Две чертички,точка,сърчице,през ОКТОМВРИ ще сме с бебе на ръце

  • 12 304
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Вие нещо започнахте да се шашкате. Спокойно.
Теста е кръвен и може да се направи единиствено в София - http://ncht.med-bg.info/contents/thalassaemia_bg.htm
За момичетата от Пловдив - миналата година на мъжа ми му взеха кръв за това изследване в клиника Торакс, те си я придвижиха до София и съответно от тях си получихме резултатите.

# 256
  • Мнения: 943
Момичета, какъв тест се прави за таласемия?  Rolling Eyes
Трябва ти пълна кръвна картина от поликлиниката, след това отиваш (ако си от София) в хематологията ,която се намира до Онкологията в Мусагеница. Мисля,че бързо ставаше. Взима се кръв от вената.  Peace Ама няма нищо страшно де!
Само да питам дали е практика ,ако си с таласемия да се ражда секцио или...няма проблем и нормално раждане newsm78

# 257
  • Мнения: 1 763
Здравейте и от мен! Днес времето е супер, до преди малко се гонихме с малкия в парка. Направо не ми се прибираше, но на него много му се приспа и се размрънка.

Доколкото знам таласемията не е често срещана болест и обикновено е наследствена, не се притеснявайте.

А за храни въобще не мисля да се ограничавам. Проблемът ми е, че не обичам много плодове, но сега се насилвам да ям поне един на ден ,обикновено банани или киви, защото това купувам за детето. Лятото ще има по-голямо разнообразие.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Всеки лекар казва различно. Повечето препоръчват секцио (може би ги е страх да не се получи нещо с майката), но миналата година попаднах на една по-възрастна лекарка, която е завеждаща на патологичното отделение (май де) в Университетската болница в Пловдив, и тя каза, че изобщо не трябва да се страхувам от естественото раждане - винаги лекарите могат да реагират за секцио ако се наложи. Та и аз съм на два акъла - но има доста време да си помисля.

# 259
  • Мнения: 3 641
Благодаря  bouquet
Аз питам защото майка ми е с нисък хемоглобин доколкото знам, а иаз много често се задъхвам и задушавам. Та си мисля да няма нещо Rolling Eyes

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Ако се притесняваш - отиди си пусни изследване. Но ниския хемоглобин не е основната характеристика на таласемията. Тя наистина е наследствено заболяване и се характеризира с променена форма на червените кръвни клетки.

# 261
  • Мнения: 15
Привет от мен!
Днес си видяхме сърчицето на бебока и ние с таткото! Hug

# 262
  • Мнения: X
Сгодена, Честито и да си го пазиш много   bouquet
 
 

# 263
  • Мнения: 3 641
ginbay , благодаря за информацията Hug
Сгодена , много се радвам Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Аз чакам с нетърпение края на работния ден, че вече ми се затварят очите Crazy

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 419
И моите .....

# 265
  • Мнения: 99
Сгодена много се радвам за вас   bouquet

А мислили ли сте как ще раждате  newsm78 Аз никога не съм поставяле секциото като вариант освен ако наистина не се налага. С двете ръце съм за естественото раждане само с една екстра ако може- епидорална  Peace Не търпя на болки и ми се ще да ми пернат една упойка та да мога да се насладя на момента по-нормално  Laughing Сестра ми ражда в Канада и роди бебе 4300 (момиченце) и като я чух веданага след раждането щастлива етусязирана, не усетила болки а стакова голямо бебе....  Grinning А като си спомя аз след раждането и след целия зор по зашиването след това  Rolling Eyesнаправо нямах сили да се усмихна  Crossing Arms Е, ще видя де, ако няма начин за упойка и така ще се помъча ама пожелание секцио неща  Peace

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Аз много исках подводно раждане. Видях, че са оборудвали стая в Университетската болница в Пловдив, но лекарката ми каза - в тази вана ти си сама, ако всичко е нормално - няма проблем, но ако нещо се обърка, аз нито мога да видя, нито да ти помогна. Иначе и аз съм за естественото раждане - възстановяването е по-бързо след това. Секциото си е операция - само ако се налага, бавно се възстановяваш - поне месец ще ти е необходим.

# 267
  • Мнения: 15
Благодаря Ви ,мамчета!
Сега вече зная как сте се почувствали и вие преди мен когато сте го чули и видяли! smile3521 newsm44

# 268
  • Мнения: 23 466
Нормално ще ражда,ако няма нещо наложително за секцио.Раждала съм нормално ,с епидурална на 6см.,бебе 4200кг. и 55 см.Родих много бързо,без проблем.Сега ми се ще без епидурална,ще видим.

# 269
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен!Аз може би малко късно се включвам в октомврийските майки, но исках първо да мина при лекарката ми , да видим плодното сакче и да чуем сърчицето и тогава!Притеснявах се много, защото имам една извънматочна бременност преди тази ,но слава богу сега бебето си е на мястото!
Терминът ми е 28.10 и съм от Варна.Ще се радвам да ме приемете във вашите редици и да ме запишете на 1-ва страница Hug

Общи условия

Активация на акаунт