Отговори
# 270
  • Мнения: 92
Здравейте и от нас, ние бяхме до преди малко на РД на едно 2 год. момченце и бебинка беше най-малката гостенка ....  Heart Eyes Всички и се радваха, гушкаха .... абе голяма игра падна и тя милата бързо, бързо се умори и заспа още в таксито. Ама беше много хубаво...чак и на мен ми се прииска да вляза при децата... Mr. Green
ето и снимки:


Хайде хубава и лека вечер от нас.... Hug

# 271
  • Мнения: 5 713
За Зимафлуор съм много резервирана. Simple Smile

Бюти, да ти кажа не съм ги разглеждала подробно, защото решихме да не купуваме. Нямаме вече много място тук, а и той си има люлка.

Памперс и аз сменям като му давам нещо да държи. Иначе е невъзможно.

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
И аз никога не сьм давала Витамин Д, но пьк винаги когато ме пита  казвам на док, че давам както тя ми го е предписала.  Mr. Green По интересното е какво се случи на последните две консултации. Януари месец гледа пипа и ме пита, по колко даваш и аз 3 пьти седмично по 1к., както ми казахте. А, ще го увеличим, всекиден по 2к.  Shocked и аз добре. На другата консултация пак гледа, пипа, по колко даваш пита, всекиден по 2к., казвам аз. Много е, ще го намалим на 1к през ден.  #Crazy Е питам аз, колко толкова се промени тази фонтанела за един месец, при това от самосебе си, че да налага такава драстична промяна.  Rolling Eyes

julielm и ние сме така с памперсите, но и аз като Кори и Вери гледам да му сложа нещо в рьцете, я памперс(чист разбира се  Mr. Green) я кремчето и пак си е голяма борба.  ooooh!

Вивиан, аз ползвам бисквити Закуска, много лесно се разтапят в млякото(в кисело ги слагам аз).

Това се сещам за сега, айде Лека нощ!  Hug

# 273
  • Мнения: 233
julielm и ние сме така с памперсите, но и аз като Кори и Вери гледам да му сложа нещо в рьцете, я памперс(чист разбира се  Mr. Green) я кремчето и пак си е голяма борба.  ooooh!
Аз като й дам нещо в ръцете, тя се обръща с него...  ooooh! Пробвала съм какво ли не...  Rolling Eyes



# 274
  • Мнения: 638
Мда, виждам че не сме само ние въртеливите  Joy  Каквото дам се захвърля и си се върти и се опитва да лази. Много е смешен с голото дупе  hahaha

Лека нощ на всички! ( Дано да има по-малко събуждания)

# 275
  • Miami
  • Мнения: 413
Пак съм аз  Mr. Green

Да добавя за смяната на памперси - Жорко също се завърта с предмета в ръце, но след три-четири секунди, а аз през това време почти съм го сложила . Голямо обяснение дръпнах  Laughing Но с обличането е по-трудно при нас.
 
Аз не мога да разбера каква е разликата между обикновените проходилки, бънджитата и ето това  newsm78 И при трите бебето стои по един и същи начин според мен  Rolling Eyes




# 276
  • София
  • Мнения: 779
Ехо,

много зъби много нещо в темата. И ние да не останем по-назад имаме втори Wink.

Орхид ама вие май наистина най-много ядете, а все се оплакваш Simple Smile. След някои друг месец Боби най-голям ще излезне от всички. Играчката е страхотна, от къде я купи, никъде не съм виждала подобна.

marvele тази история с кафето ми е много позната Joy. Миналата седмица една приятелка дойде на гости с нейното бебе и както уж и двете ги гледахме, Марти за секунда ми грабна чашата с кафе, отпи си, реши, че не му харесва и я хвърли. Целия беше в кафе + килима и табуретката. На мен ми стана много смешно, добре че кафето не беше горещо.

Кори браво на Жорко, скоро ще започне и чувала да си сваля. И този момент ще дойде Wink

самимами за докторката hahaha

За белега от БЦЖ, много ми е странно, че на повечето педита не са им обяснили. Още при първото посещение педи ми обясни, че е нормално да му излезне пъпчица на рамото след 30 ден и да не я пипам. При контролния преглед през 7 месец се прави проверка на белега и при липса или ако е по-голям се прави манту и ако е небоходимо реваксинация. Пише го и в повечето брошурки. На мен педито ми подари една книжка "Дневникът на мама" (тя също е участвала в написването Crazy) супер книжка с най-необходимите неща (там май също го пишеше), предполагам, че доста педита ги раздават. Направо почвам да се чудя какво правят повечето педита на консултациите Confused

Иначе да се отчетем, Марти днес почти не е лазил, а само ходи. Даже вече се и обръща. Днес бяхме на гости и му извадиха една голяма кукла бебе. Да не ви разправям как само и говори, пипа и най-накрая почна да я целува по устата Joy Joy Joy. Направо се попикахме, даже го и заснехме като компромат като порасне hahaha. Абе изобщо щуротиите са пълни, вече какви ли не ги ражда. Изобщо напоследък с всеки изминал ден става по-забавен, а само като се сетя, че плановете бяха сега да се връщам на работа.

Фоксмама добре се е позабавлявала Весето и Марти много се радва на такива събирания. ИЗобщо най-щастив е ако има много хора и всички да му обръщат внимание. Като сме навън само се оглежда някои да го погледне и започва да го закача,  а като види деца да не говорим Simple Smile

Проходилката от собствените ми наблюдения само забавя прохождането, но е много удобна за майките. Аз бях решила да не купувам, но ми дадоха. Марти не искаше вътре и му махнах седалката. Около месец я ползва така, но не му харесваше, даже се научи да се измъква. Много се радвам, че не купих и не бих посъветвала никой да си купи, както и уолкър. Добре, че има панелче за игра, че да влиза в употреба, но по-добре за тези пари масичка да се вземе Peace

Пак прекалих Embarassed, лека вечер на всички





 

# 277
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен,

Ние имаме проходилка, ама тя е и бънджи и той изобщо не се сеща че може да се използва за друго освен за подскоци  Laughing! Застопорявала съм я като проходилка, ама той пак само подскача и пак съм я сложила на бънджи. Да си подскача детето  Peace! Намери и и друго приложение - навира се под нея и я разглежда детайлно  Joy! Е, на излизане си удря главата по няколко пъти, ама то е пластмаса и аз само стоя и го гледам. Да свиква да се оправя!

За БЦЖ-то - ами като беше на 7 месеца, на консултацията сестрата щеше да го гледа за белег, ама влезе спешно доста болно дете и настана суматоха и тя забрави. Аз също забравих и от тогава вече 2 месеца все забравям да и напомня да погледне  Blush! Та не знам имаме ли или нямаме белег. Аз поне не виждам такъв!

За вигантола - аз давам по 2 капки и знам, че се дава до 1 година на детето. Ама нашата фонтанела е все още като монета от 2 стотинки. Големичка е май  Thinking!

Иначе от вчера се пуска като се изправи и резултата е няколко падания по гръб. Като круша пада това дете  Crazy! Иначе, ако има опора много готино се е научил да пада по дупе, ама като не се държи не е усъвършенствал падането  Mr. Green!
По цял ден лази из хола и ако му позволя из цялата къща  Mr. Green! Най-новата му щуротия е да ме хапе по носа  Joy! Играе, играе и дойде с отворена уста. Докато не му позволе да ме ухапе не изчезва и ме преследва така  Laughing! Като ме ухапе (за сега лекичко го прави) се кирка с глас и отива пак да играе  Wink! Като си хареса някои посяга да го гали. Много е сладко  Heart Eyes!
За смяната на памперсите и обличането няма да коментирам  Mr. Green! При нас е цирк от поне 4-5 месеца! Обръщам го по 100 пъти, връщам го с дърпане за крака още толкова ...... Абе цирк  Laughing!

Лека нощ от мен!

# 278
  • Мнения: 3
Здравейте,
Почти не можах да се включа в тая тема, щото все нямаше с какво да се похваля, но изчетох всичко открай докрай редовно и много се забавлявах, особено в края с щуротиите на бебоците.

Ние все още сме от беззъбите, нямаме проходилка и ходи като се държи с две ръце за някой.

С яденето се оправяме уж, ама със спането сме голям екшън - обикновено заспива към 11 - 11.30 вечер и се събужда към толкова наобяд (с две кърмения междувременно). Ако я сложа по-рано да спи - примерно в 22.00 - се събужда в 22.45 и става купон до 1.00. Наобед спи по 30-40 мин. към 14.00, но лошото е, че може би дремва късно следобяд - към 5 - 6 и това й разваля съня вечерта. Ядосвам се, че пропуска най-ценния сън преди 12.00, ама това е положението засега.

Вашите бебоци как спят през деня?

# 279
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
добро утро,като ви чета за вигантола,нашата докторка ми каза да давам 4к.сутрин на гладно. newsm78,но да ви кажа,нашата фонтанела е доста голяма. newsm78
и ние се въртим,и си повдигаме дупето,като се опитва да лази.Голям смях пада със стойките. Laughing

# 280
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Добро утро!

Тази нощ за нас беше много спокойна, за разлика от предишната.дано вече всичко да върви по-леко.

Вигантол не давам вече повече от 2 месеца по съвет на педиатърката.

Станислав вчера се опита сам да слезе от спалнята, ама не се получи, защото точно тогава влязох.Най-вероятно щеше да падне и после аз да си имам проблеми.Иначе много се върти и явно пълзи само,когато никой не го гледа, защото иначе незнам как се придвижва от точка А до точка Б.

Слави спи първо сутрин от 9:30 до 11:00-току що заспа Simple Smile После от 14:30-15:00 до около 17:30 и вечерта ляга в 21:30.Обикновено се събужда най-рано в 6:30, а най-късно в 7:45.Точно и аз преди няколко дни питах как спят другите деца през деня и от това, което получих като отговори май само Ясен на Вери спи колкото Станислав през деня.

За смяната на памперсите все още няма проблеми, но обличането  ooooh! Много плаче, особено когато му слагам боди и блузка или якето.А как мрази шапките и качулките...Почти колкото мен като бях малка  Mr. Green

Хайде лек и хубав ден.Ние уж ще ходим на разходка, но да видим.дано не завали  Praynig

# 281
  • Мнения: 51
Добро утро!

Вигантол давам от първия месец по 1 капка на ден, е по някога забравям. Фонтанелата не й е затворена напълно, има още да се затваря но до годинката надявам се 4е ще стане.

Радост, и ние бяхме така със съня 2 месеца, и не можехме с баща й да се наспим, но сменихме рязко режима и се полу4и- спи сутрин плътно до обед, или ако се събуди я приспивам; след това колкото и да търка о4и4ки 4ак в 15:00 4аса отива до към 18:00 -така беше в4ера, и накрая в 22:00 е ве4е в леглото- е,събужда се ама като я гушна и пак заспива.

Мими лео -ето днес и ние пропуснахме пък кърменето в 06:00, сега я 4акам да се събуди направо за пюрето на обед!Ама около 02:30 си хапна. Wink

Фокси това място ми е мнооого познато, а и аниматорката ; едно въпрос4е паяка ваш ли е или от дет.кът?

Ама как издържате без проходилки, при нас в отделните стаи темп. е разли4на и не мога да я разнасям а и тя доста си тежи ве4е, за да свърша нещо ми е от помощ -слагам я вътре и колкото и да пла4е знам 4е няма да се катурне някъде и да се удари....не 4е докато съм при нея не сменяме местата -ту на килима, заровени под масата; ту на дивана с игра4ките или се държим за двете ръце и си ходим..

За обли4ането и ние сме така, опъва ръцете и не мога да облека дори едно боди без да се правя на маймуна....памперсите сменям и аз като и мушна нещо в ръцете.А какво става когато кърмя и 4уе някакъв шум в стаята -ужасссс запо4ва да се върти,млякото те4е -коляма клюкарка да не изпуснем нещо
ох аз така мога да си пиша до утре сутринта, но да не досаждаме с присъствие пове4е -хайде лек и усмихнат ден от нас!!!! Heart Eyes

# 282
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

Кори браво на Жорко, скоро ще започне и чувала да си сваля. И този момент ще дойде Wink
Joy Веси, просто си го представих Жорко как се е измъкнал от чувала  Joy

Иначе да се отчетем, Марти днес почти не е лазил, а само ходи. Даже вече се и обръща. Днес бяхме на гости и му извадиха една голяма кукла бебе. Да не ви разправям как само и говори, пипа и най-накрая почна да я целува по устата Joy Joy Joy.

 Joy  Joy  Joy еййй опасен този Марти. От сега е любовчия  Laughing

Аз не мисля, че проходилката забавя прохождането  Naughty На няколко приятелки децата проходиха на по 9-10 месеца, а са ползвали проходилки. По съм склонна да вярвам, че се прескача пълзенето с нея, но това не важи за Жорката. Пълзи като луд навсякъде  Laughing С проходилката направо бяга, а иначе се изправя по мебелите и престъпва настрани, даже се пуска и тръгва да върви сам. И той пада като круша  Mr. Green Изобщо луда работа  Crazy

# 283
  • Мнения: 130
Да започнем почерпката от ранния обяд   newsm24


Бобо става на година и половина  Wink  9 месеца в корема  и още толкова извън него  Grinning 
vesi21  ще ти пиша на лични за басейна, пък може да се засечем с плувците   Laughing
Едно такси се заби в нашата кола, GSM-а ми отказа, фотото и то сдаде багажа  Crossing Arms , но предстоят празници - 8 март, рожден ден  Wink  те си знаят кога да се повредят  smile3501
Бобо го водихме на фризьор, снимката не е качествена, но да го видите колко е послушен и отчаян че му режат косичката.

На 5 март за първи път пропълзя истински, същият ден както спеше, се пробуди, намери си шишето с водата и започна да си пие от него  Shocked  и след малко отивам да го видя - той заспал.  Вече се изправя и  е страшна работа  ooooh!  една цигара не може да изпуши човек  Mr. Green От около седмица вече върши всичко в гърнето, сложе ли го, ако няма по голяма нужда, само пишва, но то не може все да го пълни Simple Smile
Проходилка имаме, но  я ползвахме около месец и половина - когато беше на  6 месеца. След това наредихме  гумен пъзел на пода и не остана място за шетане с паяка.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 10:36 от ins_dimitrova

# 284
  • Мнения: 510

Добро утро и от нас!
Честит имен ден на всички с името Тодор и Теодор! Да са живи и здрави и мнооого щастиви! Hug
Аз за памперса и обличането бях споменала...,когато мъжа ми е вкъщи го ползвам за щатен клоун и малкия го гледа така  Shocked Като го няма, се върти като пумпал, и той все по корем да е..давам играчки, обаче сега е на вълна всичко да пуска,за да падне та се навеждам по 100 пъти да вдигам нещото, което съм дала  #Silly А  на няколко пъти се разсърди, че му вземам нещата от ръцете..
Вит.Д забравям да давам Blush От самото начало давам само по 1 капка,но от месеци вече давам я има 1 за седм.,я не...Все още не му е затворена фонтанелата,но смятам, че като го извеждам слънцето ми съдейства  Wink
Зимафлуор не бих дала.
Аз за кисел използвам царевично нишесте без оцветители и аромати- Натурално Wink
Ааа,Веси Joy Марти от кой е видял къде да целува ? Wink
Иначе при нас какво ново...Изправя се в кошарата,слагам го и в проходилката.Не знам какво улеснение за майката е обаче, защото той с нея пак си шета яко, всичко което докопа събаря Rolling Eyes
Хайде,лек ден! Тук вали и е мн.неприятно

Общи условия

Активация на акаунт