Профилактичните гащи

  • 4 166
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 396
За първи път чувам за такива гащи.

# 16
  • Мнения: 3
И на нас на профилактичния преглед при ортопед на първия месец ни изписаха такива гащички /възглавничка на Фрейка се казват/ за два месеца. Никак не ги хареса бебо, а на мен ми е много трудно да го мъча, но ги носим вече месец. Въпроса ми към мамите, които са се сблъсквали с тази възглавничка е по колко време на ден ги носите? Знам че е индивидуални за всяко дете, но да ги носим по цял ден с малка почивка ми се струва доста... 

# 17
  • Мнения: 17
Когато ни ги препоръчаха за първото ни дете, доктора каза, че се носят постоянно, аз обаче не му ги слагах за по цял ден, аз по няколко часа.

# 18
  • Мнения: 6 003
И на нас на профилактичния преглед при ортопед на първия месец ни изписаха такива гащички /възглавничка на Фрейка се казват/ за два месеца. Никак не ги хареса бебо, а на мен ми е много трудно да го мъча, но ги носим вече месец. Въпроса ми към мамите, които са се сблъсквали с тази възглавничка е по колко време на ден ги носите? Знам че е индивидуални за всяко дете, но да ги носим по цял ден с малка почивка ми се струва доста... 
както писах сутринта ги носихме 2,5 месеца и то непрекъснато,беше лято абе кошмар,но всичко мина единствения недостатък беше че се научихме на ръце затова колкото по рано мине толкова по добре и на бебо му е неудобно и на нас ни беще сега е само спомен

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
Профилактично не бих и не съм слагала.
Слагат се при нужда, когато го каже ортопед и тогава би ти обяснил съвсем подробно, кога и за колко....Памперсът е достатъчна профилактика.
Ако носиш бебето в кенгуру - още по-добре.

# 20
  • Мнения: 1 240
Ортопедичните гащи се носят само след преглед при ортопед и при проблеми с бебето. Ей така профилактично не бих сложила на моето бебе.

Само да те питам - ти пиеш ли профилактично аналгин, за да не те заболява главата?

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
Ортопедичните гащи - мда...така се казват...не профилактични гащи..... и не са профилактични Wink

# 22
  • Мнения: 2 448
Ортопедични гащи са и изобщо не са профилактични.
А пък слагането само на няколко часа е все едно нищо.
Препоръчват ги, ако бебето има някакъв малък проблем с тазобедрените стави, за да се развиват по лесно в тази разкрачена позиция.
На нас също ни ги предписа ортопед, но като каза, че ако ще има проблем те няма да помогнат , защото изграждането на ставата така или иначе е процес върху, който гащите с нищо не могат да допринесат, единствено по добрата позиция, но на мен ми се видяха гадни и неудобни и не си слагах. Детето ми няма никакъв проблем, за което се радвам разбира се.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да казват се ортопедични гащи.Малката беше седалищно разположена и на прегледа се установи,че ставичката и не е наместена хубаво.Слагах и ги 2м постоянно и се оправи

# 24
  • Мнения: 567
На нас още в болницата ни казаха да ги слагаме. Аз ги слагах почти 3 месеца и малко и то постоянно. Много рядко съм ги махала и не видях да бяха толкова неудобни.То бебка е още малка и нито рита , нито се обръща....Утре сме на ортопед и ще видим какво е положението. Аз си ги слагах , защото по добре по-рано отколкото по-късно

# 25
  • Мнения: 164
Мисис М, и на нас за първото дете ни казаха да си купим и да и ги слагаме по цял ден профилактично, така и направихме. За второто дете питахме ортопеда, той каза, че няма нужда. Тъй като голямата ми дъщеря е родена преди почти 7 години, си мисля, че просто тогава тези гащи са навлезли в Бг и за това са били популярни  Wink

# 26
  • Мнения: 9 973
Тези гащи се слагат единственно при препоръка от доктор. Не са за ползавне по преценка на майката. Не бих ги ползвала на твое място.
аз също.Щом лекар не е казал,значи не се ползват

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Тези гащи се слагат единственно при препоръка от доктор. Не са за ползавне по преценка на майката. Не бих ги ползвала на твое място.
PeaceАбсолютно.

# 28
  • Мнения: 267
Щом ортопеда не е казал нищо,значи не са необходими и няма смисъл да ги слагаш.

# 29
  • Мнения: 2 447
И според мен тези гащи се слагат единственно при препоръка от доктор. Не по преценка на майката.
Peace Аз лично не съм чувала,че има такива профилактични гащи,за ортопедични да-ама за профилкатични  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт