Две чертички,точка,сърчице,през ОКТОМВРИ ще сме с бебе на ръце

  • 12 295
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 270
Здравейте и от мен Hug
Аз съм отпуска и скитам от сутрин до вечер, та намам много време за компа.
Записах се на ЖК в близката поликлиника и получих уверение, че ще си имам болничен от 180 дни - така ми се искаше да си ходя на работа . . . но с това намаление на заплатите по-добре вкъщи Wink
Отивам да ви чета!
Хубав ден на всички!  bouquet

# 241
  • Мнения: 1 668
Ger4o, при мен хемоглобина никога не се беше качвал над 100. Миналата година, след 2-месечен прием на въпросните витамини, хемоглобина ми беше 116. Не знам за теб това дали е показател, но за мен усещането беше невероятно - изведнъж ми дойдоха силички, които никога не съм предполагала, че имам.
Аз никога не съм имала проблеми с ниския хемоглобин  newsm78. Дори разбрах, че имам таласемия предната бременност в 28г.с. с хемоглобин 74. Както и да е с конски дози фолиева стигнах до 95 и с толкова ме изписаха от болницата след секцио+операция на миома... Иначе, мислиш ли че е от витамините. Таласемията се повлиява само от фолиева - т.е. другите съставки незнам дали са оказали такова значение  newsm78.
Прити, добре че се обачи, че нещо се бяхме размислили за теб...
 joya , аз също гледам да избягвам тези храни, ама ми е толкова трудноооооооооо... Обожавам синьо сирене, моцарелка, пушена сьомга и сега така ми липсват... Отвреме, нарвеме хапвам малко моцарелка, ама не смея много, че лоши работи четах за нея.
мами, на някоя от вас и бяхаказали да забрави цитрусите, а преди 2-3 страници четах някой да казва и за кивито. Има ли някакво обяснение, че забравих да питам овреме... Аз за кивито специално съм чела, че помага доста при запеците, които са характерни по време на бременността и е препоръчително. Те. не мога да си обясня защо трябва да се лишаваме от тях...

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Ger4o, таласемията ми я установиха още през 1998 г. От тогава ако знаеш колко фолиева киселина съм изпила и единствения ефект е, че хемоглобина се качваше от 95 на 98, максимум 100. Така че, да, за мен е от витамините. Нямам намерение да те убеждавам в каквото и да е, аз просто съм сигурна за себе си. Факт е, че откакто ги пия, не съм се разболявала изобщо.

А иначе, в момента ям изключително много цитрусови плодове, просто защото са сочни и ми действат ободряващо. И круши си купих, обаче попаднах на някакви китайски, които са нещо средно между круша и пластмаса - гадост от всякъде.

# 243
  • Мнения: 958
˙·٠ pretty٠·˙ бяхме се попритеснилиз а теб, май познах че си отпуска Wink
Ger4o , разбирам те напълно, аз съм фен на синьото сирене, много обичам с чааш винце вечер, и много сирена, мммм, ама сега не смея.
А за сьомгата да си призная, оня ден хапнах малко с лимонче и черен хляб, правя си едни хапки, божественни. Чак след това се присетих, че май не бива.  Embarassed
Предишната бременност хапвах доста хайвер с черен хляб, като се похвалих на докторката ми се накара, че не бивало, ама нямах проблеми, да чукна на дърво. Май не бива да се втелясваме много много. Няма много полезни неща, вече по магазинити
Аз цитруси си ям, до киви не достигам, защото щерката го омита, едно от малкото неща, които яде.
А ти като каза за зелената салата, да ви предупредя да внимавате, бъкани са с какво ли не, аз бях направила страхотна криза от зелена салата. След това лекарката ме посъветва, 30 минути преди вечеря, да накисна зелената салатка в солена вода, така излизали отровите, след това се изплаква и се хапва. И вече само така си ям зелениите, те поемали най-много вредни вещества.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Вижте това - http://www.youtube.com/watch?v=2kdB3C2SiDo
Аз си обясних защо бременните жени обикновено сме толкова глупави.

# 245
  • Мнения: 3 641
Прити, радвам се да те видя Мило! Май е най-добре да си почиваш вкъщи, аз само си мечтая да си остана да си поспя Hug
styllisima , сигурно е много сладко коремчето, при мен е само подут леко Simple Smile
По въпроса за храните нищо не ми се яде само сочни цитруси, нищо. Вече не мога да хапна нещо, защото бягам в тоалетната Sick
Дано скоро се свърши с това гадене Rolling Eyes
Аз днес се регистрирах и пуснах изследвания, насрочиха ми и час за 'феталне скрининг".
Хубав ден и от мен!!!!  bouquet

# 246
  • Мнения: 1 668
joya, странното е, че имам безумно слаб стомах и като хапна нещо нитратно до половин час съм в кенефа. Тази година обаче нямам никакъв проблем със зелената салата, въпреки гаденето от бременността. Незнам дали е с по-малко нитрати или пък не ми влияят толкова, ама ам като разпрана и нищо ми няма. А и да ти кажа то кво ли е остана чисто на пазара - в сиренето и кашкавала нямало мляко, в колбасите нямало месо, в пласмасовите продовете и зеленчуците нямало витамини... Изобщоо - фотосинтеза му е майката явно. Аз обаче се изкушавам от разни неща и хапвам всякакви плодове, които има... Дано не се натровя с нещо... Иначе ако не хапвам плодове ме избива на дюнери, пици, хамбургери и подобни гадости и усещам как кантара ще го превъртя тази бременност. Предния път нищо не ми се дояде за 9 месеца, сега ми се гади, а се тъпча като за състезание. за момента кантара не е връднал, но с това темпо скоро ще си мечтая за сегашние килограми. А лошото е, че се повишава риска от гестационен диабед, високо кръвно и т.н. изобщо трицифрените резултати на кантара не са за препоръчване, но смело натам вървя. Лоша работа...
А всъщност забелязвате ли, че от 1-2 години несезонните плодове са станали по-вкусни. Преди време доматите през зимата бяха като люспи с пласмаса, сега си имат вкус на домат.
ginbay, аз не искам да те убеждавам да ги спираш... Просто от този сайт останах с убеждението, че са нещо като хранителни добавки... Предполагам, че си ги проучила преди да ги почнеш. Радвам се, че ти действат добре. След края на бременността мога да ги пробвам, ако са одобрени за разпространение в БГ. мен лично тарласемията ми не ме притеснява толкова, в нормално положение (т.е. като не съм бременна) хемоглобина ми е 110-120, което си е направо нормално. Ама и аз съм едно женище 90 кг и като кажа на някой, че съм анемична и реакцията е  Shocked Shocked Shocked. Явно всеобщото схащане е, че анемичните хора са до 50 кг. Иначе съм пила зелена енергия (имуностимулатор) на подобна фирма, но после четах лоши неща и затова съм толкова предпазлива...

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Ger4o, много неща се навъдиха на нашия пазар. Не се притеснявай за килограмите, и аз съм анемична, и аз съм 90кг, и всеки лекар, който го чуе, не вярва. Тази фирма, която е от сайта, произвежда храна в концентриран вид, която се усвоява много лесно от организма, и точно поради тази причина нейните витамини действат, а другите в аптеката, които са обикновено химически синтезирани - не. Ако си разгледала подробно сайта, ще видиш, че част от спортистите, които ги употребяват, са от футболен клуб - Милан - щом те им имат доверие, защо аз да нямам.

# 248
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте и от мен
ина-мариястрахотни стихчета  Hug
Кой пита за цитрусовите плодове и кивито защо да се избягват. Това са глупости, някой го е казал още от старата генерация доктори. Това е за да не се предизвика алергия при детето, защото ги водят силни алергени. Но това отдавна е доказано, че няма връзка каквото майката яде и да се прехвърля на детето. Също и за кърменето да не се яде мед, цитруси и бобови, че отивало в кърмата. Това изобщо не е вярно, Нищо от храната не отива в кърмата. Казано е само без цигари, алкохол, наркотици и лекарства. Аз като си спомням на дребната като й бяха излезли първия месец едни ситни пъпчици, но тя просто се е чистела и педито вика няма да ядеш шоколад, боб, зеле, риба, мляко, месо, яйца и кво ли още не, и аз викам а какво да ям. Добре че бях чела и сега направо ми е смешно. Та хапвайте си от всичко, но умерено  Hug

# 249
  • Мнения: 15
ani_boland-аз също бях с течение и моята лекарка ми направи преглед и се установи че имам гъбички, предния път също имах и то в 6-тия след морето, лекувах ги и преди и сега.Според мен поне е длъжна да те погледне, ако е нещо по-особено е добре да се лекува, защото може да се влоши-мое мнемние.
Та исках да ти кажа какво ми изписа моята лекарка-Bioclin-на билкова основа са, безвредни за бременни, има пяна за измиване и поддържане на хигиена, гелчета вагинални и т.н.Може да попиташ в аптеката или да видиш инфо тук - www.bio-active.com.И според мен не е зле да помолиш да те погледне поне-пак мое мнение.

# 250
  • Мнения: 23 418
На мен на женската консултация ми взеха секрвт за микробиология,сега като лежах в болница също.Не виждам защо лекарката на Ани не иска да й вземе секрет за иследване?!То даже си е задължително да се следи за инфекции.Колкото до течението ,нормално е да има увеличено течение по време на бременност,стига да не е с миризма,странен цвят или консистенция.Тогава би могло да е бактериална инфекция.Аз имам доста обилно течение,но си е чисто.Лекарката ми каза единствено да се мия с интимен гел-душ на Себа Мед.

# 251
  • Мнения: 0
 Здравейте, момичета, тук винаги е много интересно, обсъждате теми, за които и аз често мисля, за съжаление не мога често да влизам и да чета, защото имам много работа през деня, а вечер съм скапана, като се навечерям, душ и умирам Grinning Специални поздрави на Едира!
Аз отказах цигарите веднага сед като ми излезна положителния тест и тази нощ за първи път сънувах, че изпуших две цигари с една приятелка и изведнъж се сетих, че вече не пуша и ми стана много чоглаво. Laughing За яденето , ям всичко, дори и синьо сирене и суши, но без да прекалявам, в месеца по един път например - суши.Пия и по чаша червено вино, но също рядко, а секса тотално сме го зарязали.И двамата се оказахме едни страхливци  EmbarassedДнес съм на преглед при държавната лекарка и ще я питам, вече може ли, закрепени ли сме както трябва, за да се успокоим.Омръзна ми този Утрогестан всяка вечер.
 Желая на всички весел празник - 8- ми март и да е пълен с приятни изненади! 

# 252
  • Мнения: 571
Мерси за поздравите Gillanfen  Hug
И според мен е задължително, ако течението ви притеснява да ви вземат проба.
Деси за Себа Меда ползвам такъв от лятото (изписа ми го гинеколког от Добрич, докато бях на море в Балчик)
И съм супер доволна. Преди това съм ползвала и на Фемина и разни по-маркови, но този ги отнесе всичките.
Момичетата с таласемия (не че имам, но съм много любопитна) как влияе това на бременността?
Какъв отрицателен ефект може да има и може ли да предизвика някакви спешни състояния?
На много от нас им е първа бременност и сигурно ще е полезна информация.

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Единствения проблем при таласемията е, че по-лесно се изморяваш - пренася се по-малко кислород до органите. В резултат на което аз вече едвам се качвам по стълбите и ми трябват по-чести почивки. За бебето не е никакъв проблем, на него кислорода му стига без проблем, обаче ако и двамата родители са с таласемия, тогава вече ситуацията е проблемна.
А това, което ми каза лекарите е, че евентуално ще се наложи да раждам секцио, за да не ми стане нещо при напъването.

# 254
  • Мнения: 3 641
Момичета, какъв тест се прави за таласемия?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт