За първа година на ДЕТСКА ГРАДИНА - част 24

  • 16 715
  • 437
  •   1
Отговори
# 150
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Здравейте момичета!
Записвам се в темата, че виждам много актуални за мен неща се обсъждат тук.

Моята госпожица е с варицела, а тържеството им е в петък. Учителката каза, че няма проблем да присъства, защото и без това децата са били контактни с нея.
Питах дъщеря си, дали има някое друго дете с пъпки в групата и тя ми каза, че имало, даже учителката му ги мажела с кремче. Дали и на това дете пъпките са от варицела незнам, но виждам, че в ДГ отношението е като в едно голямо семейство  Simple Smile

# 151
  • Мнения: 3 219
То хубаво децата имали контакт с нея, ами ако сред майките има такива,които не са боледували и са примерно бременни  Shocked, изобщо не бих си завела детето. Веднъж есента видях по улицата майка с две деца, целите обсипани с пъпки, разхождаха си се най-спокойно в центъра на града ooooh! За мен това е абсолютно безотговорно Crossing Arms

# 152
  • Мнения: 2 958
То хубаво децата имали контакт с нея, ами ако сред майките има такива,които не са боледували и са примерно бременни  Shocked, изобщо не бих си завела детето. Веднъж есента видях по улицата майка с две деца, целите обсипани с пъпки, разхождаха си се най-спокойно в центъра на града ooooh! За мен това е абсолютно безотговорно Crossing Arms

Точно заради това цяло лято докато бях бременна бях на тръни при всяко ходене по площадки и паркове.

# 153
  • Мнения: 3 219
Аз самата боледувах от варицела на 25 години, така че мен също много ме е било страх.

# 154
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Пратих съпруга си да носи известието в ДГ, учителката му казала, че се очаквало, защото почти всички групи са под карантина, в нашата още нямало.
То хубаво децата имали контакт с нея, ами ако сред майките има такива,които не са боледували и са примерно бременни  Shocked, изобщо не бих си завела детето.
Незнам, коя отговорна за себе си бременна би си пуснала детето, когато има карантина в ДГ (дори и не конкретно неговата група), да не говорим пък да иде на празника.
Веднъж есента видях по улицата майка с две деца, целите обсипани с пъпки, разхождаха си се най-спокойно в центъра на града ooooh! За мен това е абсолютно безотговорно Crossing Arms
Нали знаеш, че пъпките като завехнат не са опасни, може техните такива да са били.
Аз в такова положение бих си разхождала децата. Е, няма да ги кача в градския транспорт и ще ги заведа на не чак толкова оживено място, но не бих ги затворила като отшелници вкъщи.

# 155
  • Мнения: 3 219
Е, не издребнявай сега, просто казвам, че НИКОГА не бих завела болното си от варицела дете където е възможно да има неболедували хора. Ами ако майката е в начална бременност и примерно все още не знае...ами и да не е бременна какво значение има, след като болно дете се заведе съвсем СЪЗНАТЕЛНО на тържество в градина ? А контакта в градината пътьом към групата ви ? Да не  изброявам многото варианти...в темата се възмущаваме от хремави и кашлящи деца, пък какво остава за дете с варицела на тържество. Извинявай, че съм рязка, но просто не се сдържах.
Знам, че пъпките, завехнали или не, са безожпасни след определен ден. Пъпките на тези деца определено не бяха завехнали, а и не им е мястото в градска градинка, пълна с майки с деца и бебета Close Ако ще ги разхождаш, разходи си ги около блока или в двора си, не на оживено място.

# 156
  • Мнения: 2 315
Ами завехнали,незавехнали кой да се взира в пъпките ,че да прецени?

МерСедес ,абсолютно подкрепям!

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Влизам да се похваля с картичките за госпожите и лелите за утре и направо щях да падна...

Ходих до градината и госпожата каза,че мога да си я заведа на тържеството,какво като пие лекарства  Shocked А и от кашлицата да не се притеснявам - те и другите деца кашляли. #Crazy Само да няма темперетура,че да не му е дискомфортно на детето.Още повече че Вики и Тоти откриват тържеството.
  ooooh! ooooh! ooooh!

Моята госпожица е с варицела, а тържеството им е в петък. Учителката каза, че няма проблем да присъства, защото и без това децата са били контактни с нея.
Питах дъщеря си, дали има някое друго дете с пъпки в групата и тя ми каза, че имало, даже учителката му ги мажела с кремче. Дали и на това дете пъпките са от варицела незнам, но виждам, че в ДГ отношението е като в едно голямо семейство  Simple Smile

Незнам, коя отговорна за себе си бременна би си пуснала детето, когато има карантина в ДГ (дори и не конкретно неговата група), да не говорим пък да иде на празника.

Нали знаеш, че пъпките като завехнат не са опасни, може техните такива да са били.
Аз в такова положение бих си разхождала децата. Е, няма да ги кача в градския транспорт и ще ги заведа на не чак толкова оживено място, но не бих ги затворила като отшелници вкъщи.

Аз сутринта за едни сополи реагирах, а то...  #Crazy
Жмото, радвам се, че малката след следобедния сън е по-добре и е хапнала, супер  Hug
Неонка, ужасни дни сте имали, съчувствам ти  Confused Да се оправят децата и вие и да няма болести вече  Heart Eyes
Не тази вечер, Жозефина! (къде е Пъзел  Crazy), дано Станислав бързо се пребори, тъпчи и давай каквото знаеш и утре да е съвсем ОК  Hug Кога е РД, е нещо съм изключила Embarassed
Аз по идея на Мечо Пух (в една друга тема) купих на госпожите и леличките по едно цвете в саксия, не знам името, но с много красиви цветове  Crazy И такива картички направих - за госпожите и леличките еднакви  http://www.bubatomova.snimka.bg/album.php?album_id=285626&pid=10888866
Мечо, как сте, как е Иво  Heart Eyes
Днес е била генералната репетиция за утрешния празник  Laughing Стелла ми каза, че няма да се гушкат в майките си, а ще са на сцената и ще пеят, танцуват и казват стихчета  добре са ги "подковали"  Joy Дано всичко е наред и да няма болни деца (болната тема  ClosePraynig
Лека нощ и целувки от нас, болните да оздравяват  Hug

# 158
  • Мнения: 1 241
Спяща красавица, честит рожден ден.
Пожелавам ти много щастие и късмет.
Весел празник!!!

# 159
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 421
 bdbaloniСия, честит рожден ден! Както се казва - от щастие да не се отървеш Grinning Hug Да си жива и здрава!  bdbaloni

Вчера си взехме осмомартенските картички със снимки. Добре изглежда Криско на снимката, гушнал едно букетче цветя  Laughing В нашата група няма да има тържества сега.. Sad..чак май месец, като се върнела титулярната госпожа.(тя в момента е в болнични и има заместничка..) Няма да има стихче за мен тази година.. Confused

Пуснете после по няколко снимки от тържествата..

# 160
  • Мнения: 1 949
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН, СИЯ! ДА СИ ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА, КАКТО И ВСИЧКИ БЛИЗКИ ДО СЪРЦЕТО ТИ ХОРА   Hug

# 161
  • Мнения: 1 949
И ние вчера си получихме картичките. Много са хубави  Hug А и Криси е излязла много добре Simple Smile Ако мога ще я снимам и ще я покажа, но са ламинирани и не знам дали ще стане снимката.

# 162
  • Мнения: 1 241
Незнам, коя отговорна за себе си бременна би си пуснала детето, когато има карантина в ДГ (дори и не конкретно неговата група), да не говорим пък да иде на празника.

Аз съм от безотговорните бременни, които си пускат децата по време на карантина.  Crossing Arms От края на септември до момента постоянно има карантина, е, какво да правя? Да я спирам само защото някой е решил да си заведе детето на тържеството с варицела ли? И 9 месеца да взимам болнични, за да я гледам ли? И после бебето като ми е малко пак да не я пускам, за да не ми носи болести у нас ли?

# 163
  • Мнения: 5 393
Честит Рожден Ден, Спяща красавице! Бъди здрава, щастлива и обичана!



Иво си стои вкъщи все още, до края на седмицата реших да го задържа. Пропуснахме фотографа и ще трябва да занеса снимка, която аз съм правила за да я сложат в рамка.

# 164
  • Мнения: 327
Спяща красавице, Честит Рожден ден!
Пожелвам ти много здраве, касмет и любов от любимите хора! Hug

Нашето тържество вече мина, отдъхнах си Simple Smile Виктор си каза добре стихчето, макар че не беше точно това което репитирахме вкъщи/то било на друго детенце  Whistling/.Пяха, скачаха, хорце играха, бяха много сладки. Макар че нашия си правеше малко оглушки и когато децата станаха да скачат и танцуват - той чак накрая. Питам го вечерта "Що не стана да скачаш и играеш?", а той: " Ам' да не се уморя!!!"  #Crazy Иначе си подари букетите на учителките, пожела им честит празник в аванс и после ходихме на детски клуб с други майки и дечица. Доволни сме и двамата . Mr. Green
Виждам пак има много болни дечица, да оздравяват бързичко! Hug

Общи условия

Активация на акаунт