Италианската седянка за 94-ти път.

  • 17 585
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Честита Баба Марта!!!
Поздрав от мен:

БАБА МАРТА БЪРЗАЛА
Йордан Стубел

Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:

Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.

После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.

А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.

# 16
  • Мнения: 1 545
Честита Баба Марта!!! Да сте бели и червени, весели и засмени  Grinning!
Ха и от мен прошка (искам и давам).
Брей, бях се запритеснила, че няма да ви хареса я заглавието, я картинката, а виждам, че бабите са обрали овации  bowuu.
Жувке, горкия лимон! Може пък да се съвземе, знаеш ли..... Аз моя мисля да го пенсионирам, щото всяка година ми изкарва стотици пъпки, които като вържат още едни такива миниатюрни лимончета, опадват всичките.  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 5 710
Markrit, към 3 милиона са подали за бонус фамилия до момента ( т.е хора под някакъв годишен минимален доход).  560 хиляди са получили социална карта ( това е ежемесечна помощ от 40 евро за бедни).
Свити са всякакви заеми, затварят фабрики, хора на улицата на обезщетения, демонстрации, като ето тази "Prato non deve chiudere" http://lh6.ggpht.com/_UgkL80RIrF4/SamBAuKWDEI/AAAAAAAAB68/Y30jil … rrucci%5B6%5D.jpg
друго какво да ти кажа за кризата ...

# 18
  • Мнения: 764


Жуве,добре  го е орязал мъж ти лимон4ето,дано да избие Peace

# 19
  • Мнения: 2 603
Честита Баба Марта и от мен!  Hug

# 20
  • Мнения: 5 462
Markrit, към 3 милиона са подали за бонус фамилия до момента ( т.е хора под някакъв годишен минимален доход).  560 хиляди са получили социална карта ( това е ежемесечна помощ от 40 евро за бедни).
Свити са всякакви заеми, затварят фабрики, хора на улицата на обезщетения, демонстрации, като ето тази "Prato non deve chiudere" http://lh6.ggpht.com/_UgkL80RIrF4/SamBAuKWDEI/AAAAAAAAB68/Y30jil … rrucci%5B6%5D.jpg
друго какво да ти кажа за кризата ...
Ужас !!!
Благодаря ти Лени !!!
Честита Баба Марта на всички !  bouquet

# 21
# 22
  • Мнения: 402
Честита Баба Марта на всички сьфорумки !!!

# 23
4естита баба Марта. Blush

Моите ли4ни наблЮдения са пове4е върху Швейцария, отколкото върху Италия и мога само да ви кажа, 4е в последните няколко месеца в Швейцария масово оставят хората да си седят вкъЩи. Пове4ето работници на едно от най_големите предприятия в района са в касса интеграционе. Работят само по 1 седмица месе4но, като им плаЩат 80% от заплатата. Това Ще продължи максимум 2 години и, ако до 2 години кризата се размине _ ок, ако ли пък не _ работниците си остават окон4ателно вкъЩи.
Имам познати тук, на които им е доста напе4ено, понеже им остават 5_6 години до пенсия, а рискуват след 2 год. да са без работа.
Преди няколко седмици допълнително се разбуниха духовете, когато UBS не спази банковата тайна и издаде секретна информация по искане на САЩ. Не знам дали се е 4уло за това по италианските новини? Това е доста спорен момент в историята на Швейц. Thinking
Ето един линк: http://www.corriere.it/economia/09_febbraio_19/ubs_crolla_segret … 0144f02aabc.shtml

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4естита Баба Марта на малки и големи  Hug

И понеже е проШка аз ви проЩавам, и вие на мен,нали  Wink  bouquet

# 25
  • Мнения: 750
4естита баба Марта  bouquet

# 26
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Честита баба марта! Бъдете здрави!

Днес чакам гостииии, баба МАрта и трети март ще празнуваме с двете нашенски дружки тук и домочадията!
Имаме баница, локум, тирамусу' и......бозааа! Взе, че стана бозата по рецептата де сложих преди доста време тук. Маргото омете цяло " канче", татето, като всеки италиец не пожела да вкуси и само повтаряше ан щерка си, че такова нещо от нея не е очаквал, да пропие с хъс боза и да ме гони за още, крещейки, чаша, та чаша Ззза.

# 27
  • Мнения: 5 475
Честит празник и от мен!  Hug



Днес се върнах от САЩ. Grinning
  И там кризата е навлязла с пълна сила, хората са се омърлушили, много сектори са замряли, по суперите не се виждат препълнени колички. Twisted Evil
  Карат се много хибридни коли.  Peace
  Може би единственото хубаво нещо, което носи кризата е преосмислянето на стойността на парите и намаляването на хаотичния  консумизъм.  Peace

  Както се казва на днешния ден "Господ да прощава всички ни, простени да сте!" Heart Eyes Hug

# 28
  • Мнения: 402
Миликс,остава само да дадеш рецептата за бозата....веднага ще я пробвам и хич не ме интересува,дали итал .общество в кьщи ще я хареса или не !? Laughing Praynig

# 29
  • Мнения: 1 100
Честита баба марта!

Желая ви много здраве и усмивки Hug

Общи условия

Активация на акаунт