Въпроси относно митница

  • 4 201
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 983
По-добре иди в столична митница и там питай какво трябва да направиш и как пратката ти може да стигне до София.

От Кърджали съм. Laughing
Мерси за съветите. Hug Ще търся да се свържа с някой митнически служител, да видя какви вариянти имам.
Без да идеш лично до Пловдив няма да стане работата.
Звънни там където е пристигнала пратката и питай дали ако има пратиш нотарилано заверено пълномощно, ще могат да я освободят.
Мито и ДДС се дължи за пратки със стойност над 150 евро. Все пак и количеството трябва да е разумно. Wink

Вече си освободих време, на 4-ти ще отида до там. Иначе с пълномощно можело,ама няма кой да пратя, нямам никой по-близък в Пловдив, та отпадна този вариянт.
Количеството е 2 броя. Не е нещо неразумно.Има ли вариянт да ме викат до там, а да не се наложи да платя мито,ддс и т.н. Rolling Eyes И сумата по фактура която трябва да е под 150евро, с включена доставка ли е вътре, или тази сума е отделно.
Благодаря ти.  bouquet


Само себестойността на стоката се декларира. Транспортните разходи не ги интересуват, ако тя е под 150 евро.

Мерси много.Беше ми изключително полезна. Hug Под 150 евро е без доставката.
А  някакви други документи трябват ли ми освен ПейПал фактурата, и митничексата декларация?
Носи си личната карта. И много търпение и не се връзвай. Само ще те помоля като приключи всичко да ми драснеш едно ЛС.

# 16
  • Мнения: 4 435
Няма проблем, ще ти драсна обезателно.Мерси още веднъж.  bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 4
Не дължиш нито мито,нито ДДС ако стоката е до 150 евро или равностойността й в лева.Трябва да отидеш в митническия пощенски клон ,но не при митничарите,а при пощенските служители и БЕЗ представяне на каквато и да е митническа декларация ,БЕЗ плащане на мито и ДДС трябва да ти дадат пратката.

# 18
  • Мнения: 4 435
Не дължиш нито мито,нито ДДС ако стоката е до 150 евро или равностойността й в лева.Трябва да отидеш в митническия пощенски клон ,но не при митничарите,а при пощенските служители и БЕЗ представяне на каквато и да е митническа декларация ,БЕЗ плащане на мито и ДДС трябва да ти дадат пратката.

Ама в документа дето са ми изпратили пише друго.
Ето  го:     http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10778582

# 19
  • Мнения: 4
Оф,в Пловдив явно не знаят че пратки до 150 евро не подлежат на митническо оформяне.Митническа декларация се подава,когато имаш да плащаш мито и ддс.Незнам какво да те посъветвам.Във Варна тези пратки се освобождават от пощенските служители,не от митническите.

# 20
  • Мнения: 5 207
За всеки случай, разпечатай и им занеси това.

# 21
  • Мнения: 4 435
За всеки случай, разпечатай и им занеси това.


Благодаря, още снощи помолих за същото нещо една съфорумка и го разпечатах. Laughing Ще вадя тежката артилерия. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1
здравейте,
има си сайт в кото по правилно зададена дума може да се търси тарифен номер в митническата тарифа и той е http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarquer?Lang=BG, а за проверка на тарифен номер и съответните мита и ограничения, в зависимост от държавата на внасяне http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarchap?Lang=BG
Естественно, че има тарифен код за часовници  Simple Smile
9102290000   този примерно е за ръчен часовник
Трябва да идете до митницата за да ви напишат митническа декларация и да минете митница с нея-да си платите мио и ддс и после с заверена такава декрарация да си получите пратката от пощата  Wink

# 23
  • Мнения: 3
Tемата е от февруари, сигурно е решен проблема.

Общи условия

Активация на акаунт