бебето си играе на гърдата

  • 2 432
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Пробвай да не дохранваш, количеството кърма естествено се регулира според нуждите на бебето. Моета бебе също първите месеци почти по 20 часа на денонощие висеше на гърда, правила е и маратон от 5 ч. сукане и игра с гърдата, 20 мин. пауза и после още 2 часа сукане, но към 3-тия месец нещата се нармализираха. Имай търпение и опитай няколко дни без добавка.

# 16
  • Мнения: 67
Не усещам потичане от другата гърда, а иначе има моменти ,в който бебето суче по-ритмично и тогава все едно имам иглички в гърдата, което си обяснявам с потичане на кърма, но това е рядко.
Когато заспи на гърдата ми ,ако не успея да го събудя по никакъв начин ,го оставям за няколко мин. на ръцете си и след това в леглото.И така за около 15-20 мин.(в най-добрите случаи) и се събужда с рев, не го ли сложа на гърдите си няма успокояване и така отново кърмене час и половина два, след това отново опити да го сложа в леглото да спи и отново събуждане с рев.
А колкото до дохранването -правя го по 2-3 пъти в денонощие и то след като е сукал по-вече време и започва да ми плюе зърното и да се дърпа.Дам ли шишето го изсмуква с голямо настървение, може би и защото муе по-лесно.
Не знам дали го описах съвсем ясно. newsm78

# 17
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И моята дащеря в редките случаи, когато заспи на гърдата и я сложа да спи след това, след 5-10 минути се събужда. Не се е оригнала и газът в корема й пречи да спи спокойно. И реве, защото, какво друго да направи такова малко бебе? И така я вдигам по 2-3-4 пъти да се оригва, докато накрая изкара всичкия въздух и заспи спокойно. Не винаги плачът означава глад. А започва да суче, защото сукането успокоява болката. Може да има и колики...
Игличките в гърдите са точно рефлекса на потичане на кърмата. При мен откровено си тече от другата гърда, докато бебка суче. Според мен ако си упорита и намалиш постепенно дохранването, защото явно не може да се спре изведнъж, скоро ще имаш кърма толкова, колкото е необходимо на бебето.
А пробва ли компресия на гърдата? Аз така кърмех, докато ми слезе кърмата 4-5 дни и има ефект. Ето линк :

http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/

Тука има и видео как точно става:

http://www.gentlemothering.ca/DRNewmanVideos.html

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
TONITA 6, това, което опписваш с игличките е точно слизането на млякото и е, чудесно, че го усещаш Simple Smile. А това, което abutikon ти предлага с компресията е много добър варианти за да поддържаш бебето будно, като подпомага ново слизане на мляко. Непременно го използвай.

Момичетата са ти писали за "нормалността" на това бебето да суче непрекъснато е наистина така и е начин и с малкото човече да се синхронизирате, да напредне в техниката си на сукане и да достигнете до едно добро количествто кърма. Просто намери начин да улесниш себе си - кърми в легнала поза и я използвай, за да си почиваш, зарежи за известно време домашните задължения, а ако  някой може да ти помгне с приготвянето на храната в домакинството - още по-добре Simple Smile.

По отношение на добавката - колко е общо за деня? Опитай да я намалиш с около 30-40мл на ден, като наистина кърмиш при всеки знак на бебето и без да го ограничаваш. Същевременно следи памперсите да не намаляват като количество и обем. След още 2 дни, можеш да опиташ да намалиш с още 30мл и пак така в продъжение на 3 дни (пак кърмиш при всеки знак и наблюдаваш памперсите) и ако се справяте с това количество, намаляваш с още 30-60мл. Нататък се продължава пак по този начин, като в един момент можеш да ускориш процеса (добавката вече е малко). В случай, че пишкането/акането намалее трябва да забавиш намаляването на добавката, като се върнеш на предишната стъпка още няколко дни.

# 19
  • Мнения: 67
Благодаря за отговорите момичета. От вчера пробвах това с компресията и смея да твърдя, че има резултат.Спря да ми заспива на гърдата и на няколко пъти го улових с пълна с мляко уста.Още веднъж ви благодаря , ако не бяхте вие не знам дали щях да се справя Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Чудесно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт