Брат ми е болен

  • 6 385
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 844
Десинка 85, хайде обясни, моля те, как може да се заразиш от СПИН, освен чрез телесни течности? Би ми било интересно да разбера.  Peace

Страхливке, нормално е да те е страх, не трябва да се превръщаме в заложници на страховете си. Меджик Джонсън продължи да играе, след като обяви,че е носител на ХИВ. При толкова контактен спорт като баскетбола!
В заведенията за обществено хранене ходят всякакви хора. При толкова болни и носители в УСА, примерно, да са се разболели всички.

Трябва да се внимава, трябва да се спазват някакви правила, ако щеш и за собствено спокойствие. Но някак не е редно да отритнеш брат си тотално заради това.  Hug


разбира се,че заразяването става именно чрез телесните течности Peaceне съм твърдяла,че има друг начин. Laughing
но в един дом,когато живееш с някого,има много примери,в които абсолютно случайно и дори неосъзнато можеш да имаш контакт с телесни течности..трябва ли да ги изброявам.ако не се сещате,мога и да го направя,ако е нужно. Shocked

# 46
  • Мнения: X
Нещо средно ми е мнението.
Може да се зарази от слюнка, доколкото знам, ако има раничка в устата на единия и на другия, сиреч от прибори. Като седиш на една маса с такъв човек, значи - чисто практически и битово погледнато -как да стане според вас? Съвсем такъв пример - битов. Има обща чиния на средата на масата, от която се взима - всеки си бодва с вилицата - това е недопустимо, ако на масата има човек с ХИВ. Т.е. на тези неща трябва да се внимава. Ужасно ми е сложно, но пък - имаше едно мнение - момичето казва, не, не бих контактувала. Явно няма брат/сестра. Очевидно е. Не бих контактувала - с далечен човек, примерно..... Но с майка/баща/брат/сестра - немислимо е да се говори за такова нещо. За мен проблемът е в храненето, ако човекът се е порязал - смятам, негова отговорност е да внимава с децата... Много ми е сложно, на детето ми откриха вродено заболяване и честно казано оттогава съм ужасна паника - защото разбрах, че то по хората ходи, и оправданията от рода - не се пренася чрез прибори, малко нещо не ми се вярват. Но пък изолиране на човека също разбира се не е удачно. Много много пазене. За децата, разбира се. Мене - дреме ми за мене си. За сина ми ми дреме.

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Такова отношение ще накара тези хора да са анонимни  Sunglasses да се крият ......
Явно така ще се чуствате по-спокоини и зщитени  Sunglasses ам ?
Ако искате да промените някого почнете първо от себе си  Peace

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Такова отношение ще накара тези хора да са анонимни  Sunglasses да се крият ......


Което пък е още по-рисковано, защото няма да знаеш от кого да се пазиш.

Но във всеки случай заразените трябва да приемат, че е адски трудно на някои хора да ядат от обща чиния с тях, особено на по-страхливите хора. Щом единият трябва да се постави на място на другия, обратното също важи.

# 49
  • Мнения: 12 692
Май много филми гледам
- Джейн Сиймор взе болно дете, как обясняваше на бавачката
- Майката и бащата бяха заразени. Сцената, в която се срещнаха с техни приятели в магазина. Детето се пресегна да погали бебето и майката го дръпна.
- Един доктор- индиец.  Имаше жена, едно дете и се роди второ.
А какво ли е мислил Тити Папазов, като взе детето. Имаше дете на годинка.

Но на филм е друго. Не знам ако ми се случи, какво ще правя.   

# 50
  • София
  • Мнения: 4 094
Не мога да обвиня никого,че го е страх. Не мога да размахам пръст и да се възмущавам "Как може! Naughty" Дори разбирам хората, които въпреки,че искат, не могат да преодолеят страха си.
Единствено доводите: "Абе то уж така пише, ама не се знае знае ли се!" не приемам!
Затова и съветът ми към авторката беше да чете, чете, и още. Да се информира и да говори за това. За да може да намери вътрешно убеждение, че това, което прави е редно. Независимо какво ще избере.

А за Тити-гледах го по ТВ, когато вече беше осиновил детето и дори се знаеше,че не е заразено. Той обясняваше,че чул новината преди година за това дете, докато бил в студиото на същата ТВ за някакво интервю. И в момента, в който чул за това дете, решил,че трябва да го осинови, защото : "...Разбрах,че без мен това дете е загубено! Просто няма кой да се погрижи за него." Спомням си думите му.   bouquet  Той беше задвижил процедурата по осиновяването преди да се знаят резултатите. Неговото дете беше 3-4-5 годишно, не знам точно. Приказка със щастлив край!  Grinning

# 51
  • Мнения: 2 563
Много ми е странно как вярвате на някакви си неоснователни страхове, а научната информация ви е през ... През чиния се предавало, ала бала, глупости.

Целувала съм и съм се здрависвала с човек със СПИН. Най-опасен е контактът с кръв и семенна течност. ХИВ не живее добре извън тялото, няма случай на заразен от слюнка. А от докосване  Joy Joy Joy  Че то ако ставаше така, да сме измряли вече.

Четете! http://www.aids.org/info/how-is-hiv-transmitted.html

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Вируса на Спин не вирее извън тялото.

вирее, но малко ... няколко минути
интересното е че при откриването му не е виреел и миг извън тялото, а сега ...

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Заради негативното отношение, необоснования страх и недостатъчната информираност на обществото ни, болните/ носителите се крият.
В моята работа имам нужда да се познавам с човек от тези среди и ми е безкрайно трудно да го открия. Би ми бил много полезен, не само на мен, но и на хората, с които работя.
Не твърдя, че болните трябва да развяват знамена с факта, че са болни или заразени, но би трябвало да се опитват поне да заемат мястото си в общността. По- скоро да не го освобождават това място  Confused

# 54
  • София
  • Мнения: 399


вирее, но малко ... няколко минути
интересното е че при откриването му не е виреел и миг извън тялото, а сега ...

Този отворен край звучи много зловещо. А след още няколко години... Mr. Green
 Извън черния хумор след като болесста е заразна, няма сто процента гаранция, че не може да се предаде все по някакъв път. Не говорим за отритване, но повишено внимание не е излишно. Нормално е хората да се пазят от болести, дори и от лечимите, та какво остава за нелечими.

# 55
  • Мнения: 18
Етърва ми работи в рехабилитационен център и на ден минават доста Спинаджии през ръцете и. Чак толкова лесно не може да те прихване  Laughing
Болните се разпознават с това, че всеки един от тях носи стикер.

Много грубо..


А Моля Моля, това са нейни думи, предала съм дословно нещата  Grinning..

# 56
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За съжаление такова е отношението на обществото ни не само към ХИВ позитивните  Confused а и към хората с увреждания като цяло  Tired
Ако можем да не ги виждаме, да ги скрием , изолираме  ooooh!



(ох що ли влизам в тази тема само се "ядосвам"  Confused .... Всеки е прав за себе си ....  Hug)



Хубави празници на всички   bouquet

# 57
  • Мнения: 637
Първо, съжалявам че се е случило във вашето семейство.
Мисля, че няма проблем да се събирате с брат ти. Естествено контактите трябва да са много по-премерени от преди. Повече предпазливост не е излишна. Но и не бива да го изолирате в никакъв случай. Сигурна съм , че и той ще внимава много за в бъдеще. Това от което има нужда е морална подкрепа, а не ядене с общи прибори, целувки и прегръдки. Разхождайте се заедно, ходете на кино, гледайте си филми, говорете си. Няма смисъл всеки път като се виждате да има някакви по-близки контакти от прегръдка и ръкостискане.
И четете много за болестта. Постоянно има нови открития. Дано скоро намерят лекарство.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 13:44 от galana_s

# 58
Zdraveite:) nqma da kaja nishto po temata, vie dostata4no ste napisali. Prosto bih jelala da se svarja s brat vi. Ako iska, neka mi pishe na kleril@yah00.com i da sloji subject SPI, za da ne go iztriq po nevnimanie Simple Smile merci

# 59
oshte neshto, dvete nuli v emaila mi trqbva razbira se da se zamestqt s "oo" za da go polu4a

Общи условия

Активация на акаунт