офффффффффф

  • 5 222
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
MRSA ли е?
Бързо възстановяване на малкия и повече спокойствие за теб.

# 16
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Арвен от мен честито юначе newsm30 и мноооого здраве.
Ще се оправи мисли позитивно

# 17
  • Мнения: 129

стискам палци всичко да се оправи, и с малкото и с майка ти.   Praynig

много гадно, дръж се!

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ойее, милата,  Hug Нослето над хоризонта!
И..честито на патерица за юначето  bouquet, аз както винаги недоразбрала и закъсняла Embarassed. Да ти е здраво и щастливо!

# 19
  • Мнения: 7 914
Арвен
хиляди  Hug и да се оправя скоро малкия юнак Praynig

# 20
  • Мнения: 11 315
Ади, кога роди, кога се разболя бебето?
Първо честито!
Второ - горе главата! Нещата утре ще изглеждат малко по-розови.
Елиас беше на 3 седмици като му откриха същото - абсцес на фистула на правото черво.
Няма да ти разправям как се чувствах - изживяваш същото сама.
Аз имах късмет при нас да минат нещата само с 1 рязане. Слава Богу!
При нас много държаха да зараства операцията много бавно - отдолу нагоре. Зарастна за около 10 дена (може и малко повече да са били). За целта ми бяха изписали един мехлем, който слагах с натискане в раната при всяка смяна на пелените (аз ползвам текстилни). Беше ми изключително неприятно, защото знаех, че му причинявам болка. Дори се притеснявах да не се запече от страх от болката при изхождане.
Разрезът го направиха в посока 2 ч от ануса нагоре. Голям е 7-8мм.
Само да те предупредя, че е възможно да има нарушение в апетита, да отслабне и да има застой в теглото.
При Елиас беше голям проблем, защото беше смъкнал 300 грама от родилното си тегло. Наложи се да го дохранвам, да изцеждам и да го тъпча. Чак след 2 седмици кантара мръдна нагоре и на 5 навършени закова родилното си тегло.
Престоя ни в болницата беше 4 дена като още преди операцията му бяха включили венозно АБ - на вена на главата. Там са най-лесни за намиране.
Къде го бодоха твоето бебче, че не са му намерили вена? ooooh!
Да знаеш, че ще оздравее, но трябва да изчистят качествено, за да не се образува повторно и е много важно да зараства отдолу-нагоре раната, а да не прави коричка отгоре. Ако прави коричка - веднага търси помощ. Ако трябва смени клиниката, хирурга и тн. За здравеопазването там няма да коментирам. Tired
Силна прегръдка от мен! Утрото е винаги по-мъдро от вечерта. Hug

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Много  Hug и от мен !
Дано скоро се похвалиш с добри новини  Praynig

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 Cry Дано скоро да се оправи малкото човече!
Една голяма прегръдка!

# 23
  • Мнения: 3 394
мерси на всички за отговорите и пожеланията Hug
Почти на 10 ден както писа Вечерница раната беше заздравяла, когато за ужас на всички абцеса се върна #Cussing out #Cussing out #Cussing out Явно или въобще не е бил изчистен или се захранва от непрекъснатите акита (поради антибиотика).......
Водих го в спешното където го рязаха, умните глави този път казаха така да го оставим да избие само и да го къпем със солена вода...
В четвъртък другата седмица имаме пак час. Абе  Cry Cry Cry Cry Cry

# 24
  • Мнения: 11 315
Вероятно при операцията не са открили входа на фистулата и затова не са могли да я зашият и да зарасне както трябва. Така тя ще се пълни наново и ще прави абсцеси непрекъснато.
Това беше описано в листовката при рисковете при подобни операции и първото, което попитах хирурга след опепрацията беше точно това - дали са намерили входа на фистулата. За мой късмет го бяха намерили и затова успя да зарасне.
Ади, при това положение, потърси непременно второ мнение. Ако трябва спри да кърмиш за няколко дена и му давай специализирано мляко за разстройство, а ти изцеждай през това време, за да поддържаш лактацията. Имаш ли акушерка към която да се обърнеш към помощ? Могат ли да ти изпишат ел. помпа от аптеката? Или ще трябва сама да си я наемеш. Много по-лесно ми беше на мен изцеждането с ел. помпа.
Успех! Бързо оздравяване на малкия Георги (прекрасно име и дано го оправдае!) Peace Praynig

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте, случайно попаднах на тази тема и препоръчвам най-ефикасното лекарсто за циреи , гнойни пъпки и др.възпаления - ИХТИОЛ-/мехлем за мазане/ много пъти съм го използвала . Лекарството е черно и цапа, но ефекта е поразителен.   Пожелавам бързо оздравяване и късмет

# 26
  • Мнения: 3 394
Вероятно при операцията не са открили входа на фистулата и затова не са могли да я зашият и да зарасне както трябва. Така тя ще се пълни наново и ще прави абсцеси непрекъснато.
Това беше описано в листовката при рисковете при подобни операции и първото, което попитах хирурга след опепрацията беше точно това - дали са намерили входа на фистулата. За мой късмет го бяха намерили и затова успя да зарасне.
Ади, при това положение, потърси непременно второ мнение. Ако трябва спри да кърмиш за няколко дена и му давай специализирано мляко за разстройство, а ти изцеждай през това време, за да поддържаш лактацията. Имаш ли акушерка към която да се обърнеш към помощ? Могат ли да ти изпишат ел. помпа от аптеката? Или ще трябва сама да си я наемеш. Много по-лесно ми беше на мен изцеждането с ел. помпа.
Успех! Бързо оздравяване на малкия Георги (прекрасно име и дано го оправдае!) Peace Praynig

помпа имам, това не ми е проблем. А и сега си пълни пампито нормално. Оставяме го без него по-често от преди.
В момента всичката гной се е насъбрала като пъпка (баси описанието но на това прилича) и само чака да излезе. Явно солта си влияе. В четвъртък ще видим какво ще кажат. Въпросът е ,че това е най-голямата детска болница тук и всички там ги пращат, пък на кой лекар или хирург ще попаднеш......
Дано до четвъртък да излезе.

благодаря на всички!

# 27
  • Мнения: 2 093
Арвен не мога да ти дам сьвет, но искам само да ти пожелая всичко да мине по-бьрзо и лошото да е зад гьрби ви. Знам колко е трудно в началото с новородено, а и като има здравословен проблем е още по тежко. Поне бебенцето ти няма нищо да помни и ще си останете само сьс спомените. 

# 28
  • Мнения: 952
Арвен, мила една голяма прегръдка и от мен.  Hug  Hug  Hug

Дай Боже всичко да минава по бързо, лекарите да си свършат работата и бебчо да се възстановява. Стискам палци и при майчето ти всичко да е наред.

# 29
  • Мнения: 494
Арвен, една прегръдка и от мен  Hug Hug Hug
Стискъм палци бебчо да се оправи бързо и всичко при майка ти да свърш добре  Praynig
Дръж се, сега ти трябва да си много силна за тях двамата

Общи условия

Активация на акаунт