Колко време след секцио отново бременна?

  • 19 798
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Смятам,че наистина тея 2години,дето ги препоръчват,наистина са презастраховка.Нищо повече.По-скоро мисля,че има значение единствено за начина на раждане.Ако майката е родила първия път секцио,а иска втория да е нормално,не е препоръчително да се напъва  12м след операцията.Но това са само мои предположения и лично мнение.Аз още не съм забременяла.

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз съм чувала,че е препоръчително поне 2 години да се изчака,но има и случаи ,в които по-рано забременяват и раждат здрави деца.Даже и безпроблемна бременност са карали майките.Всичко е въпрос все пак на нагласа и здравословно състояние разбира се.

# 17
  • Мнения: 7 112
Когато ме касаеше същия въпрос, отговорът на повечето лекари, които тормозих беше за разлика от 2 години между двете раждания.
Имам познати, забременели 9-10 месеца след секциото.
Най-добре нека лекар да прецени.

# 18
  • Мнения: 4 335
И моята лекарка ми препорьча да изчакам 2 години след секциото.

# 19
  • Мнения: 215
Много благодаря на всички ви за споделените мнения! Hug

 

# 20
  • Мнения: 236
Съвсем прясно съм забременяла 1,4г след секциото!
Октомври го очакваме бебока!  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 090
2 години и 2 месеца след секциото Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Забременях година и 8 месеца след първото секцио. Имаше шанс и за нормално раждане, но с бебе 4.200 решихме отново да е секцио.

# 23
  • Мнения: 137
след 3г и 5м и второто раждане ми беше нормално

# 24
  • Мнения: 790
1г. и 1/2, но само след като лекар ме прегледа и потвърди, че всичко е заздравяло и е ок пак да се пробваме. Повечето лекари препоръчват две години, но според мен си е до човек, организъм и т.н.

# 25
  • Мнения: 286
Не знам дали ще го сметна точно, но след 1 и 1месец мисля. Чакаме бебока през юли. И наистина, ако искаме второто раждане да е нормално, е препоръчително да минат две години след секциото. А препоръчват и второто да е секцио, за да не се получат разкъсвания на първата операция при напъването при нормално раждане. Поне така ми обясниха на мен.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Леле,съвсем прясна тема която ме вълнува.4 месеца след раждане,секцио и инвитро бременност пак съм бременна, обаче по естествен начин и незнам какво да мисля и какво да правя.Освен мисълта дали ще ми разрешат да го износя,дали ще мога да го износя,ме тормози и мисълта как ще се оправям,защото си гледам сама децата и няма баби дето да ме отменят и помагат. Tired

# 27
  • Мнения: 827
Сори за Спама:
Пуканче ,  Hug Явно наистина психиката играе голяма роля, защото и аз 4 години не можах да забременея и накрая просто стана.Много се радвам и се надявам да ти позволят да го задържиш и всичко да е ок. Тоя път една кукличка. Hug
По темата: След като ми закъсня и се бях уплашила яко че може да съм бременна и трябва да правя 100% аборт , тук прочетох и по различни мнения.До тук ми стана ясно че дори и след 4 месеца има шанс да се износи безпроблемно бременността.Само че тези които са забременявали под 2 години не споделиха пак ли секцио раждаха?Много ми се иска второ бебче (ако се престраша) но ми се иска и нормално да родя, тъй като за мен секциото беше ада на раждането (раждала съм и нормално) и ми се ще да усетя тръпката да гушнеш бебето си след като току що е излязло от теб.При секциото не можах защото спах (лабилна психика). Rolling Eyes

# 28
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Родих в чужбина със секцио. На въпроса ми колко трябва да изчакам ако искам пак да забременея доктора отговори - минимум една година (за по-сигурно). Каза ми, че обикновено веднъж родилите със секцио втория път пак раждат така.
Мисля че двете години са за майки, които искат да родят нормално след секцио.
Ето нещо за естествено раждане след секцио :

http://www.estestveno.com/taxonomy/term/35

# 29
  • Мнения: 2 478
*Pukanka* това е съдба.Ако е писано ще имаш още детенце,скоро.Ще се справиш,спокойно.Желанието и мотивацията определят успеха!
Вече 2 години минаха от моето секцио,така че оттук нататък само ще избираме подходящият момент Laughing

Общи условия

Активация на акаунт