Друсаш сватбарско хоро на улицата, глоба 2500 лв.

  • 3 420
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 579
Хубава наредба. Дано да се спазва. Живея в центъра и около нас няма такива истории, но веднъж попаднах на циганска сватба пред някакъв блок в Дружба - ужас и безумие.

# 16
  • Мнения: 4 292
На моята сватба отказах категорично да друснем хорце пред блока, но принципно сватбарите не ми пречат. Нито абитуриентите.

# 17
  • Мнения: 121
абе нашите мили политици нямат ли по важни въпроси за обсъждане newsm78

# 18
  • Мнения: 1 897
Доколкото прочетох това е решение на общинарите (което си е баш тяхна работа), а не на депутатите или министрите.
И, вярвайте ми, спазването на обществения ред не е никак маловажно, не го подценявайте като проблем.

# 19
  • Мнения: 46
Миналата година някой си направи сватбата на едно от централните тепетата в Пловдив и до 6 часа сутринта целият град  принудително присъства на нея. Все още не съм се освободила от стреса, който получих тогава.Такъв кошмар!!! Цяла нощ не мигнахме, а бяхме много изморени от дълго пътуване и смяна на няколко полета .  Питах се възможно ли е останалите хора да се примиряват с това безобразие.А децата им?  Цялата централна част на града кънтеше. Отвратих се. 

На другата вечер отидохме на гости на сестра ми и в заведението на 200 м от тях имаше циганска сватба- да ви казвам ли какво  точно и как се чуваше у тях?

Надявам се тази наредба да се прилага, да не е  само на хартия, както до сега.

# 20
  • Мнения: 121
Миналата година някой си направи сватбата на едно от централните тепетата в Пловдив и до 6 часа сутринта целият град  принудително присъства на нея. Все още не съм се освободила от стреса, който получих тогава.Такъв кошмар!!! Цяла нощ не мигнахме, а бяхме много изморени от дълго пътуване и смяна на няколко полета .  Питах се възможно ли е останалите хора да се примиряват с това безобразие.А децата им?  Цялата централна част на града кънтеше. Отвратих се. 

На другата вечер отидохме на гости на сестра ми и в заведението на 200 м от тях имаше циганска сватба- да ви казвам ли какво  точно и как се чуваше у тях?

Надявам се тази наредба да се прилага, да не е  само на хартия, както до сега.
 
  #Crazy ужас

# 21
  • Мнения: 12 665
Слагай, само да не объркаш посоката.
В блока на приятелка в Швейцария е забранено къпането след 11 ч.
В Щатите , ако тв ти работи по-силничко, любезно ти се обаждат да го намалиш.  Ако им теглиш една по нашенски, викат полиция.

# 22
  • Мнения: 2 018
Много си е добра наредбата даже.
Мисля, че е адресирана по-скоро до ромските сватби /траят 3 дена и три нощи, невъобразим шум и маанета/.

# 23
  • Мнения: 12 665
Много си е добра наредбата даже.
Мисля, че е адресирана по-скоро до ромските сватби /траят 3 дена и три нощи, невъобразим шум и маанета/.

Да, ама всички знаем, че ромите закон не ги лови.

# 24
  • Мнения: 25 620
Хм, а само хората ли са забранени? А за кючеците нищо ли не се споменава?

# 25
  • Мнения: 2 018
Права бях:

"Забраната на тържествата на открито цели ограничаване на шума и осигуряване на спокойствието на гражданите. Въвеждаме тази мярка за първи път, тъй като зачестяват оплакванията на столичани. В крайните квартали, например Бусманци младоженци от ромски произход си преграждат улицата и си изкарват масите там"

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Браво, браво! Подкрепям с две ръце инициативата!
На който не му харесва, да си ходи на село, за да върти хора и гюбеци, и да вдига джангър!

# 27
  • Мнения: 396
Въй! Ни думай!
Ми ко ша прайм ся!

Имаме много талантливи управници, да им се не надяваш!
 hahaha Joy

# 28
  • Мнения: 641
Най- мразя в неделя сутрин, около 8-9 часа да ме събуди думкане на тъпан или бибиткане от колона сватбарски автомобили. Сватба, сватба ама целия квартал ли трябва да е на крак? Поне да поканят всички. Тогава е простено Laughing

# 29
  • Мнения: 2 386
Хм, а само хората ли са забранени? А за кючеците нищо ли не се споменава?
Хах, как ми го взе от устата! Че и с уиски не можело - добре, а с ракия?

Общи условия

Активация на акаунт