за и против поп-фолка

  • 5 540
  • 149
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 447
И не - не само към музиката, а към цялото субкултурно явление. Което вече се опитват да ми пробутат като официална култура.
Анджак.

# 121
... А какво й е на Анелия,на ПОГЛЕДНИ МЕ ВЪВ ОЧИТЕ,както и на другите й песни newsm78

Анелия е поп-фолк-певачка. Това й е.
Не желая да ми натрапват чужди музикални вкусове. Нито на мен, нито на детето ми. Още повече без знанието и съгласието ми.



Никой нищо и на никого не натрапва-просто попитах и ти ми отговори!Благодаря!

Ти май не ме разбра Simple Smile
Казах, че натрапването беше дошло от "възпитателките" в детската градина. И това много ме ядоса тогава.
Толкова, колкото може би щеше да ядоса други родители, ако вместо Анелия, в залата за игри дънеше Мегадет, например.

Тук ще се съглася с теб-не мисля,че е редно на малки деца  възпитателките да им натрапват какъвто и да е стил музика,било то РАП,РОК,МЕТЪЛ,ЧАЛГА или каквото и да е друго.Нека първо да научат дет.песнички,пък после какво ще слушат.....Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 11:45 от 4o4o-san

# 122
  • София
  • Мнения: 3 064
Не става дума за стил на музика, ясно е, че децата ще слушат музика вкъщи каквото им пуснат. Чалгата не е просто музика, а пошлост и кич, издигнати в култ!

# 123
  • Мнения: 2 386
K'во, к'во? Веселин Маринов в едно изречение със  AC/DC?! Крещяли и се деряли. А тоя потен загащак какво прави, освен да пее с крайници?

Изобщо темата за и против чалгата ли е или метъла? Понеже мога и по...-аргументирана да стана.  Twisted Evil

# 124
  • Мнения: 2 716
- предлагам да наблегнат на Четирите годишни времена на Вивалди! След това им предлагам да се ограмотят с рапсодия "Вардар" на П.Владигеров. След това могат да минат през запознаване с песните на Димитър Гугов. Които минат този курс, може да им се пусне Рей Чарлз, Луис Армстронг, кака Ела и след държавния изпит може да им се даде да слушатТина Търнър, Стинг, Джордж Майкъл, Бари Уайт. Отделен час за БГ класиците - ФСБ, Щурците, Сигнал, Диана Експрес, Емил Димитров - задължително.
Убеден съм че ще намалеят и наркоманите, и алкохолиците и неизвинените отсъствия!
Още въпроси?
Защо ще намалеят наркоманите? (подчертаните не са моите любимци) Защо, по дяволите, някой трябва да харесва Панчо Владигеров???? Защо?


Моля, посочете един, само един, чалгар, който спира радиото веднага щом чуе класика  Praynig

Чалгаджиите, за разлика от възвишено-вкусово-слуховите, са толерантни хора. Слушат всичко и не се разправят за глупости.
Но, ако наистина има такива, които утихват при звука на арфата, моля покажете ги.

# 125
  • Мнения: 3 447
Моля, посочете един, само един, чалгар, който спира радиото веднага щом чуе класика  Praynig

Може би просто не я разпознават   Wink

# 126
  • Мнения: 2 388
Харесвам почти всички изброени от Нотар.

Искам да го питам само колко наркомана е виждал да се боцкат на чалга музика?

И дали алкохолиците са се появили с навлизането на тази музика?

п.п. И какво общо има Веселин Маринов с тази музика, така и не разбрах, че през два поста се споменава.

# 127
  • Мнения: 12 683
Моля, посочете един, само един, чалгар, който спира радиото веднага щом чуе класика  Praynig

Чалгаджиите, за разлика от възвишено-вкусово-слуховите, са толерантни хора. Слушат всичко и не се разправят за глупости.
Но, ако наистина има такива, които утихват при звука на арфата, моля покажете ги.

Чалгар и класика! Мили Боже! Та той не знае, че съществува такова нещо и само казва - А бе, я го мани туй.

# 128
  • Мнения: 2 716
Може би просто не я разпознават   Wink
Чак пък толкоз...
Но и така да е, как става номера?
Дразни ме съседа - пускам Вагнер - той спира Лепа Брена  smile3544

# 129
  • Мнения: 718
Моля, посочете един, само един, чалгар, който спира радиото веднага щом чуе класика  Praynig

Може би просто не я разпознават   Wink

 Joy  Joy И аз имам такива съмнения Laughing

# 130
  • Мнения: 940
Не слушам само един стил музика и не полудявам като чуя определена група. Не изпадам в крайности, мисля да възпитам и децата ни така.
Не искам нито да са чалгарчета, нито емо-та, нито метали и т.н.

Обичам хубавата музика, разпознавам я за себе си като я чуя. Не съм ЗА и ПРОТИВ относно нито един стил.

# 131
  • Мнения: 2 388
Имам чувството, че живея в друга България.
Мен никой не облъчва с този жанр, че то по кръчмите вече много рядко някой иска чалга изпълнения. Съвсем други песни си поръчват хората.
Има си 1-2 дискотеки ( при нас ), в които от еди си колко часа се пуска чалга. Никой насила не го вкарват да я слуша.

Не ми се е случвало в заведение да слушам такава музика.

# 132
  • Мнения: 3 447
Искам да го питам само колко наркомана е виждал да се боцкат на чалга музика?
Е, чалгата върви с шмъркане, бе. Как ще връткаш гьобеци, ако си на хероин, как ще трошиш чинии - не става, енергия си трябва за тая работа  Grinning

# 133
  • Мнения: 2 388
Искам да го питам само колко наркомана е виждал да се боцкат на чалга музика?
Е, чалгата върви с шмъркане, бе. Как ще връткаш гьобеци, ако си на хероин, как ще трошиш чинии - не става, енергия си трябва за тая работа  Grinning

Като си права, права си. Laughing Как да споря. Laughing

Разбира се не важи за всички.

# 134
  • Мнения: 940


Не ми се е случвало в заведение да слушам такава музика.


И на мен. Напоследък по-богатите или по-богатите и по-интелегентни хора налагат модата на пиано барове и подобни. Чалгата май остана за масите...

Общи условия

Активация на акаунт