за и против поп-фолка

  • 5 530
  • 149
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 12 674
Обичам хубавата музика, разпознавам я за себе си като я чуя. Не съм ЗА и ПРОТИВ относно нито един стил.

Ако обичаш хубава музика, няма начин да харесваш чалга. Защото тя е всичко друго, но не и хубава музика. Трудно бих я нарекла музика.

# 136
  • Мнения: 2 716
Тясно-скроени сте и това си е.

# 137
  • Мнения: 2 018
Моля, посочете един, само един, чалгар, който спира радиото веднага щом чуе класика  Praynig

Искаш да кажеш, че я слушат в захлас? Хайде, да не е в захлас, а че въобще я слушат?  Laughing Разбира се, че не спират радиото, а започват да си търсят Веселина  Crazy

# 138
  • Мнения: 2 388


Не ми се е случвало в заведение да слушам такава музика.


И на мен. Напоследък по-богатите или по-богатите и по-интелегентни хора налагат модата на пиано барове и подобни. Чалгата май остана за масите...

И по масите я няма вече.
Аз съм кръмарско дете.
Репертоарът е някое и друго хоро, 1-2 италиански песни ( Джани Моранди, Тото Котуньо ), Лили Иванова ( поне няколко песни ), Бургаски вечери, Васил Найденов, Джипси Кингс, задължително 5-6 руски песни....македонски, прилично количество гръцко.
И минимум поп-фолк ( разбирай 3-4 песни на Ивана и Преслава ).

Няма ги едновремешните купони, барабани и бесни кючеци. Не, защото откестрите не могат и не искат да ги пеят/свирят, а защото клиентите не поръчват.

# 139
  • София
  • Мнения: 8 348
Тясно-скроени сте и това си е.

много тясно
иска ми се и да ми личеше, ама е само вътрешно


обаче като комшията на село доведе компания да разпускат, и слушам с часове свободни интерпретации на тема секс, алкохол и тук там пари и лимонада, определено ставам анти
че на всичкото отгоре и изпълнителите не са надарени с никакви, ама НИКАКВИ певчески данни
и всичко това подправено с бодри пиянски викове - Цено, донеси още салата ма. И махни тия деца оттук.

# 140
  • София
  • Мнения: 2 623
Безмислено е да се пише в такива теми,
абсолютно безмислено  ooooh!
Понятието "хубава музика" е субективно
и за всеки тя е различна !!!
Понятието "чалга" също е субективно -
едни слагат всичко под общ знаменател,
независимо дали се пее за "Ах банана"
или текста е написан от Надежда Захариева,
за други "чалга" е поп фолка в най-вулгарния
му вариант.
Достатъчно сме си почесали клавиатурите в такива
теми, пускащи се периодично / на около 6 месеца/.
Всеки да слуша каквото му харесва, без да го натрапва
на останалите  Naughty

# 141
  • Мнения: 2 716
Бо - както обикновено, съм се изразила неправилно.
Така:
Някъде на 5-та или 6-та страница прочетох, че някой си "лекувал" комшиите като им пуснел Вагнер.
Та ми е любопитно. Как бат Геле си е надул яко Софито и дочува, видиш ли, от съседското радио се носи Моцарт. И бат Геле гАси Веселина.
Ей това ме учудва как става?

Явно бях разбрана, че чалгаджиите като чуят класика и забравят всичко останало.
Моля извинете. Друго мислех, га писах.

# 142
  • Мнения: 12 674
Ох, най-после тема "за и против чалгата".
Това беше единственото некоментирано нещо в този форум.
Анкета защо няма?

Да, вече 2 месеца.

Понятието "чалга" също е субективно -

Това е следващият етап на темата  - уточняване на понятието.

# 143
  • Мнения: 516
Обадете ми се, като стигнете до обсъждането на силиконовите бюстове на певачките.

# 144
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Колебая се.

Дали да заключа темата сега, поради изчерпаност до бекрай и да възроптаете срещу мен или да изчакам да се скарате и да заключа по сигнал от потребител.

# 145
# 146
  • София
  • Мнения: 2 623
Колебая се.

Дали да заключа темата сега, поради изчерпаност до бекрай и да възроптаете срещу мен или да изчакам да се скарате и да заключа по сигнал от потребител.

Резе, вземи я заключи !
Абсолютно безмислена тема откъдето и да я погледнеш !
Нито рокаджиите след разни расъждения тук ще прослушат чалга
нито любителите на поп фолка ще прослушат рок !
А само да се джавкаме - кому е нужно  newsm78

# 147
  • Мнения: 12 674
Колебая се.

Дали да заключа темата сега, поради изчерпаност до бекрай и да възроптаете срещу мен или да изчакам да се скарате и да заключа по сигнал от потребител.

Щом се намеси, веднага заподозрях скорошен летален изход. Пък и темата не стана достатъчно атрактивна.

# 148
Във фолка жените са хубави ,песните лесни за пеене ...какво му трябва на човек?!

# 149
  • Мнения: 2 388
Пък и темата не стана достатъчно атрактивна.

И аз съм на това мнение. Може би, заради начина и на поставяне.
Като си спомня темата на Dona...коси хвърчаха и силиконови бюстове се пукаха.
Ех...

Общи условия

Активация на акаунт