопча. Заради детето си. Не мога да повярвам, че след толкова години обич и разбирателство абсолютно всичко е отишло в канала. Когато се уверя в това, ще си тръгна сама.

За последно пиша тук.
Виж offended ! Давам си сметка че не е лесно да си тръгнеш след 10 години. Ако аз трябва да го направя никак няма да ми е лесно защото семейството ми е моя живот и всичко е свързано с него. На практика не се сещам за нещо което првя и да не е свързано със семейството ми, но съм виждал и друго. Двама души които са заедно заради детето. Говорят си без да се гледат в очите или чрез детето. Бащата казва на детето - кажи на майка си, тя пък кажи на баща си. Държат си сметка за всяка пусната лампа, за всеки взет душ, за всяко нещо, което са купили на детето. Отстрани пък изглежда още по-ужасно. Това ли искаш ?
Има една крилата фраза: по-добре ужасен край отколкото ужас без край. Всяко начало е трудно ! Няма да те лъжа че всичко ще се нареди веднага но така е за всичко.
На мен ми е лесно да го кажа още повече че не знам всичко за вас но от това което знам - бих те посъветвал така.
Ти решаваш !
Живота си е твой !
 Confused

# 20
  • Мнения: 169
Съвет да ти дам не мога, ти сама си избираш пътя по които да вървиш. Дали ще си вземеш  детенце и щи си го отгледаш сама и ще му усигуриш един живот - спокоен и пълен с любов, или ще останеш с човек които те е предал и можи би ще продължи, което пък от своя страна ще те наранява още и още.
Дали това е средата в която ти би искала да расте детето ти?-  newsm78 задаи си тоз въпрос и най важното отговори си честно.
Определено студен дом пълен с омраза и ненавист не е най- добрата среда, защото след всички хубави моменти когато един човек се оказва притиснат до стената да остане с някого повярвяи ми мила идва ненависта и омразата, раздразнението и всички негативи от този факт.
 примери мога да дам много,но нека за сега до тук.

# 21
  • Мнения: 348
Никак не мога да се съглася с битуващото разбиране:
Апартаментът е само на бащата, защото е купен преди брака, а детето по подразбиране е на майката, дори да нямат покрив.

В крайна сметка нали човек гради жилище и за децата си!
В тези 7 години преди брака вероятно и двамата сте правили планове, включващи жилището като обща даденост. Ако нямахте жилище вероятно щяхте да се погрижите за него и тогава да имате бебе.
А вместо 3 години майчинство всяка разумна жена може да започне да гради кариера и да има почти изплатена боксониера ( най-малко).
Тоест - инвестицията в майчини грижи и себеотрицание е по-значима и не бива да остава невидима.

Та същият този татко може да подлъже следваща и следваща жена с привидна обезпеченост и да ги изхвърля после на улицата с бебета в ръце!

Майче, настоявай детето ти да получи своя полагаем дял от имуществото на бащата сега!
А защо той автоматично си мисли, че детето върви комплект с теб?  Как ли би погледнал, ако има вероятност сам да поеме грижите за дете и дом?

# 22
  • Мнения: 2 401
Защо не го оставиш да прави каквото ще. Общото жилище няма да напуснеш, просто го остави да се напалува, не се вживявай толкова.  Явно е захапал въдицата яко, като последен глупак, но ще му мине и ще се сети за вас. Не се карайте, не спорете, пусни го да  пътува. 

# 23
  • Мнения: 2 803
Защо не го оставиш да прави каквото ще. Общото жилище няма да напуснеш, просто го остави да се напалува, не се вживявай толкова.  Явно е захапал въдицата яко, като последен глупак, но ще му мине и ще се сети за вас. Не се карайте, не спорете, пусни го да  пътува. 
Щях да напиша нещо подобно. Само ще продължа в този дух. Детето е ваше общо и двамата носите отговорност за него, защото сте му дали живот. Така че не напускай вашия дом, жилището което казваш че е негово. Желая ти сили да посрещнеш трудностите и да не губиш кураж, ама никога не се отчайвай! От това полза няма.Стискам палци! Praynig

Никак не мога да се съглася с битуващото разбиране:
Апартаментът е само на бащата, защото е купен преди брака, а детето по подразбиране е на майката, дори да нямат покрив.
В крайна сметка нали човек гради жилище и за децата си!

Майче, настоявай детето ти да получи своя полагаем дял от имуществото на бащата сега!
А защо той автоматично си мисли, че детето върви комплект с теб?  Как ли би погледнал, ако има вероятност сам да поеме грижите за дете и дом?
Peace Peace Peace

# 24
  • Мнения: 3
аз няма да те съветвам просто ще ти кажа какво стана с мен Tired
бях в твоето положение преди няколко месеца- само че моето дете е по-голямо, на 5 и половина
хванах съпруга ми в изневяра, сле д месеци в които аз се изтормозих той реши че ще остане с мен и детето, а нещата бяха стигнали до подаване на молба за развод.Той не се прибираше, не говореше с мен, или когато говореше постоянномме упрекваше за всичко и крещеше.И така до един ден в които доиде и ми каза че нещата ще се оправят.
И аз повярвах, защото го обичам и в името на детето,което имаме.
3 месеца всичко беше нарее й д, мислех че всичко е приключило с другата жена, но снимките й продължиха да са в телефона му. итака до вчера,когато го помолих да ги изтрие.
той побесня ,каза че никога няма да ги изтрие и щом не ми харесвало по неговия начин, така щяло да бъде, т.е подминава ме,не се прибира,не говори смне.
живееме с неговите родители, с две думи -в безисходица съм, а просто го помолих да изтрие снимките.
А бешее казал ч е мен обича и че е приключил с нея

# 25
  • Мнения: 36

Майче, настоявай детето ти да получи своя полагаем дял от имуществото на бащата сега!
А защо той автоматично си мисли, че детето върви комплект с теб?  Как ли би погледнал, ако има вероятност сам да поеме грижите за дете и дом?

Ще го направи. Това дори би го улеснило. Мисля, че единствено заради малкия още не може да го изрече - "край". Бих го улеснила и бих му изчистила съвестта ако го оставя на него. Той ми го предложи и го иска наистина. Но аз такъв вариант не виждам. Никой, ама наистина никой и нищо няма да ме раздели отдетето ми!
Сега спрях да говоря и го чакам просто да се пребори със себе си и да каже последната си дума. Аз казах каквото имам да казвам. Психически се нстройвам да продължа напред без него, ако няма друг начин. Но искам да го чуя от него - "край". И до ден-два ще стане.

# 26
  • на майната си
  • Мнения: 425
Съвет не мога да дам, стискам палци нещата да ти се подредят така, че да се чувстваш удовлетворена, поне доколкото е възможно в тази ситуация.
Аз бих обърнала внимание на "...каза че съжалява, че заради детето ще продължим напред..." - това не е основателна причина за да останете заедно. Редно е да иска да остане заради теб, детето и всичко което сте постигнали заедно.

# 27
  • Мнения: 0
3 месеца всичко беше нарее й д, мислех че всичко е приключило с другата жена, но снимките й продължиха да са в телефона му. итака до вчера,когато го помолих да ги изтрие.
той побесня ,каза че никога няма да ги изтрие и щом не ми харесвало по неговия начин, така щяло да бъде, т.е подминава ме,не се прибира,не говори смне.
живееме с неговите родители, с две думи -в безисходица съм, а просто го помолих да изтрие снимките.
А бешее казал ч е мен обича и че е приключил с нея

Баси дебила ! Ако ще кръшка поне да го прави тайно !!  Къде ги намирате такива ... Деа мм деа !!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 28
  • София
  • Мнения: 15 467
Омръзнали сте си. А ако опиташ да се отдръпнеш някъде, просто да усети липсата ти, дали ще се осъзнае какво губи?

# 29
  • Мнения: 1 949
Обмислете нещата насаме. Дори в съда дават няколко месеца за оттегляне на молбата. Нека обаче той да иде някъде - било при родителите си или на квартира. Може би това ще го отрезви. А и теб - също  Hug

Общи условия

Активация на акаунт