Запис на тонове според НЗОК

  • 10 217
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, запис на тонове се прави от началото на 9-ия месец. Имате право и настоявайте. Важно е.

# 16
  • София
  • Мнения: 30 142
аз съм в 8-я месец и започнаха да ми правят запис на тонове, вече 2 пъти, не че се налага, просто лекаря ми каза, че в 9-я месец всяка седмица ще ни записват тоновете, така както сега.

# 17
  • Мнения: 111
Аз ходих в продължение на две седмици всеки ден на записи, защото не си усещах контракциите и можех да тръгна да раждам без да разбера. Тапата ми падна още в осмия месец и имах един пръст разкритие. Ходих в родилното отделение на Държавната болница в Пловдив и не съм плащала нищо, но имах бележка от моята гинеколожка да ми се правят тези записи. И в частна клиника ("Селена" -Пловдив) съм ходила на записи - там се плащаше по 20 лв., но си и претупваха работата. Записа трябва да е между 20 и 30 минути, а те ми го правеха под 10 минути.

# 18
  • Мнения: 2 521
Запис на тонове са ми правили в осмия месец,но в частна клиника където естествено си плащах.По ЗК само ехограф-2 пъти,и слушане на тонове всеки месец.
Записа на тонове при мен продължи около 30 мин.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ходих няколко пъти в родилното отделение на Държавната болница в Пловдив и не съм плащала нищо.Оказа се че в Женската консултация,която посещавах ми се полагаше запис на тонове , но те нямаха апарат #Crazy #Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Ходих няколко пъти в родилното отделение на Държавната болница в Пловдив и не съм плащала нищо.Оказа се че в Женската консултация,която посещавах ми се полагаше запис на тонове , но те нямаха апарат #Crazy #Crazy

За съжаление е така в доста болници, макар че един такъв апарат струва едва 3000 лева.

# 21
  • Мнения: 1 428
Не съм плащала  Naughty

# 22
  • Мнения: 820
Вижте какво е отговорила ЗК на такова запитване:
 

http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=79672

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Запис на тоновете ми правиха чак когато ме приеха в болницата за раждане.

И при мен беше така изключвам записа на тонове от наблюдаващия ме гинеколог на частно.По ЗК нито веднъж .

# 24
  • Мнения: 9 814
Следене на тоновете на плода по Здравна каса се полагат от V лунарен месец по веднъж, а през ІХ и Х лунарен по два пъти в месеца.
За повече информация ето какво се полага на бременните по Здравна каса:

Програма "Майчино здравеопазване"

# 25
  • Мнения: 626
На мен ми следят тоновете от 6 месец ,но запис мисля че не са ми правили  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт