От днес АПРИЛките нетърпеливи си имат четири талисманчета щастливи!

  • 18 624
  • 290
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 211
Туй мойто бебе голям акробат Shocked В понеделник беше главично, в сряда (вчера) беше седалищно, а днес е пак главично. Сега го чувствам, че май пак се обръща.
sisely, на Пресияна-Преси.
betybo, напълно те разбирам, че се притесняваш за бебчетата си, като си далеч от тях. Моя приятелка роди в края на 7 месец и бебето й беше 1 месец в болницата без нея. Моето също в началото не ми даваха да виждам и това беше най-големия ми ужас. Опитвай се да се цедиш и да носиш кърма, за да може да наддават хубаво бебките.
Мисис Т, моето бебе беше вчера 2100г, но аз много не вярвам на кг, по-скоро гледай мерките на глава и корем. Моето по тези мерки изостава с 10 дни, а по крак си е о.к., но тя и Габи беше така. Относно раждането при вас, бях писала в една тема за дъщерята на наш клиент, която роди водно в Германия. Родила е в 10ч., а в 14ч. са я изписали, веднага дошла акушерка при тях вкъщи и щяла да идва всеки ден сутрин и вечер да дава съвети за кърмене и гледане на детето.

# 211
  • София
  • Мнения: 292
Aila, мерси за инфото. Тъкмо днес си купих 9 месеца и програмата хич не ми хареса, а целия месец съм в майчинство. Тъкмо на една полезна лекция ще отида Simple Smile Ако можеш да пуснеш поста и в други теми, защото много майки ще искат да отидат, а в 9 месеца я няма.

бетибо  Hug честито и много се радвам за теб Simple Smile

mara casy на мен след лапарото контратубекса не ми помогна, но не бях много редовна. Мазала съм се може би 2-3 месеца. после разбрах че съм бременна, и престанах. Мерси много и за инфото за слинга, и аз си харесах подобен, но в оранжево кафяво.  Един за начало мисля, че стига. После ако трябва ще купувам, а и до нас има шивашко ателие Simple Smile

за бременните студентки и с близнаци които не са чули още
http://dnes.dir.bg/2009/02/26/news4062750.html

# 212
  • Мнения: 65
Оф, това Преси ми звучи като преса. Нещо не мога да го възприема, а пък доста бебчета момченца ги кръщават Пресиян, а не съм чувала толкова много момичета да носят това име.

dream-wishfingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Hug

# 213
  • Мнения: 12
Здравейте мили мамчета , аз искам първо да започна с пожеланията и добрите новини!
Gaja Честит рожден ден мила , да си жива и здрава и след няколко седмици да се радваш на едно пухкаво бебе! newsm59  Gift
Betybo Много се радвам за вас  Hug !Да са ти живи и здрави малките беборанки , много бързо възстановяване ви желая и скоро да се приберете  у дома ! newsm06 baby baby  bouquet
А до мамите , които се следят при д-р Ризова , днес бях при нея и останах повече от разочарована .До сега нямах никакви проблеми при нея , било то за болнични или за прегледи , но от предният път нещата се промениха коренно ,защото и казох ,че ще раждам в Сливен , smile3515 и сега познайте...Тъй като за Сливен ми искат обменна карта или старите изследвания , се наложи да ги поискам днес от нея, но не получих нито едно от тях , добре , че си копирах последните изследвания ,абе тия лекари са ужас  #2gunfire
И така седнах за преглед , и тя ми казва -"ООООО ти сега нямаш нужда от преглед с ехограф , само ще чуя тоновете !" smile3528И след двуминутния преглед  ме попита ,защо така съм решила за Сливен , ама няма да казвам с каква интонация !Бях готова за 5 мин  с прегледа , като изобщо незнам бебчо как е и всичко ли е наред с околоплодните води и плацентата .Много се извинявам , че ви занимавам с моите неприятни емоции !Добре , че на 4 март  ще ходя в Сливен на преглед , че да си видя малкия бебешок  Praynig
Радвайте се повече на бебчетата си и не мислете за лошите неща , колкото  и да ви се поднасят пред краката!

# 214
  • Мнения: 13
SISELY  на Пресияна може и Яна, Еси, Преси, Пипи
MARA CASY за количката и в БГ не е скапа, като се има в предвид тези дето ги показвате по 1000 лв.
Много преградки и лека вечер ви пожелавам baby_neutral

# 215
  • Мнения: 24
Честит рожедн ден на патерици на рожденичките от миналите дни
Честито и на най-пъргавите мами и много да ги радват близначетата
Аз докато се наканя да пиша, току виж се родило и още някое друго овне под рибешко прикритие

Попаднах на един тъп доктор Борисов който на ултразвук не можа да определи къде са краката къде са главите на бебетата после каза че съм добре и на 18/02/09 вечерта ми изключи системите.Благодарение на професионалните му грижи на 19/02/09 към 8 часа започнаха болки контракции и докато намерят санитарка да ме свали до родилното щях да родя в асансьора .Доло в родилното нямаха време да си сложат ръкавиците .Спестявам ви много гадости .Искам да кажа в родилното се държаха добре с мен,но на 10етаж и след като родих на 7 етаж направо беше ужасно .
Когато раждах преди 1.5 г. в нощната смяна беше същия лекар. Верно, че беше малко грубичък, и когато го викнах, че ще раждам, ми отвърна Ха, ти досега спа (което е вярно, наистина спях м/у контракциите), сега изведнъж си се разраждала. Но все пак викна другата дежурна нощна докторка Алексиева и родих след 10 минутки. Сега го видях на ет.10 (в престоя си 5-10 януари май го нямаше). Явно съм била късметлийка, че Алексиева ме изражда, оттогава продължавам да си ходя при нея на прегледи.
БетиБо, както набързо е станало раждането, в крайна сметка секцио ли е било, че е трябвало да бъдеш на 7-ми етаж. Отзивите от 12 ет. са коренно различни, а и аз досега все там съм била. Две мами раждаха по време на последния ми престой с планирано секцио и предишния ден се качиха на ет.12 и помолиха да им запазят стаи там (без да са ВИП). И после си ги качиха на ет.12.
Йо Йо, преди 1.5 г. в дните на отворени врати в МД изрично питахме дали таткото може да присъства и при какви условия, но отговора беше, че не може. Предвиждаше се ремонт на родилна зала в МД, ама все забравям да питам дали има някакви промени. Но например за Тина Киркова знам, че може таткото да присъства (очевидци твърдят, че татковците прекарвали много повече време пред ВИП родилната зала нервно пушейко, отколкото вътре при родилката  Grinning )
Аз днес съм много щастлива - записа на беба е като по учебник, а и УЗИ-то си е перфектно. Макар, че беба е 4-5 дни напред, е 1890 гр. Ама тъкмо по-лесно ще се родим  Heart Eyes И нямам белтък в 24-часовата урина, което още повече ме убеждава, че лежането му е майката (аз си мислех, че така наказват само мамите с контракции)

# 216
  • Мнения: 2 090
Е,не е истина кога сте изписали 5 страници Whistling

Емануела88, настръхнах като четах случката Shocked ,добре че не е станала беля.
А аз се оплаквам за една изгаснала счупена кола Rolling Eyes ,на фона на твоето изживяване моето изглежда направо смешно...

Betybo,честити рожбички ,да са ти живи и здрави!И нека по-скоро се приберете да се гушкате вкъщи!

very nice ,бебчето ти и мен ме изуми,голямо шило ще излезе наистина Crazy Heart Eyes

Олче,дано бебка като е толкова дива сега,като се роди да е кротичка Grinning,щом при батко Вели е било обратното Party

sisely,на братовчед ми дъщеричката е Пресияна,и всички и казваме Преси,досега не съм правила асоциации с ''преса'' Crazy

dream-wish, Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Имамама ли беше питала за ''нещо'' преди раждането newsm78.С първата бременност бях чувала че е хубаво по-малко хора да знаят че отиваш да раждаш.Но беше чиста случайност това че при мен се получи така-никой не разбра кога отидох да раждам и кога родих,дори милото.Той ме закара,после му се обадих да ми донесе багажа,докторите ми казаха че ще ме оперират на следващия ден а на този само настаняване и изследвания.Да,обаче след два часа вече ме караха с количката към операционната.Мъжът ми остана като гръмнат когато ми се обади да пита как са изследванията,записите на тоновете и т.н. а аз го застрелях:''Честито,тате,имаш син'',загуби ума и дума,за момент си помислих да не е припаднал Joy.Както и да е де,сега всички знаят кога ще раждам,така че няма да се получи като първият път(ако беба не тръгне по-рано самичка де). Това за суровото яйце и за някакви талисмани или други символи,''улесняващи'' раждането не съм чувала Rolling Eyes Thinking.

Аз днес си капарирах количката,следващата седмица ще си я взема Grinning,нямам търпение.Уж излязох само на фризьор,и на кафе с майка ми,и случайно влязохме в един магазин и докато се усетя(майка ми като видя колко се прехласвам по возилото Laughing),тя вече даваше капарото на продавачката.Ако имахме всичките пари в себе си щяхме да я подмъкнем веднага даже Crazy.

# 217
  • Мнения: 25
Родих нормално имам няколко шева само .А за кърма няма какво да цедя просто не идва .Пробвам ,но нищо по една капка .Така бях и с първото дете явно проблема ми е хормонален .Нямам напрежение в гърдите  даже са се смалили.А много ми се искаше да имам кърма и да кърмя поне този път

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 347
radost_mk, предположих че така е станало като ви видях колко бързо свършихте... Мен също ме отпрати за има няма 5 мин.... май бяха по-малко..., сигурно жената бързаше да си навакса с графика какво като от 2 февруари до 20 март... има няма месец и половина... Дано тогава ме прегледа поне... направо не го проумявам... то и да бях в нисък месец, ами сега накрая... даже и сърчицето не му чухме... абсолютно нищо...
Поне ми каза, че ще ми пусне майчинството от 1ви... и ме прати да си ходя... незнам как е минало при zelenoto oko... Дано на тях поне е обърнала повече внимание... както и сутринта на kate-rina.. междудругото браво за покупките на kate-rina Simple Smile
Маминки от Бургас искам само да ви напомня, че си имаме темичка, в която можем да пишем конкретно за нещата от нашия град и лекари, за да не натоварваме тази темичка... Както правят маминките от Русе... нали съм шпионин и се ровя къде ли не в нета  Blush Mr. Green
Ще пусна линка към темичката след малко в подписа си, за да ви подсеща  Hug

betybo, rеа1  Hug
*dessi*, доста се посмях на разказа ти  Laughing

# 219
  • Мнения: 14
Цял ден само минавам да ви чета,но сега вече искам и аз да честитя новата ни радост:

betybo,да са ти живи и здрави малките принцески,да растат бързо и да наддават добре.А на теб бързо възстановяване за да имаш сили да се радваш и да се грижиш за бебките Hug Hug Hug newsm51

Ехх,момичета започна се и при нас бебевалежа и то все по две кой ли ще е следващия Whistling newsm68 newsm53

Лека нощ от нас с бебка  sleepuu

# 220
  • Мнения: 309
Момичета, благодаря отново за успокоителните думи, явно така ще е.... Rolling Eyes
Напоследък и аз сънувам какви ли не щуротии, и като свърши даден сън, от само себе си без да се събуждам почвам нов сън ooooh!
Иначе място не си намирам от болки, щом полежа около час на едната страна, веднага ме заболяват кокалите - като че ги премазван направо!Явно защото спя в просъница по-скоро заради болките и затова и сънувам толкова....знам ли newsm78
Мен полека - лека взе да ме обхваща паниката за раждането...мами, мога ли да помоля тези от вас, които са се насочили към Вита за раждането, ако имате някаква информация какво трябва да носим като документи, дрехи, хигиенни материали и т.н., моля пишете ми ако знаете нещо!Някоя от вас има ли непоносими болки в гърба?И мажете ли се с нещо?Пробвах мъжа ми да ме масажира, леки упражнения, различни пози на седене и спане, ама нищо не става!Мислех, че покрай дипломната от прекаленото застояване пред компа и затова съм се схванала, ама болката си продължава, имам я и от пред и отзад под лявата гърдата, точно като защипан нерв е май за съжаление, направо вече място не си намирам, затова и наляво почти не мога да спя, а уж наляво е най-добре, ама на! Close
Олче, и моята бебина е голямо диване, непрекъснато нещо си прави, дупи се, подритва ме...страшна игра пада, чак усещам ръчичките й все едно ме гъделичкат по краката горе на свивката, котката като ми легне на корема и крачетата й подскачат понеже бебинка отвътре я закача! Mr. Green
SISELY, името е много хубаво, не се отказвайте от него, на мен лично повече ми харесва от Полина, може да й намерите много кратки имена на галено, както и mimeto80  вече е писала!
very nice, как усещаш кога се обръща, аз толкова я дебнех мойта кога ще се обърне и все слухтях при всяко движение, ама не разбрах кога стана, знаех по едно време че сигурно се е обърнала, и така беше, ама кога точно стана така и не разбрах!
*dessi* , честита количка, супер е, с големи гуми и розова - и аз искам такава! Mr. Green
Лека нощ засега от нас, може по-късно пак да се вясна! Hug  love001

# 221
  • Мнения: 172
 Тумбачета  Hug
 Ще полудея. За отрицателно време на главата ми се изсипаха куп проблеми, чието разрешение просто не виждам...мисля, мисля, мисля...но просто нищо не мога да измисля. Добре, че бебчо е добре и ... наистина се старая да запазвам спокойствие заради него... Но цялото това запазване на спокойствие явно се натрупва и усещам, че няма да издържа дълго. Ако знаете само какви мисли ми се въртят в главата. Момичета, страх ме е от това което предстои, наистина се страхувам. И ви занимавам с тези неща, защото само на вас мога да кажа...просто не искам никой от близките ми да знае за тези проблеми. А имам нужда да споделя...ако не самия проблем, то поне да си призная колко се страхувам. Cry Пред половинката дори се сдържам да се разплача, защото не искам , а и няма смисъл да го товаря допълнително. Съжалявам, че товаря вас. Надявам се да ме разберете, въпреки че съм много неясна.
 Галчам ви по тумбачетата и ... много се пазете  Hug

# 222
  • Мнения: 54
Значи мамета - пратих ви указател с малко попълнени нови данни, ако някой не го е получил, моля да ми пише на лични - да препращам... мислех другата седмица да направя тази работа...Оказа се, че ще се местим уикенда и всичко се случва много бързо, а другата седмица ме чака подреждане на нова къща, чистене, пране и трябва да отида до провинцията също и незнам дали ще имам нет, така че пишете ми утре - после незнам дали ще ви отговоря...
този път доста набързо попълних данните и е възможно доста неща да съм объркала, за което се извинявам...
Толкова засега от мен...
poem - много разстроена ми се стори от този пост... не трябва толкова много да се тревожиш поне сега...честно казано аз не разбрах от какво точно се оплакваш, но напоследък трудно чета между редовете...но по-спокойно момиче не трябва така...
*dessi* честито количка...айде вътре една здрава розова бебка да се вози като му дойде времето
radost_mk, ben78 -много неприятно е, когато прегледа протече по този начин Hug
sisely, името Пресияна е много хубаво, но според мен името трябва да харесва и на двамата еднакво - не се съгласявай с име, към което имаш дори и малки резерви...възможно е да си промениш мнението докато бебка се роди, но не я кръщавай така ако не си сигурна, че ти харесва...
rea1 - чудесни новини...аз само се пренасям и почвам да следвам твоя пример с лежанката, че почна да ми натежава и на мен...
very nice - освен голяма и малка балеринка имаш, а?
dream-wish  - стискай здраво мила, че не остана...
Aila - благодаря за инфото, дано да не забравя, че ми звучи доста интересно... ако е удобно подсети ни пак на 5 -6 март моля...аз си записах, но доста често не си чета записките...
betybo  - за пръв път чувам за близнаци, родени нормално...
Голям роман изписах, но незнам кога пак ще пиша.......

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 00:47 от mara casy

# 223
  • Мнения: 143
Привет, мами!
Толкова много сте изписали...... и аз толкова много неща си набелязах да кажа....., обаааачееее май вече не ги помня!!!
Най-важното: Честито на Бетибо!!!! ДА са ти живи и здрави мацките и скоро да си ги прибереш у дома! Simple Smile)))

За задавянето добре, че не съм сама!  Joy  Явно си е направо нормално.

Емануела, направо настръхнах.... ужасни са тея нашите пътища! Особено зимата!  #Cussing out

Поем, споко.... Всичко се подрежда в даден момент! аз съм непоправим оптимист и винаги като изпадна в дупка само това си повтарям.... и то става...... проблема леко полека отшумява. Не се страхувай, животът е хубав, каквото и да ни поднася!

Ехххх, тоя списък..... от кога се каня да пратя малко данни и все не стигам до там. не знам какво правя по цял ден, ама все не ми стига врмето! Simple Smile))

За Пресияна аз бих добавила Сиси ( не знам какво общо има, ама така викахме на една колежка) А иначе на мен името мнооого ми харесва. Много ми харесва и мъжкия вариант, ама в тая Испания дето сме се позиционирали в момента не е подходящо..

За мамите от Германия - а може и в Бг да го има - тук при нас има прах за пране течен бебешки на Norit. Много хубаво мирише. Мамите с дечица са доволни много от него.

Благодаря за инфото за слинговете.   Hug  Май май трябва да се заема да си ушия един, че цените са безумни. Аз ще го ползвам само за кърмене.... струва ми се удобно, че от третия месец ще трябва да поработвам малко и да е по естетически издържано кърменето. Работя в разни хотели, т.е. само ще упражнявам контриол дето се вика, ама все пак ще ме гледат хората.  Не винаги ще мога да се покрия някъде предполагам.

Ами стига толкова..... не се сещам повече.  Като се сетя пак! Simple Smile))

# 224
  • Мнения: 14
Не мога да заспяяяяяяяяяяяяяя smile3511 Weary,Легнахме си в 11.30 ето кое време е вече Crossing Armsдори за 15 мин сън не съм имала SadКошмари ли?Кой има кошмари?Който има кошмари значи спи,искам и аз  да спя,пък ако ще 100 караконджола да сънувам.Това е истинския кошмар,наяве,не на сън.Не знам бебка ли е натежала вече настрани като легна не ми дава повече от 5мин.Корема започва да ме наболява на странат на която лежа и буболинка сякаш    е застанала там.Викам айде на др страна сега ще издебна докато се е смъкнала на тая да се завъртя,да ама не.Точно 5мин и на тази стр и същото.Легнали по гръб все едно цялата анатомия на вътрешностите ми се е събрала на гърлото и ме души,е как да легна тогава #Cussing out И моя кърти нагло до ухото ми все едно нарочно,ей тъй да ме дразни как си спинка Sleeping Добре,че бебката си шава поне за нея съм спокойна,но ме хвана нервата и възглавницата ме дразни и юргана и пижамата ми се е усукала отвсякъде.Викам си еййй лесно им е на летните майки.Първо за дрехи пари толкова не се дават слагаш едно рокле и си екстра няма да го мислиш,палто не се налага да търси/то няма и да искаш/,вечер легнеш с едно потниче с един чаршаф,кеф.Няма засукани пижами да ти се мандахерцат под кръста.Хубаво време отидеш на една разходка,да си покажеш коремчето гордо и да изпиеш нещо на открито.И не на последно място,дойде есента или зимата родиш си бебенцето и се гледате на топло,пък  на теб няма кой да ти оглежда трите ката сланини и тресящия се целулит.До лятото все някак влизаш във форма и всички ти викат"Еййй ма мн добре изглеждаш,браво все едноо...."все едно,все едно,добре че не си ме видяла зимата!и айде на разходка спокойно из парка,малкото вече е с др режим,гърдите ти не пръскат като изтървана цистерна по дрехите,и най-вече сънят,ееехх,започва вече да си поспиваш като бял човек.
Ами това е.Сега се смеете ама сега аз вече сигурно ще съм заспала Praynig

Общи условия

Активация на акаунт