Практикуващи педагогическо захранване (част 6)

  • 19 188
  • 441
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 731
Liu jo, а какво си хапва детето с апетит? А вие ядете ли плодове и зеленчуци? Ако някой покрай него непрекъснато яде такива работи няма начин да не му стане интересно и да започне и той. (То така и мъжът ми прояде де Simple Smile )

 Laughing Това последното много ми хареса  Laughing
Евридик@, според мен основния проблем в тази възраст са зъбите поне при нас това бе причината. Ако нещо трябваше да се дъвче - директно го изплюваше, иначе кускус и овесени ядки си ги гълташе директно. След като излязоха 4-те кучешки зъба това дете наяждане няма  Crazy Появиха й се бузи, а и мина 11-те килограма  Whistling
liu jo, дребната яде сурови плодове и зеленчуци. Не мога да ти помогна особено. Ако искаш остави му на достъпни места някакви плодове, ако евентуално сам прояви инициатива  Thinking

# 16
  • Мнения: 925
Леле, тези зъби! ooooh!
Нико още няма нито един, сигурно заради това не ми отказва храна, общо взето. Като тръгнат да излизат, да видим как ще я караме.

# 17
  • Мнения: 425
Благодаря, момичета, за отговорите!

# 18
  • Мнения: 2 641
Ирка, ама ти му даваш най-доброто успокоително - кърма   bouquet
Аз от сега съм се зачудила какво ще правим като спрем да се кърмим. Ами децата които не са били кърмени или малко са били кърмени как се успокояват от зъби?

# 19
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Нивейка, така е.
 
Ами децата които не са били кърмени или малко са били кърмени как се успокояват от зъби?
Трудно и с много усилия.

# 20
  • Мнения: 146
Аз и друг път съм си казвала болката, но да актуализирам информацията - имам момиченце на 17 месеца и е само 8900! Иначе е височка! От годинката някъде спря да яде и изкара 6 месеца почти само на кърма (и хляб тук там). Миналият месец отново прояде риба, месо, ябълки и елда и качи половин кило за месец - преди беше 8400! На всяка гладна стачка откривах зъб, а понякога и два. Вече има 11 и от 2 дни отново не яде, но вече не се притеснявам толкова. Миналият месец и пуснахме изследвания ПКК и алергии, и са в норми! Педи даже ни похвали и каза да не слушам никой - "че детето не яде друга храна, защото още суче", а да си продължаваме по същия начин - да предлагам само здравословна храна, без заместители, а то инстинктивно си яде това, от което организмът му има нужда! Като казвам заместители имам предвид, че ако усетя че детето харесва нещо повече от другите храни, да не предлагам основно само тази храна, само и само да сложи нещо в устата, а да си спазвам моя план за готвене!
Много дълго стана, но... днес например хапна елда за закуска (варя я с прясно мляко, малко кафява захар, сусам и канела) и вечеря с 1/3 ябълка + цял ден суче! Телешкото на обяд не го и опита, но аз прибрах 1 чиния за утре!  Mr. Green Не мога да готвя всеки ден и сама да си го ям!!!

# 21
  • Мнения: 6 904
Леле, тези зъби! ooooh!
Нико още няма нито един, сигурно заради това не ми отказва храна, общо взето. Като тръгнат да излизат, да видим как ще я караме.
Вчера видях, че на Лили й е пробило второто зъбче, но хич не забелязвам да има промяна, яде си и не й пука Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 376
Аз вместо запис в новата тема, да се похваля, че вчера започнахме захранването с едно малко парче банан. МНого се одобри, искаше и още. Днес нищо не съм давала, освен малко вода в чашка.

# 23
  • Мнения: 731
Britt, честито начало! Дано всичко така да приема   Praynig

# 24
  • Мнения: 1 065
Елс, честито ново човече в семейството!
Появата на зъби и у дома се ознаменува с отказ от храна и то за доста дълги периоди. Сега съм спокойна, ама тогава никак не бях. Още повече като за един ден ми кажат двама- трима колко отслабнало било детето  Simple Smile.
Калина се очертава като страстен любител на маслините. И на костилките  Grinning. През цялото време, докато се храним, не можем по никакъв начин да я задържим седнала. Седи известно време и в даден момент тръгва из стаята като продължава обаче да идва и да отваря уста. Оставам с впечатлението, че вашите деца като станат от масата са приключили с храненето.

# 25
  • Мнения: 3 869
Аз решех да го даваме по-кротко засега; не че е имало кой-знае какво, ама нещо много червени му станаха бузите - направо алени и не ми се вярва да е от студа навън, понеже хич не е толкова студено. По-вероятно да е някоя от храните, които опитва (само плодове и заленчуци засега). Картофи още не съм пробвала да предложа, бананът беше интерен като консистенция, но понеже няма сок, беше "дисквалифициран"  Mr. Green Педиатърът предложи ако искам да му давам малко домашно приготвен сок, но аз съм решила, че ще кърмя дъъълго и не смятам да предлагам други течности в близките месеци.

# 26
  • Мнения: 731
Оставам с впечатлението, че вашите деца като станат от масата са приключили с храненето.

chiges, нищо подобно Simple Smile Всъщност известно време си се храни нормално - седнала на масата с лъжичка/виличка в ръка, но като се позасити малко става и ходи насам натам и идва от време на време да лапне някоя лъжичка Simple Smile Ох, с костилките на маслините имам проблем някои ги плюе други не. Всъщност не знам дали е проблем защото не се дави с тях, а и накрая не излизат цели - явно за разлика от много други неща организма ги обработва. Иначе ще си направим клуб на любителите на маслини Wink

Meg!, бузите да не са зачервени от слънцето?

# 27
  • Мнения: 990
Хайде и аз при вас  Laughing Моето не е точно педагогическо, че давам и пюрета от време на време (мисля докато ги свърша закупените да е така Wink), но пък не съм пропуснала да му дам от нашата храна. Имам такъв въпрос: трябва ли да поизчакам с месото или да давам наистина от всичко, към което проявява интерес?

Брит, радвам се че се засякохме и тук Wink И Кирил вчера си хапна на батко си от банана  Simple Smile

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!  Hug

Обръщам се към вас за съвет.
Захранвам сина си по някакъв среден вариант - едновременно по схема и педагогически (повече от първото, по-малко от второто  Blush). Искам да ви попитам как и имам ли шансове да премина изцяло на педагогическо захранване? Как да подходя? Врътят ми се някакви идеи в главата, но ещ се радвам и вие да ми помогнете и да споделите.
Сина ми е на АМ, ако това има значение.

# 29
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Лейди Фрост, с удоволствие бихме ти помогнали, ако дадеш повече информация за вашето ежедневие - с какво е захранен бебокът, какво си хапва и кога, по колко АМ му даваш и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт