Примерна схема на захранване (13)

  • 34 678
  • 472
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 100
Майките живеещи в чужбина непрекъснато повтярят, че там не им правят кръвни тестове в такава малка възраст.
Така е, синът ми е на 16 месеца и досега не са му правени изследвания на кръв и урина. Нямам представа колко му е хемоглобина, само се старая да приема разнообразна храна.

# 151
  • Мнения: 1 449
Момичета, сомням си, че някъде във форума имаше много написано от Косе Босе за различните храни

Кои храни те интересуват?
Ще дам линкове към форума.

# 152
  • Мнения: 925
Косе Босе, въпрос към теб: готвя почти без мазнина от доста време. Захранвам педагогически и детето яде от нашата храна. Питането ми е - жизнено важна ли е мазнината в ястията за растежа на детето и ако не си я набавя от ястията, може ли да си я набавя отдругаде? От кърмата, може би? От авокадо, каквото често яде? Или трябва да му добавям известно количество мазнина в яденето?

# 153
  • Мнения: 185
Извинявам се, че ще повторя един въпрос, но когато го прочетох преди 2 или 3 теми не ме вълнуваше все още и не запомних какъв беше отговора. Ето за какво става въпрос: Когато моето бебе навърши 4 месеца, започнах да го захранвам. Най-напред оризова каша, и после пюрета - от тиква и морков след това. Оризовата каша не я хареса особено, но пък пюретата си ги хапваше с охота. Не е имал никакви проблеми. След пюретата дадох отново оризова каша и тогава я прие доста добре. Но после спрях да му давам друго, освен кърма по разни причини. Та сега наново ли трябва да започна захранване с по 1-2 лъжички и да увеличавам, или мога малко по-голямо количество да давам? Може би не цялото достигнато, незнам. Ще съм ви благодарна ако ми отговорите и моля пак за извинение.

Мисля, че няма нужда да започваш наново с по 2-3 лъжички храните, които вече си въвела, нали целта на това е да се види дали ще има някаква реакция, щом детето ги е приело добре веднъж, не виждам смисъл да започваш пак наново. Но естествено новите храни пак си ги даваш по 1-2 лъжички. А за количеството - ако даваш след кърмене, мисля че няма проблем да даваш толкова, колкото детенцето иска, може да започнеш с по-малко и да видиш дали ще иска още и да увеличиш на следващия ден.

Тук във Франция също не правят изследвания на 6 мес.  Peace

Имам и аз един въпрос, ако може някой да ми отговори тази вечер, че ми е спешно  Praynig:
- може ли да си приготвя оризова каша, смесена с плодово пюре сутринта и да я дам следобед или не става за ядене като престои? Защото сега я въвеждам, а утре ще бъда навън цял ден и не знам мога ли да си я направя преди да изляза сутринта  Rolling Eyes
Мерси предварително за отговорите.

# 154
  • Мнения: 1 951
Косе Босе, финокио от кога може да се дава, не се сещам няксде да видях нещо по вспроса?

# 155
  • Мнения: 149
Купа, аз процедирам така: в едно бурканче или контейнер за кърма си сипвам необходимото количество сухо вещество от кашата и когато бебо огладнее тогава я смесвам с водата и прибавям пюрето  Wink

# 156
  • Мнения: 185
Купа, аз процедирам така: в едно бурканче или контейнер за кърма си сипвам необходимото количество сухо вещество от кашата и когато бебо огладнее тогава я смесвам с водата и прибавям пюрето  Wink

Ох, ами и това си го мислех, но това означава освен пюрето за обяд, да нося още 3 контейнерчета - с пюре, със сухото вещество за кашата и с вода (при това, тя нали трябва да е топличка, като се прави кашата) newsm78. Просто много ми се вижда, а мястото ми в чантата е ограничено  Thinking

# 157
  • Мнения: 1 633
Момичета, сомням си, че някъде във форума имаше много написано от Косе Босе за различните храни

Кои храни те интересуват?
Ще дам линкове към форума.


Ми не, аз не за  нещо конкретно, по скоро за да се ориентирам и насоча кое след кое да въвеждам. Абе ще се сетя, ако ли не пак
ще питам.

За сега всичко е ок запек още нямаме. Днес дадох 2чл тиквички.

Ама сега ми идва на ум нещо, зелен фасул при по чувствително стомахче кога се въвежда и как? С каша ли смесен? Има ли опасност от колики?

# 158
  • Мнения: 9 776
kupa, smile3525!
За нови храни ще давам както си е реда по 1-2 лъжички, но за въведените се чудех, защото явно е че не е проявил непоносимост към тях, но пък ме е страх да не му натоваря стомахчето, ако започна да му давам направо пълното количество. За нас съм преценила, че най-добрият вариант е да му давам пюре 1 час след кърмене. Може би ще започна пак с по-малко количество поне първия и втория ден. Благодаря ти Hug!

# 159
  • Мнения: 149
купа, не е задължително водата да е топла. просто изчакай минута-две след като разбъркаш за да "набъбне". Щом ти е ограничено мястото примерно правиш така бурканче/по-големичко/ със сухо в-во върху него бурканче с пюре. А водата купуваш - аз давам девин розов етикет в такива случаи. В голямото бурканче правя кашата и добавям пюрето след това.

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Kupa и аз бих те посъветвала да я приготвиш навън. Струва ми се адски много времето, в което кашата ще стои приготвена

# 161
  • Мнения: 57
Ще се самоцитирам, че никой не взе отношение, а аз ценя всяка информация получена от тук; Косе Босе , ако имаш възможност те моля за коментар:

"Захраних преди 26 дни, като досега съм въвела
- тиква, картоф, тиквичка, морков.
От днес започнах и ябълка, смятам след това още един плод, за да имам после като въвеждам оризова каша, с какво да й "оправям" вкуса. Двата плода общо за около 8-10 дни и кашата 10.
И след това целта ми е да въведа възможно най-бързо месо, че на 6 месечните контролни кръвни изследвания сина ни има нисък хемоглобин (95).

Добро ли е за сега темпото?
Също така правилно ли е да изяжда по 120-130 пюре на ден (и още ще изяде, ако му дам, не го насилвам), до което количество сме достигнали за 15 дена, постепенно увеличавайки грамажа.
И последно понеже не ми се иска да давам ПАК капки за хемоглобина, мислите ли, че ще може само чрез храната да се оправим?"


Kupa, наистина на кашата на Милупа, която имам, пише да се консумира приготвена до 1 час.

# 162
  • Мнения: 199
Оризът и картофите в смисъл на сгъстители или за да е по-калорично? По която и да е от двете причини, споменатите зърнени храни са добър заместител. Peace Със същата цел добавям кус-кус и други макаронени добавки. Така се получават много комбинации и до ориз и картоф прибягвам максимум 2-3 пъти седмично. В крайна сметка при нас всичко е във вид на каша, защото ако сгъстя с хляб, няма шанс да го вкуси. Rolling Eyes
Мерси много, колко идеи ми даде само Hug. Иначе да - за сгъстители ги ползвам  Blush. С хляб и аз не сгъстявам, че не го обича мокър в манджа, а само така да ръфа Laughing.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 23:33 от Lilcho

# 163
  • Мнения: 69
Пиаф,
според мен вървиш добре с въвеждането. Аз лично, кашата я въвеждах за по-малко време.
За количествата пюре обсъждахме няколко стр по-назад в тази тема. Ако не го намериш, ще го потърся. На мен 120 мл много ми се струват. Целиш ли да заместиш хранене?
Преди известно време, Косе Босе беше изнесна една статистика, според която в просото има много повече желязо, отколкото в месото. Но май на детенцето му е рано за въвеждане на просо...
За капките съм некомпетентна.

 

# 164
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами! Simple Smile
Интересуват ме аспержите - от кога се дават, с какви комбинации вървят за пюрета?

Също и колко време след въвеждането на жълтъка, мога да дам и белтък, за да считам яйцата за въведени?

Благодаря ви!  bouquet Hug Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт