офффффффффф

  • 5 226
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Да се оплача, защо ме нямаше напоследък......знам,че поне тук мога Cry

Така........откъде да започна, а да - значи на моето пухкаво близо 5 кг едномесечно бебче взе,че му излезе абцес (или аз направо си му викам цирей на дупето)  Cry Cry Cry Не се смейте, много е гадно, боли го, червено му е гъзенцето и т.н.
Значи като беше на 19 дена влязохме в болница, на 20 ден го оперираха, антибиотици венозно (едвам му хванаха вена, то пищи, аз рева.....абе ужас)  и уж всичко беше ок до миналата неделя и взе, че пак се появи Confused Confused Confused
Уж се беше изчистило, слагахме му марли на всеки мръсен памперс, а от антибиотика получи такава диария, не ме питайте, мъка.....
И сага пак наново, пак по лекари.........баси гадоста Cry

А и майка ми ме доразби, като ми каза,че са я оперирари от рак............ Cry

Изцедена съм от всякакви чувства, дори не мога да ви опиша как се чувствам Sad

# 1
  • Мнения: 1 169
Ооо Миличка Арвен искам да те гушна  Hug. Успокой се миличка.
Не бих си и помислила да се засмея на болката, на която е подложено бебчето.
Упорити са тези неща, но минават. Дано се размине без болница този път.

Надявам се майка ти да се възстанови бързо и изхода да е благополучен.

  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 394
мерси душата Hug
Дори не мога да се разрева като хората та да ми олекне....
Сега чакам хлебчето да се събуди, та съм си откраднала малко време да потършувам в нета

# 3
  • Мнения: 1 169
А, и хормоните ти бушуват още- след раждането.

Каква е точно диагнозата и аз ще помогна с търсенето?

# 4
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Арвен, голяма, силна прегръдка за теб  Hug
Нека много скоро мъничкия оздравее и ти да се успокоиш.
Нека и майка ти се възстанови след операцията и да бъде отново здрава.

Пожелавам ти много кураж и здраве!  bouquet

И нали помниш: "Онова, което не ни убива, ни прави по-силни".  Peace

# 5
  • Мнения: 7 605
 Hug
Дано се вклю4и Ве4ерницата, нейния син имаШе съЩото и ако не ме лъже паметта, пак нямаШе месец оЩе.

# 6
  • загубено
  • Мнения: 6 536
Много голяма прегръдка и от мен Арвен Hug

Дано всичко се оправи при теб Hug
Кураж,знам че е много изтощително и трудно но бъди силна заради дечицата.
Майка ти беше при теб ако не ме лъже паметта.
Прегърни я силно,много здраве ви желая на цялото семейство Hug

# 7
  • Мнения: 3 804
Арвен  Hug
ЗА цирея-при мен ,навремето на средната и беше излезнал ,беше на около 2-сравнително бързо и мина,дано и при вас мине бързо  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 526
Hug
Дано се вклю4и Ве4ерницата, нейния син имаШе съЩото и ако не ме лъже паметта, пак нямаШе месец оЩе.

Да и аз за Хамлет се сетих. Дано да чете Вечи и да се включи със съвет.
Арвен, аз през това не съм минала, но мога да си представя колко безпомощна се чувстваш.
Ще мине, дано да е бързо. Радвай се на децата, те ще ти дадат сила  Hug  Hug  Hug.

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
АрвенHug! Надявам се всичко бързо да отмине при малкия човек и майка ти Praynig. Едва ли би ти помогнало много, но приеми една силна прегръдка и кураж Hug!

# 10
  • Мнения: 1 761
Арвен,пожелавам ви всички да оздравеят бързо и да не се разболявате повече! Hug

# 11
  • Мнения: 5 183
Hug
Дано се вклю4и Ве4ерницата, нейния син имаШе съЩото и ако не ме лъже паметта, пак нямаШе месец оЩе.

Да, дано се включи.
Арвен кураж мила. Всичко ще отмине.
Милото ти бебенце как ли го боли ...

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Леле какъв пухчо си имаш  Heart Eyes
Дано бързо да се справите с проблема, за да можеш да се нарадваш пълноценно на бебчо!
Чакаме включване от Вечерница!

# 13
  • Мнения: 3 932
Кураж и успешно лечение ви желая! Сmелост и търпение  Peace

# 14
  • Мнения: 780
Арвен, мога само виртуално да те прегърна и да ти кажа, че се надявам бебчо скоро да се оправи, а майка ти да бъде силна и преоодлее болестта!   bouquet Hug

Имаш страхотни дечица!!!!! Да са ти живи и здрави!  Heart Eyes Hug

# 15
  • Мнения: 7 837
MRSA ли е?
Бързо възстановяване на малкия и повече спокойствие за теб.

# 16
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Арвен от мен честито юначе newsm30 и мноооого здраве.
Ще се оправи мисли позитивно

# 17
  • Мнения: 129

стискам палци всичко да се оправи, и с малкото и с майка ти.   Praynig

много гадно, дръж се!

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Ойее, милата,  Hug Нослето над хоризонта!
И..честито на патерица за юначето  bouquet, аз както винаги недоразбрала и закъсняла Embarassed. Да ти е здраво и щастливо!

# 19
  • Мнения: 7 914
Арвен
хиляди  Hug и да се оправя скоро малкия юнак Praynig

# 20
  • Мнения: 11 322
Ади, кога роди, кога се разболя бебето?
Първо честито!
Второ - горе главата! Нещата утре ще изглеждат малко по-розови.
Елиас беше на 3 седмици като му откриха същото - абсцес на фистула на правото черво.
Няма да ти разправям как се чувствах - изживяваш същото сама.
Аз имах късмет при нас да минат нещата само с 1 рязане. Слава Богу!
При нас много държаха да зараства операцията много бавно - отдолу нагоре. Зарастна за около 10 дена (може и малко повече да са били). За целта ми бяха изписали един мехлем, който слагах с натискане в раната при всяка смяна на пелените (аз ползвам текстилни). Беше ми изключително неприятно, защото знаех, че му причинявам болка. Дори се притеснявах да не се запече от страх от болката при изхождане.
Разрезът го направиха в посока 2 ч от ануса нагоре. Голям е 7-8мм.
Само да те предупредя, че е възможно да има нарушение в апетита, да отслабне и да има застой в теглото.
При Елиас беше голям проблем, защото беше смъкнал 300 грама от родилното си тегло. Наложи се да го дохранвам, да изцеждам и да го тъпча. Чак след 2 седмици кантара мръдна нагоре и на 5 навършени закова родилното си тегло.
Престоя ни в болницата беше 4 дена като още преди операцията му бяха включили венозно АБ - на вена на главата. Там са най-лесни за намиране.
Къде го бодоха твоето бебче, че не са му намерили вена? ooooh!
Да знаеш, че ще оздравее, но трябва да изчистят качествено, за да не се образува повторно и е много важно да зараства отдолу-нагоре раната, а да не прави коричка отгоре. Ако прави коричка - веднага търси помощ. Ако трябва смени клиниката, хирурга и тн. За здравеопазването там няма да коментирам. Tired
Силна прегръдка от мен! Утрото е винаги по-мъдро от вечерта. Hug

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Много  Hug и от мен !
Дано скоро се похвалиш с добри новини  Praynig

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 Cry Дано скоро да се оправи малкото човече!
Една голяма прегръдка!

# 23
  • Мнения: 3 394
мерси на всички за отговорите и пожеланията Hug
Почти на 10 ден както писа Вечерница раната беше заздравяла, когато за ужас на всички абцеса се върна #Cussing out #Cussing out #Cussing out Явно или въобще не е бил изчистен или се захранва от непрекъснатите акита (поради антибиотика).......
Водих го в спешното където го рязаха, умните глави този път казаха така да го оставим да избие само и да го къпем със солена вода...
В четвъртък другата седмица имаме пак час. Абе  Cry Cry Cry Cry Cry

# 24
  • Мнения: 11 322
Вероятно при операцията не са открили входа на фистулата и затова не са могли да я зашият и да зарасне както трябва. Така тя ще се пълни наново и ще прави абсцеси непрекъснато.
Това беше описано в листовката при рисковете при подобни операции и първото, което попитах хирурга след опепрацията беше точно това - дали са намерили входа на фистулата. За мой късмет го бяха намерили и затова успя да зарасне.
Ади, при това положение, потърси непременно второ мнение. Ако трябва спри да кърмиш за няколко дена и му давай специализирано мляко за разстройство, а ти изцеждай през това време, за да поддържаш лактацията. Имаш ли акушерка към която да се обърнеш към помощ? Могат ли да ти изпишат ел. помпа от аптеката? Или ще трябва сама да си я наемеш. Много по-лесно ми беше на мен изцеждането с ел. помпа.
Успех! Бързо оздравяване на малкия Георги (прекрасно име и дано го оправдае!) Peace Praynig

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте, случайно попаднах на тази тема и препоръчвам най-ефикасното лекарсто за циреи , гнойни пъпки и др.възпаления - ИХТИОЛ-/мехлем за мазане/ много пъти съм го използвала . Лекарството е черно и цапа, но ефекта е поразителен.   Пожелавам бързо оздравяване и късмет

# 26
  • Мнения: 3 394
Вероятно при операцията не са открили входа на фистулата и затова не са могли да я зашият и да зарасне както трябва. Така тя ще се пълни наново и ще прави абсцеси непрекъснато.
Това беше описано в листовката при рисковете при подобни операции и първото, което попитах хирурга след опепрацията беше точно това - дали са намерили входа на фистулата. За мой късмет го бяха намерили и затова успя да зарасне.
Ади, при това положение, потърси непременно второ мнение. Ако трябва спри да кърмиш за няколко дена и му давай специализирано мляко за разстройство, а ти изцеждай през това време, за да поддържаш лактацията. Имаш ли акушерка към която да се обърнеш към помощ? Могат ли да ти изпишат ел. помпа от аптеката? Или ще трябва сама да си я наемеш. Много по-лесно ми беше на мен изцеждането с ел. помпа.
Успех! Бързо оздравяване на малкия Георги (прекрасно име и дано го оправдае!) Peace Praynig

помпа имам, това не ми е проблем. А и сега си пълни пампито нормално. Оставяме го без него по-често от преди.
В момента всичката гной се е насъбрала като пъпка (баси описанието но на това прилича) и само чака да излезе. Явно солта си влияе. В четвъртък ще видим какво ще кажат. Въпросът е ,че това е най-голямата детска болница тук и всички там ги пращат, пък на кой лекар или хирург ще попаднеш......
Дано до четвъртък да излезе.

благодаря на всички!

# 27
  • Мнения: 2 093
Арвен не мога да ти дам сьвет, но искам само да ти пожелая всичко да мине по-бьрзо и лошото да е зад гьрби ви. Знам колко е трудно в началото с новородено, а и като има здравословен проблем е още по тежко. Поне бебенцето ти няма нищо да помни и ще си останете само сьс спомените. 

# 28
  • Мнения: 952
Арвен, мила една голяма прегръдка и от мен.  Hug  Hug  Hug

Дай Боже всичко да минава по бързо, лекарите да си свършат работата и бебчо да се възстановява. Стискам палци и при майчето ти всичко да е наред.

# 29
  • Мнения: 494
Арвен, една прегръдка и от мен  Hug Hug Hug
Стискъм палци бебчо да се оправи бързо и всичко при майка ти да свърш добре  Praynig
Дръж се, сега ти трябва да си много силна за тях двамата

# 30
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Арвенка,голяма гадост. Confused ГуШ от мен  Hug и дано да минава по-бързо тоя кофти момент, да се оправят и ГоГенцето и майка ти и да си отдъхнеШ от грижи. Praynig
Как е мале4ко,има ли някакви признаци на подобрение?  Thinking

# 31
  • Мнения: 3 394
мерси душички, хайде по-бързо да идва четвъртък,че не ме свърта вече Confused

# 32
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Арви, и от нас имаш много голямо   Hug...моля се всичко да се оправи бьр3о и при бебо и при майчето ти  Hug Hug Hug...а и ти малко да си починеш  Heart Eyes Hug

# 33
  • Мнения: 3 394
здравейте душички, набързо минавам да ви кажа, че бебчо ще го оперират за втори път другия вторник. Същото както при мъничето на Вечерница - фистула. мале пак ще минавам през това.....
Иначе Гошко е вече 5.08 кг ( сега е на 6 седмици) и е 56.5 см висок!

целувки на всички


# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
здравейте душички, набързо минавам да ви кажа, че бебчо ще го оперират за втори път другия вторник. Същото както при мъничето на Вечерница - фистула. мале пак ще минавам през това.....
Иначе Гошко е вече 5.08 кг ( сега е на 6 седмици) и е 56.5 см висок!

целувки на всички




Арвенска,4ифт стиснати палци от мен имаШ. Дано да минава и да заминава и да забравите бързо за тия неволи.  Peace Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 169
Арвен стискам палци миличка. Дано всичко мине бързо и да е последно. Голям мъж пораснал Гошко. Да е жив и здрав.  bouquet

# 36
  • загубено
  • Мнения: 6 536
Арвен, мила стискам палци всичко да мине без проблем Hug
Голямо гуш от нас Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 1 526
Дано всичко е наред и приключи това мъчение за мъничето и за теб  Peace  Hug!
Стискам и аз палци! Кураж!

# 38
  • Мнения: 11 322
Дано този път го изчистят нацяло и да зарасне както трябва! Praynig
Имаш ли кой да гледа Стела през това време? Колко време ще ви оставят в болницата? Нас ни държаха 4 дена. Видяха ми се безкрай... ooooh!

# 39
  • Мнения: 952
Арвен, от все сърце Ви пожелавам този път всичко да е успешно. Голяма прегръдка за теб  Hug и целувки за малкия юнак и каката.  Heart Eyes

# 40
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Арвен, надявам се всичко дам мине бързо и успешно Praynig Hug!

# 41
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Арви, и от мен голямо  Hug 3а всички ви и стискам палци всичко да мине и да 3амине бе3 проблем  Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 3 394
Дано този път го изчистят нацяло и да зарасне както трябва! Praynig
Имаш ли кой да гледа Стела през това време? Колко време ще ви оставят в болницата? Нас ни държаха 4 дена. Видяха ми се безкрай... ooooh!
миналият път бяхме 3 дена, сега не знам.
Стела ще е по детегледачки и градини - веселба....

# 43
  • Мнения: 1 199
Арвен, желая ви успешна операция! Ако пак предпишан антибиотик на малчо, съветвам те ти да приемаш пробиотици, които да му предаваш чрез кърмата.

# 44
  • Мнения: 5 183
 Praynig Стискам палци на малкото юначе.

# 45
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Арвен4е Hug Hug HugДано вси4ко мине бьрзо Hug.Една голяма прегрьдка от нас Hug

# 46
  • Мнения: 952
Арвен миличка, от доста време Ви мисля и не смея да пиша в темата, но сега се реших.
Кажи как е бебчо. Дано всичко при Вас е наред  Praynig

Прегръщам Ви  Hug

# 47
  • Мнения: 3 394
здравейте душички Hug
знам че отдавна не съм писала, но голямо търчане беше Cry
планираната операция на бебчо беше отложена заради спешен случай в същата операционна и то докато бяхме с анестезиолога на път към залата. Отложиха ни за следващата седмица. Вече мина, но ще ходим пак през юни на контролен преглед.

Сега пък дъщеря ни Стела ще й махат сливиците в края на юли........

абе какво да кажа-ще пощръклея Money Money Money

целувки на всички и благодаря

# 48
  • Мнения: 1 169
Арвен-че най- накрая...от кога те чакаме. Радвам се, че всичко е минало с малкия. Ще се оправи споко. Много ли ти боледува Стелка?
Ох, нали знаеш някой път като тръгне и едно след друго..., но ще мине- това е най- важното.
















# 49
  • Мнения: 3 394
мерси за отговора!
да, уви Стела е доста често болна и то винаги с възпалени сливици....дори и да не е са огромни.
И зъболекарката й беше втрештена.
Та по-добре сега преди да почне училище през септември...

Общи условия

Активация на акаунт