Как свикнаха децата ви с яслата?

  • 5 196
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 410

Периодът на адаптация е към 30 дни.
                    Де да беше така!  Cry Ние ходим на ясла от септември и до сега не иска да спи.Влиза и не плаче,играе,пее и всичко останало,яде като ламя,ама на тяхното гърне да я сложат е мисия невъзможна,а на леглото да спи още по-невъзможна мисия.При това като види някой от нас така писва,че човек се чуди какво да мисли.При това аз работя в същото ДЗ и мога да видя ,че след оставянето и си играе и пет пари не дава,ама гърнето и съня в ДЯ .... Sick не става.Бие и щипе лелите и сестрите,хапе и се държи като зверче.Секунда след като я вземе обаче им обяснява,че и утре ще дойде,а ние на маймуни сме станали да комбинираме кой ще я вземе на обяд и ще стои до вечерта с нея. SickКакво ли не опитвахме и нъц....нашата си знае нейното.И даже те заплашва "Аз плачАм"  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 619

Периодът на адаптация е към 30 дни.
                    Де да беше така!  Cry Ние ходим на ясла от септември и до сега не иска да спи.Влиза и не плаче,играе,пее и всичко останало,яде като ламя,ама на тяхното гърне да я сложат е мисия невъзможна,а на леглото да спи още по-невъзможна мисия.При това като види някой от нас така писва,че човек се чуди какво да мисли.При това аз работя в същото ДЗ и мога да видя ,че след оставянето и си играе и пет пари не дава,ама гърнето и съня в ДЯ .... Sick не става.Бие и щипе лелите и сестрите,хапе и се държи като зверче.Секунда след като я вземе обаче им обяснява,че и утре ще дойде,а ние на маймуни сме станали да комбинираме кой ще я вземе на обяд и ще стои до вечерта с нея. SickКакво ли не опитвахме и нъц....нашата си знае нейното.И даже те заплашва "Аз плачАм"  Laughing
Ооооо лелелееее ooooh!.Е като и се до пишка да речеме къде пишка?Моя пък днес до обяд не  е искал да пишка-лелята казва,че двете със сетрата са се борили с него да го накарат да се изпишка на гърнето.И чак като излязохме на вън към 12.30 той се изпишка на снега.Сега се сещам,че те най вероятно са го карали да пишка седнал в гърнето,ама той никога не сяда-предпочита прав и за това не  еискалд а седне.Милото-колко ли е стискал докато дойда  #Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 2 438
ronkis кажи им как пишка детето, за да не се борят другия път с него Peace
И да ти кажа честно в момента в групата поне според мен е малко анархия покрай разместванията на сестрите, персонала ми се струва изнервен и това неминуемо рефлектира в/у децата и тяхното спокойствие (децата ни са в една и съща група).
Не се притеснявай след като на обед като го взимаш детето е спокойно - адаптира се. Моят в началото и тогава плачеше само като ме видеше, че идвам.
Didia смея се с глас на постовете ти само като си представя Неда Laughing Hug

# 33
  • Мнения: 52
Мойта малката е на две.Ходи на ясла от 4 месеца.Изобщо не сме имали проблеми с адаптирането-никога не плаче,влиза си сама, сестрите много я хвалят-яде,спи,била дете точно за ясла.
Мен обаче ме притеснява това,че започна да бие куклите си.Това не е рекация,която е видяла в семейството, остава само яслата.Всички ме убеждават,че го е видяла от децата,но...Сценката е следната:Слага кукла да седне и започва да я храни с лъжичка...започва да се кара на куклата и да вика"яж", след което посяга да я удари през лицето.  Или друга сценка...Слага куклата да седне и започва да я блъска в столчето с викове "сядай"...
 Също така ,докато тръгна на ясла сама заспиваше в креватчето и никога не е спала на лампа.Но сега я е много страх.Изобщо не мога да я оставя сама.Трябва да седя до нея, докато заспи и задължително да е запалена лампата, иначе " тъмно", "паши" ,"гуш" и реееев.
 Бях чувала,че в групата ги затварят за наказание в някаква стаичка, но не искам да вярвам на такива неща.Сега обаче съм страшно объркана и не знам какво да си мисля.
 Не знам, доколко това има общо с темата за адаптацията, но не знам къде да потърся съвет.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 270
голяма гъба  Shocked това което описваш ми звучи като сцена от ужасен филм.Как така затваряне в стая за наказание, чак тръпки ме побиха, честно...Коя е тази  ясла ?
Според мен трябва много сериозно да поговориш с персонала, както и да го обсъдиш с други родители , чийто деца посещават яслата!

# 35
  • Мнения: 52
Преди време имаше родителска среща в яслата.Тогава една от майките от нашата група стана и вдигна голям скандал,че затварят детето и в някаква стаичка за наказание (нейното е по- голямо от моето, моето още не може да си каже).Тогава не повярвах разбира се. И сега някой да ми го каже, пак дълбоко ще се усъмня. Но сега като гледам малката... наистина нещо много ме човърка. Яслата е добра, поне по отзивите,които събрах предварително-48 в Красна поляна.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 270
Аз пък ще повярвам, защото децата в периода 2 до 5 годинки са много честни и неподправени, после идва периодът на лъжите, а и звучи ужасно...Незнам то си е до човек, аз съм по спонтанна и подозрителна, така че...Най-добрата ми приятелка, когато пусна нейното момиче на ясла , когато се прибереше казваше , че и бъркат в очите, а тя чак след седмица се поинтересува какво става, вярвала на госпожте и т.н. Аз още тогава въпреки, че още нямах моята дъщеря се шегувах , че на нейно място още на следващия ден влизма с взлом Laughing(това е шега разбира се) Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 2 908
Голяма гъба-за тъмното не е само твоето дете-моята спи от три месеца на светната лампа,а сега едно наше познато детенце,което става на 2г и то започнало да се плаши от тъмното,но ходи на ясла от 8 месеца вече.Така,че това не е от яслата,а просто почти всички дечица,като чукнат 2г и ги хваща страх от тъмното...

# 38
  • Мнения: 9 990
Аз пък ще повярвам, защото децата в периода 2 до 5 годинки са много честни и неподправени, после идва периодът на лъжите, а и звучи ужасно...Незнам то си е до човек, аз съм по спонтанна и подозрителна, така че...Най-добрата ми приятелка, когато пусна нейното момиче на ясла , когато се прибереше казваше , че и бъркат в очите, а тя чак след седмица се поинтересува какво става, вярвала на госпожте и т.н. Аз още тогава въпреки, че още нямах моята дъщеря се шегувах , че на нейно място още на следващия ден влизма с взлом Laughing(това е шега разбира се) Twisted Evil

О, ама разбира се-питам вчера-гушкат ли те  яслата-и тя толкова искрено и неподправено-Дааааа, питам аз веднага, а бият ли те в яслата и тя още по  неподправено-Дааааа Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 619
Ох и Дейвид на всичко казва Даааа.Седи си той и съвсем ненадеяно казва-леля Дафи бие Дейвид.В този момент аз  Shocked леля Дафи е добричка и гушка Дейвид нали?Той:Дааааааа.За тъмното - нямам никаква идея!Има 2 страни на нещата обяснявайки си ги на себе си:1)Сплашване-както казва голяма гъбка 2) причина:фантазията на детето след 2 г.възр.Не ми се вярва да ги наказват в тъмна стая....Една мама от кв. ще слага сега микро камера в оченцето на плюшеното мече на дъщеря й за да види какво става  Laughing мнооого добра идея!За боя над куклите-ами то е ясно,детето пресъздава начина на поведение на сестрите и лелките  внейната група към др. деца.Тя защото детенцето както разбрах си папка и спинка и най вероятно няма проблеми.Но Дейвид пък почна да си говори на ръката си и да я пошляпва щом го сложа в кревата и се усамоти.Казва:ей,момченце лошо ти защо правиш бели-пляс,пляс. ooooh! Така,че те си влизат в роля!При всички полож. всяка майка съм убедена,че може да разграничи истината от лъжата при детето си и,че инстинкта и на майка има значение за крайните изводи които би могла да направи!
Мама Мони-първите 2 дни когато го водех казвах,че пишка прав в гърнето и че не иска да сяда.Сега наред с другите неща които си ги казвам като стихотворение(и не защото им нямам вяра ами защото съм сигурна ,че забравят поради голямия брой деца):Дейвид е закусвал,не го карайте да сяда при др. деца докато закусвта защото ще плаче мислейки си,че искате пак да яде;казва когато му се пишка или ака,не го карайте да сяда с др. деца под час на гърне;и давайте му вода да пие-поне  2 пъти до обяд(това разбира не се случва-след като го взема изпива около 400-500гр. вода на веднъж #Crazy)

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 15:07 от ronkis

# 40
  • софия
  • Мнения: 386
Знаете ли,проблема очевидно не е в персонала ,защото моята дъщеря ходи в частна ясла и са три деца и й треперят,а реакциите й на адаптация са същите-пищене,страх от заспиване на тъмно,не иска да ходи на гърне на новото място.Явно си е от възрастта,тя е на 2г ,просто бунтуват се дечицата срещу наложените им промени.

# 41
  • Мнения: 52
 Това,че е характерно за децата след определена възраст да започнат да се плашат от тъмното ме успокоява.Но нали съм си гъба и все търся причина за всичко, сега пък започнах да си мисля, че сигурно тя се чувства изоставена като я водя в яслата и затова възниква този проблем вечер? Затова не иска да се отделям вечер от нея и не ми позволява да гася лампата???Ако е така,значи наистина имаме проблем с адаптацията.
 Колкото до боя на ръчичките, сега се сещам, че и моята го правеше в началото.Помня,че първия път се втрещих.Още повече,че като започнеше и не спираше дълго време. Но един ден ,когато пак го направи, аз я хванах за ръчичките и и казах" не, мама не бие ръчичките" и ги целунах.Оттогава не го е правила.

# 42
  • София
  • Мнения: 619
Да.Между другото Дейвид също не го е правил от 2 вечери-последния път сега се сещам му кажа ,че ръчичките са му много добрички,а най вече той е много добро момченце.Сега се сещам за един разказ на майка ми по отношение на сестра ми.Та тя като направела беля и се скривала в някакъв ъгъл и почвала да си нарежда:Ах ти Станиславо,много си лоша,само бели правиш.......и т.н.Явно е въпрос на фантазия,а не че чак толкова се отнасят зле с тях!

# 43
  • Мнения: 9 990
За Бога!Уверявам ви, че персонала няма Време да  се отнася Лошо с децата.Ако пък някъде има, то то е явно, има пропищели родители вече и се подема кампания за премахване на подобен индивид.И е сравнително рядко. Crazy

# 44
  • София
  • Мнения: 6 365
За Бога!Уверявам ви, че персонала няма Време да  се отнася Лошо с децата.

лошото отношение не изисква повече време от доброто. еднакво време отнема да погалиш едно дете по главичката и да го наречеш "тъпанарче". моят син тази дума научи в яслата.

Общи условия

Активация на акаунт