кога махнахте млякото за вечеря и кое е по добре супа или пюре?

  • 6 968
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 125
За вечеря му готвя нещо зеленчуково- тиквички с ориз, картофено пюре, кус кус на Плазмон със зеленчуков сос или филийка със сирене. Около час по- късно пие и 240 мл АМ. Супа яде на обяд преди основното. Не мисля, че е подходяща и достатъчна за вечеря.

# 16
  • Мнения: 3 157
mel76,dо края на първата година или до началото и?Щото ако е до края не е толкова задължително да пие мляко преди лягане,менюто на по-големите деца е доста по-разнообразно и ако искат да приемат мляко/сирене/кашкавал и др.млечни през деня,вечерното мляко не е толкова важно.

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
Дъщеря ми е на 10 месеца и все още има 2 млечни хранения(вечер и рано сутрин),които не смятам да замествам скоро.

# 18
  • Мнения: 168
след навършването на 1 год  започнах да давам супа за вечеря а млякото за закуска

# 19
  • Мнения: 179
Спрях млякото на възраст около година и два или три месеца, не си спомням точно.
Вече яде достатъчно разнообразна храна и не виждам смисъл да му давам нещо изкуствено /давала съм го, когато не съм имала избор, но сега вече имам/.
В една подобна тема попитах, но не получих отговор - защо е толкова важно да се дава адаптирано мляко на деца до по-късна възраст, примерно до 2 или 3 години.
Когато все още ядеше мляко го давах или сутрин, или вечер, и то не всеки ден. То беше само за разнообразяване на храната, а не нещо, без което не може.
И все пак може би до навършването на една година е хубаво да му даваш мляко /зависи от начина на захранване, какво обича детето, как се чувства/.

# 20
  • Мнения: 53
Дъщеря ми е вече на 1г и 11месеца: давам за обяд месното ядене от кухнята + плодове за десерт, а за вечеря по-лекото( супа или постно ядене). Препоръчвам на всички майки да се консултират за храненето на децата си с книгите на проф.д-рЛиляна Трифонова.Те са в два тома. Първият е за възраст от 0 месеца до 1година. А вторият е от 1год. до 16год.В тези книги дава примерни менюта и рецепти.

# 21
  • Мнения: 53
Извинявам се ,но забравих да пиша ,че за вечеря освен някакво ядене, включвам млечна каша или кисело мляко с бисквитка.

# 22
  • Мнения: 288
arvada,  при нас АМ също беше до към година и 1-2 месеца, точно, докато започне да се засица изцяло с "готвена" храна и се адаптира организма. И не мисля, че е необходимо да давам АМ до 2-3 години, след като детето яде с удоволствие всичко приготвено и се засища. От нашето педи знам, чи АМ се дава заради минерали, витамини и др съставки, необходими на бебето, които /по разбираеми бебешки причини/ започват да се изчерпват в организма след 5-6 месец кърмене... Въпреки, че имам съседка, която е само на кърма вече 8-ми месец, та всеки сам си преценява, според детето....

# 23
  • Мнения: 5 296
Дъщеря ми е на 3г. и 4м. След вечеря с нищо не мога да я излъжа - иска мляко  в комбинация "мама гуши"  Laughing.

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Не бих спряла млякото на толкова малко дете - едва на 9 месеца. Малкият ми син си хапва твърда храна за вечеря, а после си пие и мляко. Докато иска - ще му давам.

# 25
  • Мнения: 4 784
Не съм махала вечерното мляко. Не виждам разумна причина да го правя.
Откакто синът ми започна да търси и друга храна за вечеря, приготвям подходяща за възрастта му и давам час и половина - два преди да си легне, а преди сън пие АМ.

# 26
  • Мнения: 2 149
И според мен не му махай млякото на детето,щом си го пие.Йоана вечеря нещо постно,филиика с кашкавал,и задължително преди лягане си пие млякото.

# 27
  • Мнения: 60
Аз пък си мисля,че педиатърката е имала предвит да се дава И нещо друго освен млякото,за да засити повече детето.А не да се спира млякото.

# 28
  • Мнения: 367
Ние пък имаме проблем с тази вечеря. Преди около месец се пробвах да му давам обща храна за вечеря в продължение на една седмица и той категорично отказа! Пие само мляко и то много малко - по около 100 мл !!! Иначе през деня си яде много добре - сутрин закусва към 8 попара, на обяд нещо готвено, следобед десерт и в 8 заспива с млякото. Като беше по-малък пиеше повече мляко, отколкото сега. Направо се учудвам как се засища с толкова малко. Не зная какво да направя. Ще пробвам с вечерята след около месец отново.

# 29
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Моята дъщеря не вечеря с мляко от 7 месечна , просто отказа да пие АМ и от тогава вечеря или супа или млечна каша+ около 50-60 гр. кисело  мляко.
В твоя случай бих дала за вечеря супата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт