Брат ми е болен

  • 6 392
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Само го подкрепяй, той сега има нужда!

 Hug Peace

# 31
  • Мнения: 18
Етърва ми работи в рехабилитационен център и на ден минават доста Спинаджии през ръцете и. Чак толкова лесно не може да те прихване  Laughing
Болните се разпознават с това, че всеки един от тях носи стикер.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Етърва ми работи в рехабилитационен център и на ден минават доста Спинаджии през ръцете и. Чак толкова лесно не може да те прихване  Laughing
Болните се разпознават с това, че всеки един от тях носи стикер.

Много грубо... Такова отношение е част от общата нагласа на нашето общество спрямо носителите на ХИВ вируса или болни от СПИН.

На авторката ще кажа само- четене и информираност! СПИН не се хваща от целувка, общи прибори или тоалетна. Няма защо да лишаваш брат си от общуването му с децата ти. Нито пък тях от него.

# 33
  • софия
  • Мнения: 636
Норално е да се страхуваш. Аз също бих се страхувала-откакто съм родител се притеснявам много повече за неща, на които преди не обръщах внимание. Конкретно по въпроса-доста ужасно звучи, но аз лично бих преустановила контактите си, докато не се уверя точно за какво става въпрос. Когато има малки деца винаги има рани, падания, кръв и т.н. , а когато наоколо има човек с подобно заболяване е добре децата да не са в никакво съприкосновение с него. Звучи крайно, безчовечо и нетолерантно, но пак казвам това е мое мнение. Не бих подложила на риск живота на децата си за нищо на света. Ако се налага да помагам на някого бих го направила без да ги притеснявам. Ако брат ти има нужда от подкрепа-срещай се с него, общувай, но не тормози съпруга и децата ти да ходят при него. Така бих постъпила аз, пак казвам, въпрос на гледна точка

# 34
  • Мнения: 473
Аз предполагам, че той също обича децата ти и разбира твоите опасения без да ги изказваш на глас. Едва ли ще допусне те да пострадат и да бъдат заразени от него. Най-вероятно и той самия ще бъде по-предпазлив когато контактува с тях, но няма да му е приятно да вижда ужасения ти поглед, когато докосва децата ти. Разбирам те напълно, и аз съм майка, мога да си представя подобна ситуация. Но няма нищо по-унищожително от изолирането на болен от останалите. Това ще го довърши. А със СПИН човек може да си живее много дълго.

# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Норално е да се страхуваш. Аз също бих се страхувала-откакто съм родител се притеснявам много повече за неща, на които преди не обръщах внимание. Конкретно по въпроса-доста ужасно звучи, но аз лично бих преустановила контактите си, докато не се уверя точно за какво става въпрос. Когато има малки деца винаги има рани, падания, кръв и т.н. , а когато наоколо има човек с подобно заболяване е добре децата да не са в никакво съприкосновение с него. Звучи крайно, безчовечо и нетолерантно, но пак казвам това е мое мнение. Не бих подложила на риск живота на децата си за нищо на света. Ако се налага да помагам на някого бих го направила без да ги притеснявам. Ако брат ти има нужда от подкрепа-срещай се с него, общувай, но не тормози съпруга и децата ти да ходят при него. Така бих постъпила аз, пак казвам, въпрос на гледна точка
#Crazy ако с тебе се отнасят така ...... как би се чуствала а ?  ooooh!


Кофтито е че голям процен расъждават така  Sunglasses

....дам въпрос на гледна точка Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 39 155
Всеки ден, без да знаем контактуваме с десетки хора, носители на хепатит В и С, които са много по-разпространени от ХИВ, но се предават по абсолютно същите начини.
Е, здрави ли сме?
Здрави сме, нали?

# 37
  • Мнения: 1 844
смея да твърдя,че съм много добре запозната с това как се предава СПИН и какво представлява болестта.прочела съм доста информация,като млад и заинтересован човек,а и членувам в БЧК,а там се правят доста акции,свързани със заболяването.
мога да ви кажа честно,че и аз бих се притеснявала за малките си деца,ако са в пряк контакт със серопозитивен и този страх няма да е следствие само на майчинска тревога и паника,а ще е съвсем обоснован.
дълбоко се лъжат тези,които мислят,че ХИВ се предава само по полов път и че честият и пряк контакт с болен е безопасен.безопасен би бил,само ако и двамата са много добре информирани какво могат и какво не могат да правят заедно.а децата определено не са от най-информирането,дори някои болни също не са.
макар че наистина вирусът не "вирее"дълго в отворена среда,все пак има един момент,в който той е активен и ако тогава здравият има контакт с него-не дай си Боже,ето ти вероятност за зараза.
така че наистина трябва да се внимава,хич не е толкова безопасно да си в пряк контакт с болен,особено ако делите един бит и един дом.ако просто го срещнем на улицата,кажем си здрасти и пием по кафе-тогава наистина опасност няма.
но животът с болен наистина крие рискове.
не трябва,разбира се да се държим с тези хора като с прокажени.това е болест,опасна както много други.просто трябва да сме добре информирани и да се внимава.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 108
Десинка 85, хайде обясни, моля те, как може да се заразиш от СПИН, освен чрез телесни течности? Би ми било интересно да разбера.  Peace

Страхливке, нормално е да те е страх, не трябва да се превръщаме в заложници на страховете си. Меджик Джонсън продължи да играе, след като обяви,че е носител на ХИВ. При толкова контактен спорт като баскетбола!
В заведенията за обществено хранене ходят всякакви хора. При толкова болни и носители в УСА, примерно, да са се разболели всички.

Трябва да се внимава, трябва да се спазват някакви правила, ако щеш и за собствено спокойствие. Но някак не е редно да отритнеш брат си тотално заради това.  Hug

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
Но някак не е редно да отритнеш брат си тотално заради това.  Hug

Никой не я съветва да го отритне, а да внимава с децата.

# 40
Етърва ми работи в рехабилитационен център и на ден минават доста Спинаджии през ръцете и. Чак толкова лесно не може да те прихване  Laughing
Болните се разпознават с това, че всеки един от тях носи стикер.

Много грубо... Такова отношение е част от общата нагласа на нашето общество спрямо носителите на ХИВ вируса или болни от СПИН.


Защо да е грубо? И аз от време на време се обръщам към тях по този начин. Най-малко пък целта ми е да ги обидя по този начин.

# 41
  • Мнения: 12 695
Етърва ми работи в рехабилитационен център и на ден минават доста Спинаджии през ръцете и. Чак толкова лесно не може да те прихване  Laughing
Болните се разпознават с това, че всеки един от тях носи стикер.

Много грубо... Такова отношение е част от общата нагласа на нашето общество спрямо носителите на ХИВ вируса или болни от СПИН.


Защо да е грубо? И аз от време на време се обръщам към тях по този начин. Най-малко пък целта ми е да ги обидя по този начин.


Условности. Жената работи всеки ден с такива и ги нарича еди-как си, друг не се доближава, но е много добронамерен. 

# 42
Етърва ми работи в рехабилитационен център и на ден минават доста Спинаджии през ръцете и. Чак толкова лесно не може да те прихване  Laughing
Болните се разпознават с това, че всеки един от тях носи стикер.

Много грубо... Такова отношение е част от общата нагласа на нашето общество спрямо носителите на ХИВ вируса или болни от СПИН.


Защо да е грубо? И аз от време на време се обръщам към тях по този начин. Най-малко пък целта ми е да ги обидя по този начин.


Условности. Жената работи всеки ден с такива и ги нарича еди-как си, друг не се доближава, но е много добронамерен. 

Трети пък с компетентните си мнения   Whistling

# 43
  • Мнения: 12 695
Трети пък с компетентните си мнения   Whistling

 newsm78

# 44
  • Мнения: 668
Разговаряй с брат си,бъди до него,отидете двамата някъде да ви запознаят с това как да се пази той  и останалите около него.Той ти е брат и те обича.Предполагам,че е достатъчно голям за да те разбере.Поговорете,ако трябва вземи и съпругът си когато отидете да се консултирате за да е по спокоен и той.Аз бих направила това Peace

Общи условия

Активация на акаунт