Отговори
# 255
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Кори, и на Станислав му няма белега от БЦЖ-то от родилния, но педиатърката ми каза, че се появявал между 8 и 10 месец и засега да не се притеснявам.

Бисквитки съм давала само безглутеновите на Плазмон и други засега не съм.Пробвах да му дам сухарче или коричка хляб да си гризе, ама нещо се мръщи и ги хвърля на земята.

# 256
  • София
  • Мнения: 391
Кори, представям си каква картинка е бил Жорко сутринта Laughing Много сладко Grinning

Само аз ли упорито упорствам без проходилка? Вярно, че много се измъчвам, като иска само изправена да я държа, ама нали бях решила да не взимам проходилка и все още сме така...

Вивиан, аз давам бебешки на Плазмон - засега само тези, които са с ечемик, но и там има захар... В тези на Хип също има. Май вариант за бисквити без захар няма за съжаление Thinking

# 257
  • Мнения: 510

И аз  Wink
Не знам защо така я анатемосахте тази захар Crossing Arms Без нея не може,а и я има в повечето пюрета...Важното е да не се прекалява.Едва ли от 2 бисквити ще се пристрасти, а и бисквитите не са като цяло по- здравословни от захарта Naughty
Кори, аз мисля, че белега си личи от самото начало на рамото. Но това,че не личи не значи на 100 % ,че пробата ще е отрицателна. Прави се подкожно проба дали имунизацията е положителна, а ако се окаже отрицателна се повтаря.
Хубав ден! И честито на всички с нови зъбчета! Следващите да се показват безпроблемно като гъбки  Laughing

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 11:18 от Роса

# 258
  • Мнения: 657
На Йойо белегът от БЦЖ изобщо не е изчезвал, че да се появява пак. Wink Там си седеше, според нашата педиатърка се проверява като навърши 7 месеца, ако го няма, тогава се бие повторно. Peace

Много ми стана забавно със случките на Кори и марвел. Laughing Йойо още не може да се изправя сама от легнало положение, но пък е станала толкова подвижна, с всеки изминал ден ме изумява и само като си представя какво ме чака, косата ми се изправя. Mr. Green

# 259
  • София
  • Мнения: 1 535
*blue не си само ти упоритата без проходилка Wink.  И ние ще караме без нея  Peace

Да похваля и Любчо, че вече се изправя сам. Снощи и той се беше изправил с чувала в леглото. Станал е голяма клюкарка - ако не ни вижда се изправя и започва да наднича  Joy

Жълтъка и аз засега го отлагам, но са ми обещали другата седмица пресни яйца от село и може да му дам.
Инче, след като си го започнала и аз знам че трябва да се увеличава количеството на 1/2, а после и цял, а не да го спираш. Моята педи казва да ги редувам месно и зел. с жълтък, ама ще видим.

Бисквити и аз само безглутенови на Плазмон му давах, но нещо не ги харесва особено. За сметка на това вечер като седнем на масата той се примиква и няколко дни отнася по някоя коричка хляб. С такъв апетит си я изяжда  Crazy.
За другите бисквити по-скоро ме притесняват разните набухватели, оцветители и т.н., а не захарта  Rolling Eyes

Напоследък много се заглежда по нашата храна и току протяга ръка да си вземе нещо. Та по този повод вече е опитвал портокал, мандарина, кисела краставичка, маслинка, кашкавал, поне за това се сещам в момента Crazy. Дано е все така и не става като кака си, че вече и без това ми е бяла косата  Crossing Arms. А и мъжа ми като каже - момченце е, ще му стане нещо  Whistling
Та като казах коса се сетих, че и това обсъждахте. Моята отдавна спря да пада, въпреки че още кърмя. Та от тази гледна точка при мен няма връзка кърмене-косопад  Peace

Май и ние трябва да минаваме на по друг режим на хранене, че сме още по бебешкия - на 3 часа  Rolling Eyes. Отделно дето вечер се събужда още и си търси цицата. Пробвам понякога да давам вода, обаче я усеща, върти глава и още повече ревва  ooooh!. Не знам до кога ще я караме така, но последните 2 нощи го бях взела при мен да се самообслужва, че малко и аз да поспя  Tired

Ето и нашия режим:
сутрин между 5 и 6 - когато се събуди - кърма, отделни се буди и към 2...
9 - кърма, от днес започнах да му давам овесени ядки със сирене, после ще опита и попарка
12-12:30 зеленчуково или месно-зел. пюре 180-190гр
15 - кърма
16:30 - плодово пюре или пресен плод (засега банан, круша и ябълка) - 100 - 180 гр
18:30 - кърма
21 - кърма

Млякото и аз няма как да му премеря, но мисля, че засега достатъчно млечни хранения има.

Самимами, Атина - честити ви зъбчета. Дано следващите ги изкарват по-лесно  Peace

Честито и на всички празнували тези дни   bouquet

# 260
  • Мнения: 194
И на Марти белега от БЦЖ не е изчезвал изобщо  Wink

marvele, като четох какво ти се е случило хем ми стана смешно, хем ти влязох в положението, защото аз миналата седмица имах подобна случка с една каша. Слагам аз мляко, слагам и каша, обаче консистенцията много рядка, слагам допълнително каша - същата работа. Слагам за трети път каша и все пак си стои рядка. Марти пък на всяка лъжичка прави "брррр" и плюе половината и тъкмо се бях изнервила така, че си мислех, че няма повече на къде и се обърнах за секунда да извадя една мокра кърпичка и като поглеждам - Мартина разсипала кашата на таблата и щастливо пляска с ръчички в нея  ooooh! Ами честно казано ми стана повече смешно, отколкото да се ядосам на детето  Laughing

*blue, и ние сме без проходилка  Peace

Леле, последните няколко дни много първи зъбчета. Да са им честити на бебчовците и да растат бели и здрави  Mr. Green

Atina_Eli, аз май днес те видях с мъжа ти и Слави, тъкмо сядахте в една пицария в Изток (ако сте били вие, де). Обаче не бях сигурна, а и ти не беше сама и мен ме хвана срам  Blush

Моята коса все още пада, но значително по-малко вече. Не знам дали се дължи на едни ампули против косопад, които си купих, или просто му дойде времето. Сега пада най-вече, когато змеят ме скубе  Laughing

# 261
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
И ние сме в отбора на не използващите проходилка  Peace. Обаче много,се чудя дали да не вземем една.То тия проходилки май,са повече за майки от колкото за зверчета. Като слушам мои познати много са доволни от това,че не им висят по ръцете дребосъците и могат и някоя работа да си посвършат.

И на Йоана белега й е там от раждането,нашата педиатърка каза,че ако до 6м. не се появи,рядко по-късно може да се очаква  Peace.

Честито на новите зъбчовци  Hug.

# 262
  • Мнения: 5 713
И Ясен няма проходилка. Няма да взимам. На него денят му минава на нашата спалня, в кошарата, в люлката, на земята, на бъджито, все по- рядко в коша за кола. И в нас, разбира се. Simple Smile
Бисквитки купих едни оризови, които се топят в устата. Тънки, прозрачни и дали имат 1-2гр. Но все пак давам ги много рядко. Съдържат освен ориз захар, сол, сухо мляко.

# 263
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
танита ако е било около 1 часа и пицарията е била "Холи" ние сме били Simple Smile Защо не се обади?Ако искаш и ако имаш скайп може да ми го дадеш и да се разберем някой път за една разходка.

# 264
  • Мнения: 21
аз бях твърдо против проходилките и се бях зарекла да не взимам, но накрая купих една от продавалника да ми  е мирна главата, че Дамян е цял ден по пода  и си блъска главата в мебелите. В кошата стои само ако спи или по 1 час общо на денонощие извън времето за сън. От кошницата за кола се научи да слиза с тендениця да я захлупи на главата си, та се принудих да взема проходилка, но той пък я мрази и стои в нея най -  много 30-40 минути дневно. Най-голям кеф му е да се обръща по гръб  и корем и така да обикаля из стаята.

# 265
  • Мнения: 67
Само ние ли пропускаме едно хранене след попарата в 11-12? Само попара давам тогава без пюре. Да ви питам с какво нишесте правите кисели с готовите плодови или търсите бяло, защото аз не намерих такова. Извинявам се за бързия пост но малкия дава зор, после пак Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 18:40 от Mimi_leo

# 266
  • Мнения: 638
Хайде и ние да се разпишем!

Като ви гледам имате си режими, а ние  Blush караме си го с кърмене  на поискване само твърдите хранения съм фиксирала:
12.00-13.00 месно/зеленчуково пюре
17.00 - 18.00 каша с плод, гледам да не надвишавам 160-180 гр
И си мисля че млякото му е достатъчно количество. Но май ще вкарвам и закуска сутрин, че детето така жално ме гледа като ям  Sad

И ние сме без проходилка, но не знам до кога ще упорствам. Според мен определено си е удобство за родителите, отколкото за децата.

Нашия белег от ваксината едвам се забелязва, като едно мъничко червеничко петънце. Даже се чудех дали е това.

В то зи ред на мисли да ви питам, вие давате ли вит. Д все още. Аз доста често забравям.

А как сменяте памперсите. При нас това е цяла драма. Явно човека предпочита да е с голо дупе  Mr. Green  Обръща се, свива крачета, не мога да му сложа памперса.  #Crazy

П.П. Забравих да честитя на всички месечковци bouquet и на всички първи зъбчета! Hug

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 18:45 от julielm

# 267
  • Мнения: 5 713
Mimi_leo, киселите се правят с царевично или пшенично нишесте. На Биосет примерно. Другите според мен са бъкани с оцветители и ароматизатори.
А тук проходилки няма като в БГ т.е. такива с колела. Има статични като това.

Вит. Д, както може би повечето знаят, не давам от раждането му.

# 268
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет  Simple Smile

Ние днес ходихме да му направят прословутото манту за БЦЖ-то. Жорко се държа като истински мъж и не плака   Grinning

Аз отдавна не давам вече витамин Д. Но се чудя дали да не давам Зимафлуор  Rolling Eyes

Сменям памперс като му дам нещо да държи и да рагзлежда, иначе не става работата  Mr. Green

Оф, ставам, че Жорката е хванал един стол и го лашка, почти го вдига  Joy

# 269
  • Мнения: 233
А тук проходилки няма като в БГ т.е. такива с колела. Има статични като това.
Вери, то това се върти, нали? Като гледам, има много добри отзиви за тая чудесия.  Laughing Аз тъкмо сега се чудя какво ново да й купя, щото тя почти няма играчки. 4-5 на кръст. Играе си с домашни предмети или разни етикети. Явно са по-интересни.  Laughing Но, това има доста нещица за дърпане и пипане. Мерси за идеята!

И при нас смяната на памперса си е борба. Тя не че не обича, но не стои въобще на едно място. 4 от 5 памперса слагам, докато е по корем. Станах специалистка.  ooooh! Дребна на кг, но много жилава се оказа.

Общи условия

Активация на акаунт