Разликата в интелектуалният статус пречи ли на връзката/ брака?

  • 15 891
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Надявам се да не го изпитам никога.
 Не бих искала да съм нито по-горе, нито по-долу.
 И в двата случая ще е мъчително.

# 16
  • Мнения: 183
Надееееееееее http://www.vbox7.com/play:98e2a459  Joy Joy Joy
.....Ипосле ми разправя,че била интелектуалка,
  че чела философия едва ли не от мака,
Говори ми нещо за Сократ и за Сенека,
а майкя й клечи дома над чушкопека .... Laughing Laughing smile3503

# 17
  • Мнения: 95
Аз мисля,че една връзка на две нива е доста трудна.Все за нещо единият ще се чувства по-малко.Дори и м/у двамата да не си личи толкова много,примерно по-привилегированата страна да се "поприкрива"(така да го речем)..в един момент и в компания и в дадена ситуация ще си проличи.Но пък все пак двама човека са заедно,за да се допълват..така че май и аз не съм много на едно мнение Simple Smile

# 18
  • Мнения: 194
Не мисля, че пречи.Пример-аз и съпруга ми.
Не  съм адски умна или той - глупав,но ,например,се различават интересите ни.Аз обичам/обичах допреди да родя,че сега нямам време/ да чета ,да рисувам ,като ме хване музата,по-рано и разкази пишех.Него го вълнуват мачове,мачове,мачове.Веднъж го накарах насила да прочете една страница от една книга ,и като свърши,каза,че нищо не е запомнил. Не че прочитането на книга е мерило за интелигентност,но тогава доста се разочаровах.Сега  не ми прави впечатление-той си е просто такъв.Иначе винаги съм искала да обсъждаме даден роман заедно,или Египетските пирамиди ,или каквото и да е ,но вниманието му е краткотрайно.
Приятелите ми определено се различават от неговите.Компанийката му ,сякаш са правени по калъп.Понякога си мисля,че са кръвни братя направо.
Но ,казах,това не ни пречи-прекарваме си страхотно и с неговите и с моите приятели,винаги намираме общи теми за разговор.
А той е прекрасен съпруг и баща ,което е по-важното.

# 19
  • Мнения: 194
Не мисля, че пречи.Пример-аз и съпруга ми.
Не  съм адски умна или той - глупав,но ,например,се различават интересите ни.Аз обичам/обичах допреди да родя,че сега нямам време/ да чета ,да рисувам ,като ме хване музата,по-рано и разкази пишех.Него го вълнуват мачове,мачове,мачове.Веднъж го накарах насила да прочете една страница от една книга ,и като свърши,каза,че нищо не е запомнил. Не че прочитането на книга е мерило за интелигентност,но тогава доста се разочаровах.Сега  не ми прави впечатление-той си е просто такъв.Иначе винаги съм искала да обсъждаме даден роман заедно,или Египетските пирамиди ,или каквото и да е ,но вниманието му е краткотрайно.
Приятелите ми определено се различават от неговите.Компанийката му ,сякаш са правени по калъп.Понякога си мисля,че са кръвни братя направо.
Но ,казах,това не ни пречи-прекарваме си страхотно и с неговите и с моите приятели,винаги намираме общи теми за разговор.
А той е прекрасен съпруг и баща ,което е по-важното.


Наистина! Grinning

# 20
  • Мнения: 2 175
Абе..според мен има голяма разлика между интелигентни и интелектуални..
Духовната възвишеност не храни много..май. newsm78
важното е хората да имат ум в глават, да знаят как да го използват и да имате сходни възгледи върху нещата от живота..

Ако знаете ние (приятелският ми кръг) каква чудна сбирщинка е: аз -все още развиваща се, преуспяваща адвокатка с мъж-банкер, управителка на спа клуб и фитнестреньор, политик, домакиня и търговец..) Ама си общуваме чудесно и бих заложила  главата си заради всеки от тях..

# 21
  • Мнения: 5 940
Единственото условие за една успешна връзка, е двамата партньори да се обичат и уважават. За да е хубава връзката, тя не трябва да се превръща в състезание нито по интелектуално надмощие, нито по кавото и да е друго.
П.П Никога не съм имала връзка, в която да се усеща подобна пропаст.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не става въпрос кой какво виШу имал или какво работи, а в разминаването при базовите знания.
Трудно ще ме убедите, че Нобелов лаурет е в състояние да има щастлива връзка със санитарка или тираджия с аристрократка.

# 23
  • Мнения: 4 678
Единственото условие за една успешна връзка, е двамата партньори да се обичат и уважават. За да е хубава връзката, тя не трябва да се превръща в състезание нито по интелектуално надмощие, нито по кавото и да е друго.
П.П Никога не съм имала връзка, в която да се усеща подобна пропаст.
..нали се сещаш уважението между двамата..откъде идва Wink

# 24
  • Мнения: 15 619
Не става въпрос кой какво виШу имал или какво работи, а в разминаването при базовите знания.
Трудно ще ме убедите, че Нобелов лаурет е в състояние да има щастлива връзка със санитарка или тираджия с аристрократка.
или обратното!  newsm10 newsm10 newsm10

# 25
  • Мнения: 2 070
Пречи Peaceпрекалено различната семейна среда ,също

# 26
  • София
  • Мнения: 7 992
Има значение, да...Ако един мъж превъзхожда една жена, връзката може и да има бъдеще...Обратният случай е много, много труден...Общата култура не е мерило за интелигентност, но докато човек я натрупва, си развива и мозъчните гънки...В случая не визирам и наличие на образование, а по-скоро до тип натура...Толкова много простаци с висше съм срещала, че отдавна това е престанало да е критерий за интелигентност. За мен лично интелектуалното ниво е мн. важно и не съм склонна да правя компромис с това. Ако е невъзможно той да излезне с мои приятели или аз с негови, то тогава става съвсем проблем...
Към интелигентността се включва и т.нар. емоционална интелигентност. Ако в това отношение с партньора сте на различни етапи, пак е проблем...

# 27
  • Мнения: 2 448
Най хубавите връзки в моите очи са, когато мъжът леко превъзхожда жената интелектуално, а тя го възбужда неудържимо.  Mr. Green

# 28
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
еми, аз с IQ - 146, той милият само със 139 - еми к'во сега да го трепя ли - разбираме се някак си Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 175
Хи-хи..Паси, значи да съм спокойна.. Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт