Малки ли сме за колики?

  • 1 005
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
Напълно възможно е да са колики, ама коремче ги боли и от глад. Ако не пищи детенце, по- добре задръж с капките. Има време- ще му даваш, като се засилят.
Кърменето го прави когато бебчо иска- 1-2часа интервал. Не го дохранвай с адапт. мляко, щом имаш кърма. Тя ще се увеличи с по- честото хапване на бебчо. Нали знаеш колко са чести алергиите при бебенцата с адапт. мляко? Wink Коликите може и да са от адаптираното мляко. Избягвай да го ползваш или изобщо го спри.
Интервалите от 3ч са за бебета на сухо мляко, а при кърменето е много по- малък този интервал, особено в началото. Също нощната почивка за стомахчето важи за адапт.млека, докато при кърменията няма такова нещо. Бебчо сам си преценява кога и по колко му е необходимо.
Кърменето няма нищо общо с храненето с адапт.мляко!
Пробвай с по- често кърмене и кажи как е бебока Grinning

# 16
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 741
Аз пък не съм привържаник на това детето да яде на час и половина два. Така се  натоварва коремчето и Добре дошли колики!

Не съм съгласна че коремчето се натоварва като се яде по-често! Дори и за възрастните важи правилото - яж по-често но по малко. Да се напълни корема за кратко време с много храна/мляко е натоварващо. А това обикновено се случва когато детенце е прегладняло.

Ние бяхме точно като вас = на адаптирано и кърма тук-там, но твърдо на режим 3 часа - и коликите ни бяха много малко. Успех!

А ние бяхме /и сме/ само на кърма и на поискване и колики сме имали общо 5 дена. А иначе се бяхме настроили за колики 3х3х3 - по 3 часа на ден, 3 дни в седмицата за 3 месеца  Laughing

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
I na6ite koliki zapo4naha okolo 10 den.Imahme samo ve4er ot 18 do 21 4asa.Davah i Sab... po desetina kapki.Ne viarvam da napravi alergi4na reakcia.Kolikite prodalgiha 1 mesec.Bebeto na moia priatelka izpi 5 6i6enca kapki prez 4etirite si meseca s koliki.Pri vsiako dete vsi4ko e strogo individualno Naughty

# 18
  • Мнения: 90
И според мен това са колики-нещо напълно нормално засъжаление.С времето отшумяват(поне така казват).Давах на бебо Инфакол,но неможеше да ака и ги спрях.И без капки може-гушкам го силно и му говоря нежно и помага.Наи-важното е ти да си спокойна-така и беб4е ще е по-спокойно.Колкото до кърменето-аз в на4алото кърмех понякога и през половин 4ас-когато беб4о поиска.Довери се на детето си -то най добре знае кога е гладно и по колко да яде.Корем4ето му е много малко а и кърмата много бързо се усвоявя така 4е е нормално да е гладно 4есто.Съветвам те да не го дохранваш с адаптирано мляко-давай му да су4е 4есто-това стимулира произвеждането на мляко,колкото по-4есто го  храниш,толкова пове4е мляко ще имаш.Тук(в Малта)вси4ки педиатри съветват кърмене на поискване.Еди ве4е е на 3 месеца по4ти и все още го храня на поискване и забелязвам 4е сам по4на да си създава нещо като режим,но не заспива ако не е на гърдата.Понякога и аз се 4удя дали се е нахранил,може би не е изпил достатъ4но,но като огладнее ще се събуди и ще си поиска:)
Късмет!

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Не сте малки за колики.... но щом спазвате строг режим може и от глад да плаче бебето. Храни го по-често, така и кърмата ще се ругулира и то няма да гладува. Хнаненето на поискване НЕ предизвиква колики.... единственото което прави е да щади нервите на мама  Sunglasses..... иначе може и на строг 3-часов интервал да се храните, но само ако имаш железни нерви или плафони Wink (това в кръга на шегата, разбира се)

Общи условия

Активация на акаунт