Схващане на мускул

  • 12 543
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 354
Момичета много ви благодаря Hug малко ме поуспокоихте(че не само на мен се схващат Wink,но утре ще звъна да и кажа на лекарката ми задължително Simple Smile

# 16
  • Мнения: 9 439
Не мисля,че лекарката ще те помисли за луда.Трябва да се консултираш с нея.
През моята бременност доста често ми се случваше.

# 17
  • Мнения: 316
Предполага се, че причина за т.нар. крампи са умората и натрупването на течности в краката. Затова носенето на опънати панталони през деня и редуването на почивка с вдигнати крака и на физическа активност допринася да се премахнат или  ограничат.
Ако се усети спазъм в прасеца,  кракът се изпъва и бавно се извива глезена и пръстите нагоре към носа . Скоро болката би трябвало да намалее. Понякога помага стоенето върху студена повърхност. Към тази техника за облекчаване на болката може да се включи масаж и/или локално загряване. Препоръчва се обаче, да не се прилагат, ако не се усети облекчение още първоначално.
А ако болката продължи, трябва да се обадиш на лекаря си, защото съществува вероятност във вената да се е образувал кръвен съсирек.

# 18
  • Мнения: 955
Ох, много ми беше познато това чувство през бременността. Най-често се появяваше сутрин като се протягах след сън. Като почувстваш, че ще ти се схване прасеца извий стъпалото напред и нагоре, обикновено помага.
Мисля, че отоците нямат общо и както са те посъветвали най-добре е да се консултираш с лекар.

# 19
  • Мнения: 1 049
Обикновено е липса на магнезий, и аз така бях. Като те прегледа гинеколога ти сигурно ще ти го изпише, на мен сравнително бьрзо ми мина след като започнах да го пия.  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 111
Получавам такива крампи периодично.Знам че се дължат на липсата на магнезий.
По време на бременността обаче нямах, сигурно защото от 5 месец пиех магнезий заради контракциите.

# 21
  • Мнения: 202
За отичането на краката трябва да си направиш изследвания.Мен ми бяха силно отекли в края на бременността и правих изследвания,за да видят дали имало наличие на нещо си в урината.Не се сещам точно на какво беше,но не беше нещо притеснително,но трябвало да се види.Питай лекарката си ,тя ще ти каже.

# 22
  • Мнения: 8 917
Добре е да се направят изледвания.Най-вероятно е липса на Мг. При мен се получава и от простудяване също.

# 23
  • Мнения: 625
При втората ми бременност получавах същото нещо много пъти.След раждането схващанията изчезнаха.

# 24
  • Мнения: 494
Аз втората половина на бременността бях все така. Направо беше ужасно, събуждах се от болка, че ми се схваща прасеца и се схващаха един след друг и двата крака. Няколко пъти даже съм будила и съпруга ми от писъците ми от болка. На мен лекаря ми каза, че е напълно нормално и няма какво да се направи. Пиех витамини, но те не помогнаха. Като родих схващанията изчезнаха.

# 25
  • Мнения: 566
и аз мисля че за отоците -консултация с лекар,а за схващането ще се оправиш ама след раждането Laughing

# 26
  • Мнения: 1 512
Получавах такива крампи поради липсата на магнезий.Пиех ампули Магне В 6 по съвет на лекарката ми.

# 27
  • Мнения: 302
Моите прасци си сващаха само нощем и се събуждах с ужасна болка неможех да помръдна.Мъжа ми ги разтриваше докато болката отмине.Бяха ми казъли да ги боцкам леко с игличка като се схванат че веднага минавало.Но аз така и не пробвах.

# 28
  • Мнения: 179
И през двете бременности го имах този проблем,но само през нощта се е случвало.Бяха ми изписали вит.В ,но не ми помогна

# 29
  • Мнения: 626
Мен също ми се схващат прасците , но ми казаха че е от вените . Вечер да ги вдигам на възглавница и да се мажа с крем за вени - а попринцип нямам разширени вени , но било от бременноста.

Общи условия

Активация на акаунт