Бели и червени, тук са януарчета засмени

  • 15 349
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
sladur4esta , кога спиш бе жена  Mr. Green
За кръщаването- оня ден като бяхме на църква свещеника ми каза, че не е необходимо да се чака до годинката или двете на бебето. хубаво било да се направи кръщенето рано- сега можело на Цветница или Великден.
Аз мисля на лято да го кръщаваме- вероятно на 15 август- той тогава и имен ден има Преслав.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз мисля на лято да го кръщаваме- вероятно на 15 август- той тогава и имен ден има Преслав.

Хе-хе, любимата ми дата, не само, че имам имен ден, но и църковния ни брак с мъжа ми е тогава. Аз също си мислех за тази дата:)

# 227
  • Мнения: 2 122
sladur4esta , кога спиш бе жена  Mr. Green
За кръщаването- оня ден като бяхме на църква свещеника ми каза, че не е необходимо да се чака до годинката или двете на бебето. хубаво било да се направи кръщенето рано- сега можело на Цветница или Великден.
Аз мисля на лято да го кръщаваме- вероятно на 15 август- той тогава и имен ден има Преслав.


ние пък ще кръстим Преслава на Петровден на 29.06, защото на Богородица ще е кошмар по църкви и манастири
най-вероятно ще е на Соколския манастир- над Етъра, Стефания я кръстихме на Стефановден на Бачковския манастир

# 228
  • Мнения: 309
Хе-хе, мерси много,Данче, но, за съжаление, и ученическите, че и студентските години вече са в миналото  Embarassed

Блетодаря и на Билянчето, ама то ни е момиченце, бебчето  Laughing. На тази възраст май при бебчовците трудно се познава, макар че все ми се струва, че аз не бих могла да я объркам hahaha

Сиси, а как понесе Калоян пътуването до Бургас и обратно? Създава ли ви проблеми? Питам, щото и ние скоро ще започнем да излизаме извън София или поне такива са ни намеренията  Simple Smile

При нас спецът по приспиване е таткото  Grinning (през нощта, де, през деня не я приспиваме - Рая понякога примрънква, но накрая си заспива самичка) - станал е същински бебешки психолог вече, знае кога да гаси лампата и кога да държи светнато, кога е неизбежно да се вземе бебка на ръце и т.н. Като цяло аз гледам да не я разнасям много на ръце, да не свиква, че какво ще правя иначе като стане по-тежка (в тая връзка как го постигате това с 5.5 - 6 кг???  Shocked Ние още сме 4250 кг).

А за разходките, май само ние сме толкова луди и кръстосваме насам-натам всеки ден  Simple Smile Аме ни енали ползваме комбиниране количка с порт бебе, малката я слагам надолу добре завите, после слагам и дъждобрана, за да не й духа и нослето винаги й е топличко и добре си спинка навън.

Ванила80, на 40 ден ние ходихме в църквата на Семинарията (там би следвало да знаят какво се прави и какво не). Питаха дали Рая е кръстена и като казахме, че не е, първо ни прочетоха молитвата в притвора, а след това вече ни казаха, че можем да влезем с бебето и в самата църква.

За стриите - на мен пък ми се появиха някои на гърдите. Много неприятно Sad. Но нали на кремчетата пише да не се мажат гърдите докато се кърми, та засега само ги гредам колко ще се умножат... В тази връзка не казахте зе вертикалната линия на корема - изчезна ли ви вече?

Бели Ружи, на мен ми казаха само първите 20тина дни да езцеждам след ядене докато се регулира кърмата. Сега цедя само, ако трабва да излизам нанякъде за по-дълго, за да оставя.

Еее, май ще бия рекорда за най-дълъг пост  hahaha Дано не съм ви досадила много...

Усмихнат ден ви пожелавам!

# 229
  • София
  • Мнения: 3 249
Добро утро Simple Smile
Сладурчеста, тъкмо онзи ден мислех да повдигна въпроса за кръщенетата. Понеже на 1-ви им заявих в къщи, че мисля да кръстим Георги на Гергьовден. Да си е на празника. За местото - имаме запазено такова. Мисля, че съм споменавала, но на гърба на нашата къща има манастир. Хриси там го кръстихме също. Мислех да е в някоя църква, която да се казва св. Георги, но ще е лудница. То на този ден и годишнина от сватбата имаме...въобще...
Вчера Шишко (новия му прякор) беше малко неспокоен, заради ваксината, което по принцип е нетипично за него. А докторката така го похвали на консултацията...и мен де, че толкова е качил само от кърма. Аз пък се зарадвах, че вече и тя е в крак с модните тенденции и сме на едно мнение за захранването...
И честити втори месечинки на Антонио, Матей, Калоян, Борислав, Виктория, Ивелина и Габриела Simple Smile

# 230
  • Мнения: 2 899
Честити месечинки на всички дечица!  Hug

И ние сигурно ще правим кръщенето през лятото. Не ми се ще да чакам до годинката, пък и тогава ще е студено.

Ние си ходихме до Плевен за празниците. Правихме и погачата на Анито. Пътуването й се отрази много добре - спа през цялото време. Много обича да се вози туй дете!  Grinning

# 231
  • Мнения: 0
Здравейте майчета с януарчета. Аз съм от септемврийските мами и понеже мойто гардже вече е голямо, а имам останала опаковка Инфакол - ако някоя мама има нужда, нека ми пише на лични Simple Smile

# 232
  • Мнения: 30
И аз се замислих, че то кръщенето е хубаво да е лятото. Щом са казали, че може да не чакаме до годинка, значи и ние ще се замислим за тове лято да е.

sladur4esta , кога спиш бе жена  Mr. Green
Еми той моя Никола като ме събуди за ядене сутрин и после няма спане. А аз нали кърмя все пред компа та от рано рано досаждам по форума.  

Катериче, на мен вертикалната линия на корема ми изчезна. Тия дни ми направи впечатление, че някак изведнъж е изчезнала.

# 233
  • Мнения: 857
Честити втори месечинки на Антонио, Матей, Калоян, Борислав, Виктория, Ивелина и Габриела. Да са много здрави!

Благодаря за кафенцето Сладурче.
С проблема на Марти мисля, че има напредък /пупупупупу/. За сега следваме инструкциите на лекарката и да видим утре какво ще ни каже.Вчера доста спа, даже се притесних по едно време, но пък вечерта не пропусна да си пореве ей така... ooooh!. Нещо обаче ми се струва, ч не яде като друг път. Някак си по-вяло и не толкова много /гърдите ми остават пълни.../.

За кръщенето не съм мислила  Thinking. Ще чакам да видя вашите идеи.

Хайде стига за сега.

# 234
  • Мнения: 656
Здравейте!

Оф, да се оплача... не издържам вече.. това бебе не спира да реве вече - няма цица, няма на ръце-все реве. и като капак от вчера сутринта сме сами с него. митко е в командировка и снощи нямах и минутка спокойствие. какво е това чудо не знам вече.  Sad а толкова ми се спи, права ще заспя вече, ама няма да ме остави на мира... половин час искам само, не повечеее  Sad Sad

И защо не може да се забавлява сам, не разбирам  Crossing Arms

Айде, оплаках ви се, дано хване декиш..

Катериче, кво да ти кажа - Калоян сигурно е единственото бебе, на което не му действа приспивно пътуването  Tired На отиване беше горе-долу добре, но на връщане заспа чак към средата на пътя, като преди това не си стоя кротко в столчето, естествено.. що ли да седи като може да тормози майка си...

Стрии - и аз се сдобих с няколко на едната гърда  Sick. На корема нямам (да се бях мазала и по циците  #Cussing out). Тъмна линия - на мен не ми се появи това чудо...

Айде... Tired

# 235
  • Мнения: 865
здравейте,
при нас всичко е спокойно Heart Eyes-Евгени си спи,а аз още мързелувам с лаптопа в леглото Blush
за кръщенето-на Дари го правихме на 24.06-Еньовден/празник на всички билки и билкари,че и фармацевти Heart Eyes/-тя беше на 5 месеца,в една църква в стария град в Несебър.получи се перфектно,попът беше много мил и направи хубаво и разбираемо кръщене,че и почивка на Сл.бряг си направихме Sunglasses.по-добре е детето да е малко,че иначе много плачат и ги е страх,а и на кръстницата е по-лесно,че имаче с детето на ръце 20 мин Crazyсега за Евгени сме решили да е на Петровден-29.06-тогава става на 6 месеца,може би кръстник ще е детето на кумувете ми,а той е Петър и има РД тогава Laughing Laughing Laughingсамо трябва да реша къде newsm78.ето я и Дари на нейното кръщене:http://media.snimka.bg/2319/010894286.jpg Wink Wink Wink
за обувките-винаги съм им вземала и много ме кефят,сега Евгени се сдоби с Nike Heart Eyes,а ето го и с официалните му такива за сега на питката: Laughing
и като съм започнала със снимките,ето го и малкият чърчилчо с халата-само пурата и уискито му липсват Mr. Green

# 236
  • Мнения: 61
 Добро ви утро.

 Първо да се пофаля - купих страшно сладурски Мечо Пух и динозавър (ще ги снимам като се събуди чушкопекът), за приспивни играчки. Той още не им обръща внимание, де, сега е на вълна пчелата от музикалната играчка. За следващия месец съм накупила едни много сладки детски бродерии (това хормоните са страшна досада)! Като ги направя на каталог, ще ви пусна снимчици да се им нарадвате, да не останат щастливи само моите хормони.

 Краси най-вероятно ще го кръстим този месец. Много ми се искаше в Боянската църква, но не знам дали правят кръщенета там и какви пари ще искат, да не е като в Рилския Манастир - даваш, даваш и накрая тренираш моржуване.

 С това кърмене пред компа ме убивате направо - с шешетата не мога така... Като замисля и като кърмех пак не можех. Някой ми дава know-how по въпроса, ама нищо не се получи.

Сиси, да ти дам стрии, да не си капо. Има неограничено количесто на склад, за където искаш - цици, корем, крака, задник. Пълен комплект на промоция, подарявам 5, ти си зимаш още 5. Моя племенник беше като твоя Калоян, никой не знае кога са му били коликите и зъбите, защото до една година ревеше по 25 часа на деноноция (един час бонус за усърдие). Сега реве само при липса на друго забавление.

 Киша, разясни моля ти се какви са традициите свързани с кръщенето, че аз не съм много запозната.

PS: Днеска е много гадно времето и мисля да разследваме защо не дават "Тога го знае всящо хлапе". От както го няма се чувствам някак глупава.  Затова пък на негово място повтарят комиците. Даже аз, дето хабер си нямам от тиян еща, да му стана сценарист на това шоу, по-лошо няма как да стане. Има логика, пак се чувствам един вид по-умна.

 PSS: Мислех тоци път да не ви тормозя, ама не мога, стана ми традиция. Обещах само да не пея, но не и да се фукам до безкрай, колко ми е убаво, умно и гениално детето, нали? http://www.youtube.com/watch?v=_rQvNTeN02c

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 10:50 от Иники

# 237
  • Мнения: 2 122
http://www.class.bg/view.php?id=31748

ууу, Иники разкош направо  Hug нещо ако Жорката на Дони се откаже от Преслава се натискаме дирекшън при вас, живота ще е песен  Mr. Green

# 238
# 239
  • Мнения: 865
има тема в Кино и телевизия,аз от там разбрах,но за мен липсата на предаване не е голяма загуба Mr. Green,не ме кефеше напоследък особено,а и взеха едни деца-гюленца ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт