Препоръчайте ми книга за отглеждане на бебето

  • 26 831
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
разбира се ,просто аз четох, четох, newsm78и пак не бях подготвена за това което ме чакеше

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами не може да си напълно подготвен. Просто няма как!

Но аз съм много доволна от книгите, които съм чела. Като се замисля, не съм разчитала на тях как да си гледам детето, но пък са ми разкривали какво става със сина ми и защо се държи по определен начин в определен период. Естествено и тия неща не са универсални, но има определена закономерност.

И най-много ми харесва, това, което е написал д-р Спок.... Че знаем много повече отколкото предполагаме и трябва да имаме вяра в себе си и в детето си! Peace

Конкретно по темата:

Изчетох д-р Спок, "Близо до бебето", "Какво те чака през първата година на детето", "Какво те чака през втората и третата година на детето", "Моето бебе" на Ан Бакюс. И "древната" българска книжка "Отглеждане и възпитание на бебето и малкото дете".

От всички съм извлякла нещо полезно. Но никога не съм разчитала на тях на 100%.

# 17
  • Мнения: 121
Ами не може да си напълно подготвен. Просто няма как!

Но аз съм много доволна от книгите, които съм чела. Като се замисля, не съм разчитала на тях как да си гледам детето, но пък са ми разкривали какво става със сина ми и защо се държи по определен начин в определен период. Естествено и тия неща не са универсални, но има определена закономерност.

И най-много ми харесва, това, което е написал д-р Спок.... Че знаем много повече отколкото предполагаме и трябва да имаме вяра в себе си и в детето си! Peace

Конкретно по темата:

Изчетох д-р Спок, "Близо до бебето", "Какво те чака през първата година на детето", "Какво те чака през втората и третата година на детето", "Моето бебе" на Ан Бакюс. И "древната" българска книжка "Отглеждане и възпитание на бебето и малкото дете".

От всички съм извлякла нещо полезно. Но никога не съм разчитала на тях на 100%.
  най точно казано

# 18
  • Мнения: 1 768
"Близо до бебето" на Василена Доткова

# 19
  • София
  • Мнения: 292
според мен колкото и книги да се прочетат, една жена никога няма да е подготвена за майчинството и никоя книга не може да и обясни ,че всичко идва от майчинския инстинкт ,а не всяка жена го има Naughty

Авторката на темата специално моли за съвет за Книги, а не дали има нужда от тях.
Все пак живеем в 21 век. Изобилие от книги, информация в интернет. Защо човек да не почерпи малко знание.

Ето моя избор:
Д-р Спок - последното издание.
Първата година на бебето - седмица след седмица на Глeйд Къртис, Джудит Шулър (по време на бременността ми, т. е все още чета Вaшaтa брeмeннoст сeдмицa слeд сeдмицa на Глeйд Къртис, Джудит Шулър и съм много доволна.)

Съвета ми е да потърсиш в интернет книги за бебета, и да се разходиш по книжарниците. Когато отвориш и прочетеш малко от съответната книга, ще разбереш дали е за теб, дали харесваш стила на авторката и ...

За мен лично някой от книгите са на ужасна хартия, тънка и пожълтяла,  и това говори за неуважение на издателите към евентуалните читатели.

# 20
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А говориш ли английски? Мога да ти препоръчам нещо, но е на английски. Има и вариант на френски също. Аз по този гид си гледам бебето и няма грешка. Канадски е.

# 21
  • Мнения: 1 354
Аз чета: д-р Спок, "Близо до бебето", и "Книга за майката и бебето"от Елизабет Фенуик

# 22
  • Мнения: 13
Ние сме в процес на бебеправене и тази тема живо ме вълнува, защото съм свикнала да чета книги и в този перод от живота си ще продължа да го правя.
Дано не разводнявам темата, но бихте ли споделили и някои хубави книги относно храненето по време на бременността. За сега съм се спряла на тези две заглавия:

"Хранене на детето 1 - бременност" д-р Петя Бнкова
"Книга за пълноценното хранене на бременната жена" Фиона Уилкок

т.к. живея в малък град, а тук няма голям избор от такива книги, разглеждам он-лайн книжарниците и нямам възможност да разлистя всяка от тях, за да добия по-добра представа за съдържанието им, така че ще съм ви благодарна, ако споделите вашя опит

Благодаря ви предварително!

# 23
  • Мнения: 237
имам др Спок, хареса ми, но със сигурност 6те си взема о6те някоя книга да имам под ръка, макар 4е от форума нау4авам доста не6та, за което благодаря на вси4ки мами  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 160
Имам книгата на д-р Спок " Грижи за бебето и детето " и " Детска кухня " - на Надежда Русева

# 25
  • Мнения: 11 004
"Какво те чака през първата година на детето" и този форум Hug

# 26
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте,
харесала съм си тази книга  http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=28741&cat=51 - Училище за млади родители + DVD с видеокурс
Някой чел ли я е? DVD-то заслужава ли си?

# 27
  • България
  • Мнения: 757
Д-р Спок.Харесва ми стила на този човек-нищо не натрапва,а дава много примери за много от нещата свързани с отглеждането на детето.Книгите му са изпълнени с много човечност,спокойствие и вдъхват увереност на майката.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
"Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс .

# 29
  • Мнения: 2 011

...От всички съм извлякла нещо полезно. Но никога не съм разчитала на тях на 100%.

Това е най-важното.Колкото и книги да прочетеш,важното е да съумееш да отсееш същественото.

Аз съм чела оригинала на Спок,последното преработено и допълнено издание от един негов колега и последовател(не помня името),една бълг. и една америк.книжка(не са при мен да видя авторите).Във всяка една имаше полезни неща и такива,с които не мога да се съглася...

Общи условия

Активация на акаунт