Кога най-късно трябва да се каже на работодателя?

  • 2 184
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Наложи ми се да кажа още от втория месец, тъй като трябваше да си взема болничен. Чак регламенти няма. Но ако смяташ, че може да ти направят проблем, най-добре да имаш документ, удостоверяващ бременността, преди да съобщиш на работодателя.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
В твой интерес е да уведомиш своевременно работодателя си с документ от гинеколог, удостоверяващ бременността ти. Така най-малкото се задейства закрилата ти по КТ.

# 17
  • Мнения: 370
Това зависи от това колко си коректна и трудноста на работата ти.Ако сама прецениш,че не можеш да работиш до края на бременноста по-добре им кажи.

# 18
  • Мнения: 2 334
Хубаво е да го предупредиш по-рано ,за да бъде подготвен и да намери заместник.
Ще бъде и той и колегите ти по-внимателни към теб .

И аз съм на това мнение  Peace

# 19
  • Мнения: 11 004
Колкото по-рано, толкова по-добре. Хубаво е да представиш удостоверение от гинеколог или болничен лист и да ти го заведат с входящ номер за по-сигурно.

# 20
  • Мнения: 1 354
Няма срок,зависи ти до кога искаш да ходиш на работа,дали мислиш да излизаш в болнични,има ли кой да те замести и така на татък


 Peaceсъгласна съм,ти сама трябва да решиш кога ще му кажеш

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
В твой интерес е да уведомиш своевременно работодателя си с документ от гинеколог, удостоверяващ бременността ти. Така най-малкото се задейства закрилата ти по КТ.
Peace
Така  е, само ако си занесла документ от лекар удостоверяващ бременността ти,закона те закриля и нямат право да те уволнят

# 22
  • София
  • Мнения: 292
Аз казах почти веднага. Получих разбиране за което съм много благодарна   bouquet
И все още ходя на работа:)

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Когато прецениш. Имай предвид само, че закрилата ти по КТ е валидна само след като уведомиш работодателя си и представиш надлежния документ, удостоверяващ бременността ти.

# 24
  • Мнения: 79
Аз казах веднага

# 25
  • Мнения: 9 814
Вече са го казали- колкото по-рано, толкова по-добре.

# 26
  • Мнения: 645
според мен,всичко зависи от работодателя

# 27
  • Мнения: 149
Иначе е добре отрано да си знае, за да те щади.


Аз му казах към края на трети месец, взех си болничен 45 дни преди раждане.

# 28
  • Мнения: 1 817
Няма регламентиран срок.
Аз казах в 4 месец.
Добре е да се застраховаш като го уведомиш писмено след 3-ти месец. Препоръчва се при недобросъвестни работодатели.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз казах веднага,но всеки сам решава.

Общи условия

Активация на акаунт