общественото положение на Вашето семейство..

  • 5 903
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 908
Tristan77 ,казала си го точно и за мен,подкрепям напълно Peace


# 46
  • Мнения: 323
Държим се естествено , не лицемерничим изкуствено усмихнати  , но и не правим разправи и скандали,  а спорим увличайки и другите в компанията да изкажат мнение .

И ние сме така.

# 47
  • Мнения: 1
Обществено положение - аристоктати.
Общественото мнение е много важно за нас. Забранено ни е да даваме лоши примери за подражание на поданиците. Изключително изискани сме  в отношенията помежду си и с останалите.


# 48
  • Мнения: 5 710
не мога да повярвам колко народ бърка доброто възпитание с лицемерие.

# 49
  • Мнения: 2 478
Никога не сме си позволявали да правим скандали пред хората.Размяната на погледи е достатъчно предупреждение,че темата или действието,предизвикало половинката,трябва да се прекрати моментално.Разбира се,че не ми пука дали изглеждаме щастливо семейство в очите на хората.Но ми пука до колко оставяме добро впечатление на възпитани хора,които при това не се отдават на първични пориви.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
не мога да повярвам колко народ бърка доброто възпитание с лицемерие.


Това е заради клюкарското-комшийско възпитание. На всеки му се иска да може да прехвърли комшулука и да гледа сеир.

# 51
  • Мнения: 857
Предполагам, че спадаме към средната класа /ако има такова понятие/.
Това с кавгите и забележките не го харесвам, но се "случва и в най-добрите семейства". Пред хората не се разправяме, защото е грозно. Каквото става, става между нас и не го правя достояние на никой. Всъщност избягвам скандалите и повишаването на тон внаги когато мога. Нямам и познати, които да се държат грозно когато сме заедно.

# 52
  • Мнения: 1 210
не мога да повярвам колко народ бърка доброто възпитание с лицемерие.


Това щях да напиша.
Факта, че не излагам семейните неразбирателства на показ не означава, че умирам да демонстрирам образцово семейство.
Означава, че уважавам хората, с които съм в момента, както и тяхното настроение.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
И това, че личният живот си остава личен, а не изтипосан в жълт вестник.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 447
Общественото положение на мен и семейството ми се определя като добро, без да навлизаме в повече подробности, защото, очевидно, не това е въпросът.
Като част от социалния статус, влизат определени норми и параметри на възпитание и отношения във и изън семейството, с които, ние безусловно се съобразяваме.
Бих искала само да направя едно уточнение- доброто обществено положение, не отразява непременно добър финансов статус. Има страшно много семейства с високи доходи и стандарт на живот, придружени от възпитание на хамали от Сточна гара. Има и доста семейства с не-толкова добри доходи, без това да ги изключва от високото ниво на социалната стълбица.
Мисля, че отговорих на въпроса.

# 55
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Далеч сме от образцовото семейство. Хора сме, а и аз не съм "степфордска съпруга"  Grinning
У дома и навън показваме любов и уважение един към друг, тоест това което изпитваме. Ако тези две неща ги нямаше, и ние нямаше да сме заедно.

# 56
  • Popovo
  • Мнения: 219
Не ме интересува какво мислят хората за мен и семейството ми, не живея за хората. Има си време и място където си решаваме проблемите Peace
Много съм съгласта с това мнение.И аз така мисля.

# 57
  • Мнения: 54
Общественото положение на едно семейство е едно и зависи от статуса, а взаимоотношенията между партньорите на публично място е съвсем друго. Да се карате помежду си пред други хора е признак на ниска култура. Ако се опитваш да създадеш някакъв имидж за семейството си в обществото той ще е траен ако е достовирен, а ако е фарс ще бъди мимолетен независимо колко си стараеш да си убедителна.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 107
В общи линии сме си лика-прилика с приятелските ни семейства. Предполагам, че добре изглеждаме в техните очи, иначе надали щяха да търсят контакт с нас. С мъжа ми винаги сме усмихнати и дружелюбно настроени (за второто повече той). Определено ни личи, че се обичаме, просто са ни казвали често, че такова впечатление правим. Пред приятели не се караме и обиждаме, това е въпрос на възпитание най-вече, пък и не смятам, че заслужават да ги правим съпричастни, ако имаме някакви недоразуминея - те са си за вкъщи!
Имам приятелка, която нарича мъжа си пред мен със звучните и колоритни "дебил" и "малоумник". В тези случаи винаги ми се е искало да й прасне един, или поне да удари по масата като мъж  Naughty Неприятно ми става и обидно дори да обижда мъжа си пред мен!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 246
Аз данък обществено мнение не плащам Naughty Не ме интересува какво мислят хората за нас, но понякога ми става тъпо като уж приятелско семейство ни обсъжда пред общи познати. И разбера ли такива работи моментално ги отрязвам лицемерите.

Общи условия

Активация на акаунт