За първа година на ДЕТСКА ГРАДИНА - част 24

  • 16 736
  • 437
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 961
Честно.... мина ми през ума да го заведа само за тържеството, но сравнително бързо отхвърлих идеята:)
Просто тогава ще съм като тези майки, които всеки ден псувам и заради които Дени от 4 месеца е почти непрекъснато болен.От Коледа до преди 2 седмици беше вкъщи.Пуснах го на градина напълно, напълно здрав и само след 10 дни го взех със сополи.И ето пак една седмица е вкъщи.
С повечето от майките в групата се познаваме и няма да имам очи да ги погледна и да им кажа "Ами Дени пак е болен, ама го доведох тука за половин час".Или пък да му текне сопола пред всички.Не че ще е единствен, ама  ... не мога, въпреки че от там ги лепна.

# 136
  • Мнения: 1 949
Амбър, правилно си постъпила. Още повече, че с тази хрема му е паднала имунната с-ма и ще лепне всеки вирус, минал покрай него.

Аз само веднъж си затворих очите пред една лека хрема. Пуснах я в ДГ, върна се с ужасно обилна хрема, кашлица. После седя цял месец вкъщи (че и повче дали не беше), изтърва тържеството с Дядо Коледа и пр. Стигна до отит и антибиотик. Повече, заради моето дете, не правя такива грешки. Нищо, че вируса, заради който пропусна Дядо Коледа, го лепна от ДГ, не я пуснах там отново така болна.

# 137
  • Мнения: 327
Здравейте момичета  Hug
Минавам само набързо. Почивните дни бяхме на Велинград - починахме си мнооооого добре. Днес ни е тържеството, скоро ще заминавам, че и цветя трябва да мина да купя за госпожите и лелята. Много се вълнувам, сякаш аз ще трябва да пея и рецитирам  Mr. Green По-късно или утре ще разказвам как е минало - заредена съм и с фото, и с камера. Нямам търпение вече...

# 138
  • Мнения: 320
Почивните дни бяхме на Велинград - починахме си мнооооого добре.
И ние бяхме в провинцията почивните дни, затова не съм писала скоро. Използвам случая да честитя на всички мами и дечица баба Марта и да  пожелая да сте бели и червени, румени и засмени. Мноооого здрави и щастливи. След толкова почивни дни трудно се настройва човек за ежедневието, но няма как. Днес като всеки ден - аз на работа, малката на градина.
Във връзка с болестите тази година Лъчи е мноооого по-добре от предишната, смятам че вече изградихме имунитет и по-трудно се разболява, вирусите ги преболедуваме по-рядко и по-безпроблемно. Всяка сутрин, като я качвам в групата има по 2,3 (редовни) дечица с кашлица и сополи, дори съм правила забележки на родители, но в едното ухо влиза - от другото излиза. Оправданието всеки път е едно и също: ще ме изгонят от работа, не мога да отсъствам. Даже една хубавица един ден се беше заяла с мъжа ми, че сополивото и хлапе не било виновно, че нашето било болнаво #Crazy. Май всичко опира до възпитание, аз никога не съм пускала детето си болно, и не затова, че мога да взимам болнични без проблем, а затова, че не съм спокойна за детето си и за останалите. Колко тържества сме изпускали досега, да не кажа, че миналата година не сме присъствали на нито едно, ама по добре болна у дома, отколкото с Т-рата на тържество.

# 139
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
Здравейте! Дъщеря ми днес отново е на градина. За съжаление в петък баба Марта е ходила и в нашата градина и детето е пропуснало тържеството с нея. Днес беше въодушевена, занесе на госпожите картички с мартенички и само мартенички на двете лели, а за групата два диска с анимационни филмчета. Сутринта преговорихме стихчетата за мама, че празникът ще е утре. И аз се каня да документирам всичко. В яслата успявах, да видим сега. Миналата година поне по края на март у дома на ДВД-то непрекъснато се гледаше празникът за мама и всяко действие се разиграваше отново.

# 140
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Тази сутрин говорих с една мама от нашата група относно тържеството довечера. Жената каза, че днес са в пълен състав( мъжът ми заведе малката на градина, та нямам пряк поглед)...
На предното тържество имаше кашлящи до припадък дечица, както и такива със сополи до корема. Е, може ли чак такова безхаберие?!
Днес планирам, след хубавата част, да стана и да попитам майките дали им е удобно да си гледат децата болни насред здравите. Изобщо няма да ми мигне окото, понеже съм сигурна, че и този път ще има видимо болни и отпаднали деца, домъкнати( понеже това е правилната дума в случая) заради тържеството!
От друга страна аз доста отдавна реших за себе си, че щом детето е жизнено, няма Т, храни се нормално, но има сопол например, няма да го спирам от градина. Но да гледам откровено болни деца просто не мога. И ще си го кажа  Crossing Arms Пък.

# 141
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
Тарталета, вярно е, че друг път едва ли ще улучиш всичките майки накуп, но струва ли си да влизате в спорове и да разваляте тържеството на децата и учителките? Все пак те толкова са се трудили за него. Миналата година в яслата една майка беше казала,че ще чака тържеството, за да повдигне подобен въпрос. Тръгнах за тържеството притеснена, защото не исках да се разваля празника на децата и определено си отдъхнах, когато разбрах, че вместо нея на празника е дошла бабата.

# 142
  • Мнения: 3 246
здравейте и от мен, аз не съм влизала тези дни в темичката затова искам да ви честита Баба марта , да са ни живи и здрави малките съкровища, румени засмени, бели и червени Hug
Гледам че разисквате темичката за болните дечица, присъстващи на детските тържества ooooh! ние няма да имаме тържество в гупата тези дни, вероятно ще бъде към първа пролет, поне миналата година беше така newsm78

# 143
  • Мнения: 2 587
Днес е празника в нашата градина и Дени ще го пропусне, защото е хремав.От години го чакам този първи празник на мама ... много ме е яд:(

Напълно те разбирам.Утре е празника и в нашата градина и Вики ще го пропусне.  Cry Днес ще занеса в градината фотоапарата,понеже трябваше аз да снимам и вадя снимките.Лошото е че вече трети ден си пие антибиотика,но няма подобрение - напротив.Вече отказа да се храни,има съвсем лека темперетура,но е много унила и кисела.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 18:33 от jmoto

# 144
  • Мнения: 394
Здравейте мамчета -ние бяхме три дни с 40 градусова температура -първо малкия -после на следващия ден малчо и вчера вече нямаше какво да чакам -тя температурата и с панадол и нурофен и свещички -не ще и не ще да спадне и то на 4 часа все нещо давах и включихме антибиотик -оф третия за този месец  #2gunfire -направо ми се поболя момчето. а и е отслабнал с кило и половина и е 11кг. Сега се лекуваме с тримата. то и мен нещо почна да ме боли гърлото и смуча хапчета! Те мойте днес посвалиха температурата ама така им са запушени носовете и лошо кашлят -че не сме и спали тази нощ. а и на обяд!
А нашето тържество е чак другата сряда -но той мъника още не е свикнал и ако се появя там сигурно ще е гушнат в мен или ревящ на стола че неможеда ме гушне  Tired
Но съм решена че тая седмица ще се лекуваме и после кой на градинка -кой на училище. и работа мислех да си търся -ама май няма да ме угрее! Само това му е лошото на градинката -болестите -спомням си едно време с дъщерята медецинската сестра си ни послещаше на входа и като види сопол или зачервено гърло -айде обратно към дома. а сегаааааа болни здрави -там!

# 145
  • Мнения: 2 318
neonkaa ,милото детенце,дано се оправи бързо Praynig
Много е гадно това с болните деца,как ги водят....
Аз другата седмица трябва да я пусна ,като свършихме АБ ходихме на контрола,здрава е напълно,незнам ако пак прихване някоя болест кой ще я гледа,че аз съм напълно ангажирана.
Мъжът ми е казал,че в краен случай ще я води в неговата служба,ама той пътува по командировки често....та ми остава да се надявам,че болни деца няма да има в градината.

И нещо друго,не си спомням дали съм го писала,сори ако се повтарям...По времето,когато моята се разкашля лошо една от лелкие им(позната на моя пиятелка) и се оплакала ,че е мн.зле,има хрема и кашлица ,но ще си ходи на работа...И тя и казала- "ама как така,нали храна им сервираш на тези деца",а лелята - ами не мога да си позволя да си взема болнични" ooooh!

# 146
  • Мнения: 2 587
Редактирам се  - след като стана от следобедният сън вече е по-добре и излапа цяла купичка със супа  Simple Smile и две обикновенни бисквити.
Ходих до градината и госпожата каза,че мога да си я заведа на тържеството,какво като пие лекарства  Shocked А и от кашлицата да не се притеснявам - те и другите деца кашляли. #Crazy Само да няма темперетура,че да не му е дискомфортно на детето.Още повече че Вики и Тоти откриват тържеството.

# 147
  • Мнения: 2 318
Редактирам се  - след като стана от следобедният сън вече е по-добре и излапа цяла купичка със супа  Simple Smile и две обикновенни бисквити.
Ходих до градината и госпожата каза,че мога да си я заведа на тържеството,какво като пие лекарства  Shocked А и от кашлицата да не се притеснявам - те и другите деца кашляли. #Crazy Само да няма темперетура,че да не му е дискомфортно на детето.Още повече че Вики и Тоти откриват тържеството.
Просто невероятно!

# 148
  • Мнения: 5 370
Stanislav e znachitelno po-dobre, typcha s Citrosept, kapki za nos, antibiotichni, Tantum verde, no shte go zadyrva do petyk. Za da izkarame RD, vse pak.
Izvinete, no niamam nikakva kirilica. Confused

# 149
  • Мнения: 2 961
Ходих до градината и госпожата каза,че мога да си я заведа на тържеството,какво като пие лекарства  Shocked А и от кашлицата да не се притеснявам - те и другите деца кашляли. #Crazy Само да няма темперетура,че да не му е дискомфортно на детето.Още повече че Вики и Тоти откриват тържеството.

Останах без думи ...

Общи условия

Активация на акаунт