За първа година на ДЕТСКА ГРАДИНА - част 24

  • 16 702
  • 437
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 395
Да Ви кажа ДОБРО УТРО
И да се запиша и аз в новата ТЕМА Hug

# 16
  • Мнения: 1 240
Гергана е в най-високоите норми и за тегло и за ръст. Ама и в тяхната група само едно момченце е по-високо от нея. Върви като майка си и баща си.  Laughing

# 17
  • Мнения: 458
Виктор по тази таблица е с нормално тегло.

Neonka, ние вече 2 месеца сме на градина и все още реве сутрин (като изключим днес  Praynig). Но пък често боледува и може би затова не може да свикне. Търпение и ще свикне детенцето.

# 18
  • Мнения: 327
Уауууу.... нова тема Simple Smile
От снощи до сега кога успяхте да изпишета старата, че и новата до 2-ра стр,,,, бравос  Hug
Сега се връщам да ви чета, че не мога нещо да смогна на темповете - май се възроди стария дух на темичката ни Simple Smile
Хайде лек ден от мен, ще се включа пак по-късно Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 219
Моята яде горе- долу всичко -супи,плодове,зеленчуци.... ,но не и  месо и риба ooooh!Какво ли не съм правила,какво ли не съм предлагала по всякакъв начин приготвено- не ще и това е.Пасирам пилешкото месо и така го слагам в супата й и само така яде,усети ли съвсем малко месце и плюе и прави физиономия на отвращение.Уж с времето ще мине,ама винаги си е била така и промяна няма.

 адаптацията е трудна и дълга.Дано свикне по- бързо детето.



Ъъъъ, няма да те успокоя, но големия ми син е на 11 и още е така Tired

# 20
  • Мнения: 1 949
Наталия, а моята е обратния случай. Без месо нищо не иска - даже едни луканкови колбаси с едни пикантни подправки яде. Трябва да е расло на кокъл и това е достатъчно условие да го яде Mr. Green Не че това ме изненадва - баща й е същия. Преди години бях сготвила един посен грах и още ми го напомня и ми се чуди как, моля ти се, може грах да се яде без месо и с КОПЪР на всичкото отгоре. УжасТ  Mr. Green
Ако има манджа с месо, обира месото и картофите (ако има).  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 312
 ooooh!
Баща й се чуди,той без месо не сяда на масата.Аз също си похапвам,но умерено да речем  ,но това дете не знам какво да го правя .

# 22
  • София
  • Мнения: 395
Моята яде горе- долу всичко -супи,плодове,зеленчуци.... ,но не и  месо и риба ooooh!Какво ли не съм правила,какво ли не съм предлагала по всякакъв начин приготвено- не ще и това е.

Синът ми е на 8 и още е толкова капризен към храната.Месото му е жилаво (даже и филетата),яде само пилешки бутчета, рибата не я харесва и т.н........
Само супи, плодове и много зеленчуци.
Малката пък за разлика от батко си яде всичко.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 044
Мартин според тази таблица е с ниско тегло, но той наистина  си е слабичък. По въпроса с луканката - може да изяде цяла щафета, дори и с черен пипер вътре, филе и всякакъв вид месце си обича.

# 24
  • Мнения: 327
Ох, като ви чета - много големи вашите деца  Shocked Виктор е на 3г и 6м. и тежи 14.5кг, вече може да е станал и 15 кг , висок е 96см. Видимо не е слаб, добре си е. Малко ни е трудно яденето, но не мога да кажа, че не яде - понякога яде, понякога - не, различно. Риба много обича, месо - преди много, сега - често го отказва.Плодове и зеленчуци, както и хляб - рядко. Напоследък яде сладки неща доста /за разлика от преди/. Предпочита супи и по-воднисти манджички. Иначе аз си го храня в къщи, той не иска сам а и много се бави, а аз нямам нерви да го чакам  Embarassed
Amber, за хремата - аз засега успявам да я спра само с бактробан/вътре има АБ/, на нас ни е предписван от лекар, макар че вече на своя глава го слагам, особено като видя зелени сополи  Naughty Аз също давах Рибомунил тази зима - вече изкарахме курса и имам чувството, че чак сега /явно се е понатрупал в организма и почва да действа/ има ефект - вече 2 пъти Вики вдига Т около 38 само едната вечер и после нищо, остава да се боря само с кашлица и сополи, важното е че пропускаме АБ!!!
Вела според мен скъсаното панталонче е станало като е седяла, се е закачила някъде и при ставането /това от личен опит - стават ясно изразени правилни геометрични фигури и то големи  Mr. Green/ Ходихте ли вече на лекар - кажи какво й е?Дано не е сериозно и да се оправите бързо. Hug
neonkaa добре дошла при нас!Важното е ти да си спокойна, мъничето и то ще свикне, просто му трябва време да свикне с промяната. Дай му някоя любима играчка от вкъщи да носи или нещо твое... просто нещо което би го накарало да се успокои че е сам и ти не си с него!Бързо адаптиране Ви пожелавам! Hug
gabby ако наистина както казваш клеввета тинктура отваря апетита на твоя Виктор... хммм... може и аз да взема да давам на моя Виктор.  Hug Ще чакам и аз да вида дали друг някой ще сподели за подобно действие...
Хайде да се включат и мамите с болничките дечица да кажат как са - дано само с добри новини да са  Hug

# 25
  • Мнения: 3 219
Хм, Спящата не се е включвала от вчера ....Последно Активен:  Сряда, 25 Февруари 2009, 15:51 .....дано всичко е наред при тях Praynig

# 26
  • Мнения: 5 370
Оле, нищо не разбирам от тази таблица. Може ли някой да ме "светне"?
За протокола-Станислав прави 4 години след седмица, 16 кг е и над метър.
Благодаря.

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Преди малко се прибрахме. Жени се  е сдобила с вирусен бронхит. Хомеопатичката каза, че не е чист астматичен пристъп. Дано поне да не вдига толкова висока температура повече.
Вчера като я вземах от детската градина попитах госпожата Жени кашли ли, защото двете и приятелки са болни и не посещават занятията. А учителката ме успокои, че всички кашлят.

Пъзел, в таблицата  в първата колона е ръстът на детето а в следващите е теглото му.
/Много ниско -   Ниско тегло -   По-ниско от средното - Средно -  Над средното - Наднормено/
Напиши колко е висок синът ти и ще ти напиша параметрите за неговата височина.

# 28
  • Мнения: 1 666

Я, излиза, че синът ми е с ниско тегло спрямо нормите. Той че си е слаботелесен - слаботелелесен е, ама аз си мислех, че е към средата на нормите, добре си ми изглежда.

А пък за месото ми е болна тема - той може единствено и само с месо във всякакви разновидности да се изхранва, ако има начин да го оставя така. Мъка ми е да му пробутам плод или зеленчук.. Confused

# 29
  • Мнения: 5 370
Вела, около 101-102 см. е и 16 кг.

Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт