СПЕШНО-детски антибиотик приятен на вкус????

  • 18 179
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 790
Изписването на АБ не е концерт по желание. Разбирам, че авторката на темата е притеснена, но все пак... само педиатъра на детето може да го смени с някакъв друг, но има и нещо друго - всеки човек има различен вкус, на едни им харесва горчиво, на други - солено, и т.н.. Дъщеря ми например повръща от Зинат. Клацид е пила, наистина горчи малко повече, но аз давам веднага след АБ някакъв сок, за да замаже горчилката и гледам да я разсея с играчка или нещо друго.

# 16
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Еее, момичето е задало конкретен въпрос, вие пак пуснахте ценните съвети Tired

И дъщеря ми е пила Клацид - не горчеше, имаше  приятен вкус. Явно има разновидности. Не помня какъв беше, помня, че струваше 14 лв. Аугментин-а е с приятен вкус, Оспамокс също. Тези сме пили ние. Успех! Peace

# 17
  • Мнения: 20
Моята дъщеря също не може да пие антибиотици и аз по същия начин питах лекарката да изписва сладки на вкус. Винаги съм опитвала антибиотиците. Засега когато се наложи пием ЦЕК /наистина има по-приятен вкус от другите/, АЗАТРИЛ /има малко горчива в него/, но пък се пие веднъж на 24 часа. Но всичко трябва да е съгласувано с лекаря, защото той най-добре може да прецени и най-вече за какво точно се пие.

# 18
  • Мнения: 400
Благодаря на всички ПОЛОЖИТЕЛНО настроени мами:)

Всеки път като питам нещо, почвам да се чудя как може поне половината хора да ме нападат моментално...комплекси ли са, манталитет ли... #Crazy

Призовавам към добронамереност и още веднъж благодаря на отговорилите с добро отношение мами!  bouquet

# 19
  • Мнения: 959
MiaMIa не видях тук момичета който да те напад. Просто въпроса ти е от такова естество, че е рисковано да се дават мнения по същество. Не видях, някой да те е обидил. Rolling Eyes

Ако ти кажа, че Аугементина е с приятен вкус, веднага ли ще изтичаш да вземеш - без да се интересуваш дали ще повлияе положително върху оздравяването на детето, а само защото е сладък?! Rolling Eyes

С най добри чувства.  bouquet

# 20
  • Мнения: 400
Още в темата съм написала, че от мамите очаквам единствено имена на "вкусни"антибиотици, СЛЕД което ще го обсъдя с педиатъра-не разбирам защо имаше пляскане по челата и коментари?!
Не е приятно някак си, още повече че съм го написала...абе карай,само се чудех защо все има кой да критикува:)

Мерси за най-добрите чувства, същото и към теб:)

# 21
  • Мнения: 204
ИМАМ СТРАХОТНО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА:
1-ВО:всеки АБ има вариант на таблети, може да се купи от него, да се натроши дадената таблетка и да се сложи в капсули, от тези които се разглобяват и отварят. Препоръчвам тези с пчелно млечице на AKTAVIT- не за друго, а защото прахообразното пчелно млечице, след като се изсипе от капсулата и на негово място се сложи въпросният горчив АБ, може да се използва, като се прибави към меда. Става супер, освен това самите капсули не са скъпи- един блистер е около 2 лева. Самата аз съм правила този номер и с капсулите на ИМУНОБОР, но излиза по-скъпо, а и няма как да се ползва след това изсипаното съдържание на имунобора

2-РО: Другото решение на проблема е, като се купи от витамините МУЛТИСАНОСТОЛ- в сиропения вариант- особенно гъсти са и имат плътен сладък и леко тръпчив вкус, който покрива напълно всеки горчив АБ.
  Аз между др., съм правила и тази комбинация, като разделях дозата АБ, напр, на един прием, ако трябва да дам 5 мл., давах два пъти едно след друго по 2.5мл, като тези 2.5 мл ги смесвах с 2.5 или 3мл от въпросния гъст сироп, след това давам другите 2.5 мл от АБ, за да си изпие детето нужната доза . Смесването на 2.5 мл АБ+2.5 мл витаминен сироп е много успешна комбинация.
  БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ, СИГУРНА СЪМ, ЧЕ ТЕЗИ ВАРИАНТИ ЩЕ СА ВИ ОТ ПОЛЗА!

# 22
  • Мнения: 400
Страхотни идеи-много ти благодаря! Hug

# 23
  • Мнения: 204
http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30006307&page_spe … F2%E0%EC%E8%ED%E8
  Става въпрос за този сироп.
  Наистина комбинацията му с АБ е много успешна при този проблем.

# 24
  • Мнения: 400
Точно такова сиропче ни изписаха и го взехме, така че може да се използва:)

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
MiaMIa как сте, надявам се Баба Марта днес да ви е заварила напълно здравички Praynig!

# 26
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 323
И аз правя подобно на MMH, като разреждам със сладък сок, за да не се усеща този тебеширен вкус (мисля, че такъв беше).
Давам на малки дози - по 1, 2 мл, държа допълнително чашка сокче или вода, и така на почивки. Иначе цялата доза, дадена наведнъж, й идва в повече, и веднага го повръща. Децата са различни, моята и досега първия ден на болестта, когато е най-зле, трудно поема антибиотика и лесно повръща. И така сме намерили решението.

# 27
  • Мнения: 400
MiaMIa как сте, надявам се Баба Марта днес да ви е заварила напълно здравички Praynig!

Здравей mari_eta, честита Баба Марта:)
Баткото е доста по-добре, но бебчо е със силна хрема и е доста мъчително да го гледаш но искрено се надявам скоро да се оправи и той и  да дойде време за разходки:)

Желая здраве на всички Hug

# 28
  • Мнения: 1 264
Синът ми повръща всички АБ, независимо от вкуса. Още в момента на даване. Минаваме на инжекции. Лошо е, че го боцкат, но пък сам много по-спокойна. Не се чудя какво е повърнал, колко е останало, останало ли е нещо.  ooooh!
Преди време му бяха изписали не помня какво беше, но повръщаше след известно време - 10-15 минути. Лекарят изписа едни свещички преди повръщане и половин час след това лекарството.
Консултирай се с лекаря на детето. Педиатрите знаят и кое лекарство с какъв вкус е - сладко, горчиво.
Сега прочетох, че вече е добре детето.  Embarassed 
Бързо оздравяване.  Hug

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 21:03 от sleepy

# 29
  • Мнения: 1 650
Бяха ни изписали един сравнително нов широкоспектърен антибиотик- Цефзил. Уйасно вкусен, розов на цвят.

Общи условия

Активация на акаунт