Отговори
# 240
  • Мнения: 11
Здравейте!
Нашия режим е следния:
7-7,30 - 200 АМ
10,30 - попара или детски кус кус +60гр. плодово пюре
13,30-14,00 - пюре зеленчуково/месно 180гр
16,30-17,00 - млечна каша 180-200гр
20,00 - 200гр  АМ

По повод на жълтъка аз му давам вече по един през ден.

# 241
  • Мнения: 657
Хелоу  Mr. Green

Най-накрая да намеря малко време и аз да се запиша. Wink Много гушки и цунки от мен и Йойо за всички порастнали бебчета и всички сдобили се с малки перлички в устичките! Heart Eyes

Да ви кажа, моята коса също спря да пада така зловещо както преди, сега е в рамките на нормалното, дори сякаш по-малко и от нормално. Wink Поникнала ми е нова, към 2 см. е някъде и като щръкне нагоре приличам на крайпътен храст в главата. Crazy Но се радвам, че все пак поникна, че по едно време ме беше хванал страх, че ще си остана плешо. hahaha

И аз като Роса Flutter вече спрях да броя и записвам кога какво давам. Е, гледам да има 2-3 дена от едното до другото, но общо взето въвеждам доста смело. От няколко дена Йойо яде овес под формата на кашичка, след около седмица мисля да й дам и овесени ядки за закуска. Simple Smile И аз доста пъти съм се чудила как да разбера колко мляко изпива, след като я кърмя, но се надявам, че й стига. Тя сама си определя кога да суче, след пюретата минават към 4 часа, но иначе след кърмене до другото са точно 3 - като по часовник се обажда. Wink За жълтъка не мога да помогна, още не съм давала, мисля да го отложа чак като навърши годинка. Thinking А сега Вери като спомена какво е опитвал Ясен, и се сетих, че и Йойо наскоро опита портокал - като го засмука, едвам го извадих от устата й. Laughing Обаче лимонът как се харчи, не е истина. Mr. Green Видях от някои, дето бяха постнали снимки и реших да пробвам, та ето го резултатът:

# 242
  • варна
  • Мнения: 1 395
 То сега се оказа че Най-ситния пие най-много мляко  Mr. Green
 Боян пие 800 мл. храна на ден, която винаги е млечна т. е. винаги има съответните лъж. АМ в течността. На хранене между 140 и 200мл. яде, затова имаме 5-6 хранения, докато изпълним нормата. Четох, че трябва да яде 1/8 от теглото си за денонощие и гледам да спазва.
 Всичко което добавям като плодови и зел. пюрета, каши е за сметка на водата, ане на млякото. И доста гъсто се получава в крайна сметка, но той е свикнал.
 Имаме напредък и с педагогическата метода- вече дъвче парчета бисквита и отваря уста за още. Също и пасирана круша яде малко, отваряйки уста за още. Това си е напредък за нас. Досега каквото и да дам все устата се затваряше след първата хапка или се давеше от най-малкото.
 Забравих да кажа че доста успешно се жаби с шишето с водата, ползва го и за чесалка,но изпива към 60-70мл на ден.
 Гали, аз преди седмица купих на Боян един уолкър, който е като масичка, която има няколко музикални щуротийки и едни топки с тунели и кубченца с различна форма. Голям кеф му е да блъска да свири ,досега така не се е дърпал към играчка.http://images.google.com/imgres?imgurl=http://imagesa.ciao.com/i … 26sa%3DN%26um%3D1

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 22:38 от orhid

# 243
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Еха, най после и ние да се похвалим... вече си имаме зьбче  Grinning

А за количеството на млякото и аз знам, че то е общо от кьрма/АМ+ млечна каша, йогурт и пр+ сирене (мисля, че 30гр. беше равно на 100-120мл). Препорачително е до годинката необходимото количество, да се набавя най-вече от мляко и по-малко от млечни продукти. При нас максимума е 180мл, но само през ноща в полусьн иначе през деня е абсурд да цокне нещо с бибата, обикновенно изпива около  120-130мл. За това през деня сме на кисело мляко, а през ноща на АМ и не сьм му махнала нощното/ните хренене, за да наваксваме с количеството мляко.

Жьлтьк и аз не сьм започнала да давам, но пьк давам всеки ден местно с малка концентрация, така да се каже... Mr. Green

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 22:19 от samimami

# 244
  • Мнения: 67
Айде и аз да се разпиша. Режима ни от 3-4 дена е:
-8:00 кърма
-11 часа попара (кърма с 3 сухара, или малка препечена филийка или кисело мляко с бебешки бисквити)
-5 часа зеленчуково/местно пюре
-8-9 часа незнам какво да дам за каша ми се струва късно,ако дам кърма пропускаме кашата.
Просто от 2 седмици отказа предиобедното мляко-на човека му се яде нещо с лъжичка Simple Smile ,но като му дам попарата после не е гладен по 6-7 часа  newsm78 и ни се разваля целия график.
Вече имаме 3 зъбчета, изправяме се сами и вилнеем с проходилката.

# 245
  • Miami
  • Мнения: 413
Хелоууу  wavey

Днес така се стреснах като се събудих  Mr. Green Чувам аз, че Жорко мрънка, но ми се спи и си пасувам. По едно време обаче той започна да се кара и като отварям очи... гледам нашия се изправил и ни зяпа от леглото  hahaha До сега не можеше да става, понеже спи с чувалче и то доста дебело.  В първия момент чак се стреснах, една глава стърчи и се пули, после пък ми стана смешно, особено като го видях изправен и чувалчето като рокля се влачи след него  Joy

Инче, аз не знам защо искаш да спреш жълтъка  newsm78 Един доцент от НСА ни беше казал, че яйцето и медът са най-съвършените продукти на природата, поради ценните си хранителни качества. Щом си го въвела и няма проблем, според мен не трябва да го спираш, а да го увеличиш на 1/2. Аз самата все забравям да давам жълтък(давам по два пъти в седмицата по 1/2), но вече ще гледам да съм по редовна.

Mimi_leo , направо ме разбихте с тая пауза от 11 до 17 часа  Shocked По колко количество пюре даваш в 11?

Я, да напиша и аз нашия режим  Mr. Green (нищо, че съм го писала  Wink )

6-7 часа      - 210 мл АМ
9-10 часа    - попара(три сухара+ сирене и масло или три супени лъжици овесени ядки пак със сирене и масло)
11 часа       - едно млекце 50 гр данонино или малко плодово пюре или пресен плод
12-13 часа  - зеленчуково/месно пюре - 190-200 гр.
15-16 часа  - млечна каша или четири бебешки бишкоти с около 100 мл АМ, понякога давам пак малко пресен плод
19-20 часа  - 210 мл АМ.

# 246
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Добро утро  Hug.

Мерси на Вери и Бюти за бързите отговори  Hug   bouquet.

Оф,тая нощ при нас не беше лека,Йо се събужда 8 пъти  Shocked , за бибата  #Cussing out, и така.

Ей,Кори браво на Жорката,представям си,аз ако вида Йоана така да стърчи Joy  Joy  Joy .
Не ще обаче тя да се изправя сама,предпочита да я държа аз,а новия и номер е да хвърля всичко и да чака да й го дам.
Чувствам се на моменти като куче,дето му хвърлят играчка да я носи  hahaha ,ама такава е.

Mimi_leo,бая пауза си е от 11 до 5,как издържа  newsm78

# 247
  • Мнения: 179
Добро утро!Ще се възползвам докато спи хлапето да драсна някой ред,че като стане едва ли ще имам възможност.Тази нощ така се беше опикал горкия,памперса ли не бях сложила добре,малък ли е вече не зная/сега сме на Еви бейби- 5-9 кг/и докато го преобличах пред духалката така се беше сгушил в мен,гък не каза Grinning Колкото пъти се сетя за тези памперси все се чудя дали да не ги предложа за продан/има още 40 бр. и да си купя по-големи,но от друга страна през деня не е имало фалове,макар да пълзи,в паяка се притиска и т.н.Но да не ви занимавам повече с глупости....И за храненето не смятам да пиша,защото нямаме режим-каквото реша на момента,това давам освен кърменето.
Младежа се събуди,но ще си продължа.Днес ще ходя на тържество на баткото в градината по случай 8-ми март и като дете го чакам с нетърпение да видим как ще се представи .Сега трябва да свърша някоя работа,да заредя камерата,макар че не знам как ще се справя с бебе на ръце,но все пак...
Ами това е от мен за сега,хубав петък ви желая!

# 248
  • Мнения: 51
Добро утро и от мене!

Мим4енце страшна фиба-искам и аз..... фиби....ве4е...... ама няма къде да се зака4ат:(
Виждам и на цитрусите сте отделили време, аз захраних Мирела с мандарина още зимата, тя сму4еше сока и много й хареса; ама така е като гледа как й как омита един кг без проблеми....и тя трябваше да опита какво е това.
Кори -аз бях за EVY BABY- супер са си, няма пропускане дори да ги държа малко по дълго, но сме с тези до 25кг., 4е кра4етата са доста пухкави и по малкия размер й направи рани.

Крис Бо -вземи един размер по големи за ве4ерта, а през деня щом няма проблеми  Peace

Жълтъка го отлагам цял месец ве4е, ама май и аз като Бюти ще го въведа 4ак след годинката.
И ние ве4е издържаме с по големи паузи между храненията-режима е тотално променен от седмица :
06:00 -кърма
12:00- пюре/зелен4уково или месно/
17:00 -кърма
22:00- каша
Последните 2 хранения бяха разменени за няколко дни и се будеше много ве4ер, и реших да давам кашата по-късно; знам ли може кърмата ми да не е толкова хранителна ве4е Thinking
Ние сме на Фризокрем, такава бях давала и н акаката преди 4 години -с 8 зърнени храни и 4 плода и АМ...м...мм.много е вкусна. Да не пропусна да отбележа 4е имаме и още едно кърмене в 02:00 или 03:00 -трябва да го махна ве4е ама да видим кога.....та тези коментирани 600мл мляко на ден май ги докарваме за сега...

Е да не пропусна да спомена 4е изяжда по едно/две/ сиренца на Хохланд -Кремоно, как само се облизва; това заради липсата на попара в менюто ни Wink; и я бисквитка, или банан, настъргана ябълка м/у храненията. А понякога и троши4ки хляб й давам, особено когато ние се храним.
Тъй като ве4е интереса на Мирела към това, което ядем е много голям, току що си поръ4ах и талони за кухня, така 4е сл. седмица от 9-тия месец я запо4ваме.....да видим оба4е дали ще ни хареса....

Това е от нас, лек и усмихнат ден на вси4ки!!!!

# 249
  • Мнения: 7
Да напиша и аз нашия режим, макар че откак го започнаха зъбите ядем с голям зор на 4 часа.
През нощта кърмене.
В 8 ч кис мляко с банан или с бисквитки
В 12 ч зеленчуково или местно пюре
В 16 ч кисел или плодово пюре, или каша с плод
В 20 ч кис мляко с бисквитки
Преди всяко заспиване кърмене, не мога да преценя какво количество на ден мляко е изпил.Вода почти не пие, предлагам но отказва.Ако не успея да му привлека вниманието,когато яде , мрънка и си свива устата и край.Пюрета правя домашни от сушени плодове , зеленчуци .Бъркам такова количество , че да има за 2 или 3 дни от съответното пюре.Много се старая и като не се изяде малко ме е яд,но нищо като изникнат тия пусти зъби ще си възвърнем апетита.Овесените ядки и аз нещо не можах да ги приготвя, сега прочетох пак и ще пробвам така както сте писали.Сирена попара отказва , много пъти съм приготвяла с различно съотношение на продуктите, но я ям аз.Винаги правя пюретата по 190 - 200 г, но колкото изяде, толкова.
Сутрин става много рано към 6.30 и сега спи.И той от няколко дена става сам от леглото, отива до едно шкафче, изхвърля играчките на земята и тогава почва да вика.Инъче стои упорито на пръсти,но ще се оправи не се съмнявам.Хайде чао за сега,отивам да свърша нещо в кухнята. Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 226
Не мога да не се оплача просто. Току-що изчистих, измих пода, вчера изпрахме количката, проходилката - всичко лъщи. И слагам я аз в чистичката проходилка и отивам да прибера нещата в банята и се чу някакво изтракване и виждам чашата с кафето ми оплескала пода, а нашата доволно пляска с ръчички в локвичката, която беше в табличката на проходилката. Как не изпаднах в истерия незнам. Толкова мразя да чистя, а сега ........ Как да е - стиснах зъби, преоблякох я. Та отвчера сме на проходилка и вече овърша.
За храненето - ние сме на 4 хранения дневно. Но намалих дозите - преди давах по 200 - 230 и по всеобщо мнение беба направо си надебеля. И почнах да намалявам леко и се установи, че тя се наяжда с около 180-190. Аз от страх дали и стига гледах да тъпча по повече, но е било излишно. Разбирам дали и стига по това дали мрънка за още след като свърши манджата. И сега със 180-190 си е доволна след хранене.

# 251
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
добро утро момичета,
я какъв е страхотен ден навън!  Nature Sun With Face 1swingсамо за разходки.Днес много натоварена програма имам.Сега чистя,ще искарам бебо на разходка,после го приспивам и бягам в детската градина,че ще има празник за 8 март.
Желая ви лек и слънчев ден

# 252
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Добро утро!

Вече и Станислав е в отбора на зъбатковците  tooth , ама как го измъчи само този зъб-събудил се е нощес в 2:30 , заспа към 6:00, събуди се в 8:30 и още е буден.Спи му се, ама не може да заспи и реве.А на мен така ми се спи  smile3507 . какво ли не пробвах-панадол дентинокс, пансорал, дентокинд-нищо не му помага , боли го и това е.Направо ми е много жал за него.Ако  с всеки един зъб е така не знам как ще ми издържат нервите.Ходя като ударен самолет и страшно много ми се вие свят.

Ето го и неговият режим на хранене:
Между 7:00 и 8:00 около 200 гр АМ-всеки път яде различно количество.
Към 11:00 плодово пюре или попара около 130 гр + АМ около 60-70 гр
На обяд зеленчуково или месно пюре между 130 и 190 гр.Когато е 130 гр пак давам около 70 гр АМ
Към 17:30-18:30 каша каквато имам отворена в момента -около 200 гр.Понякога 100 гр кисел или кремче и 100 гр АМ
И към 21:30 200 гр смес от АМ + 1/2 бурканче каша "Лека нощ"(ползвам тези на Хип) или пък само каша на прах пак "Лека нощ" и пак на Хип или на Хумана.

Толкова засега от нас.Хубав ден!

# 253
  • Miami
  • Мнения: 413
marvele, хем ти съчувствам за повторното чистене, хем ми стана смешно  Laughing И аз днес изчистих, но го оставих в леглото му докато прибера всичко. Те за части от секундата вече  правят белите  ooooh!

kris_bo, или вземи по-голям номер от Evy baby или вземи друг вид памперси (Хъджис или Либеро) за през нощта  Peace

Ох, забравих казах ли ви, че трябва да водя Жорко да му правят манту, че не му се личали белезите от някакви имунизации от родилния дом. Някой да има същия проблем?

# 254
  • Мнения: 389
Какви бисквитки давате?

Ако е въведен глутена, става ли такива, които хапваме ние? Те пък имат захар  Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт