Колко време след секцио отново бременна?

  • 19 793
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 636
Здравейте! Имам син на почти 10 месеца.. Преди два месеца забременях.. и се наложи аборт.. Sad От тогава не ми е идвало.. и ме е страх да направя тест(въпреки,че утре и това ще стане)..просто  ме е страх да узная...а се съмнявам,че май пак съм бременна... Rolling Eyes А според вас може ли да има друга причина ? Просто питам,защото ми е интересно! Аз така или иначе понеделник съм на лекар. Благодаря Ви предварително!!!
Абе има жени дето и от четката за зъби на мъжа си хващат....  #Cussing out

Може да е заради кюртажа, понякога цикълът се възстановява по-бавно. А защо ти се наложи аборт?

# 46
  • Мнения: 3
Родих секцио.След прегледа при моята гинеколожка ме посъветва да не задържам детето,защото има риск за мен.  Sad

# 47
  • Мнения: 636
Боже, какви са тези самозвани лекари  ooooh!... да убиват с лека ръка. Трябваше да се консултираш с друг лекар. Наистина съжалявам ...

# 48
  • Мнения: 3
Лилия.Н Не се оправдам ,но аз живея тук от едва 1 година...и честно казано никой не познавам..нямаме и кой знае какви познати. Виж във града от който съм знам всичко,но...файда няма #Cussing out Съжалявам за случилото се със мен,но просто няма смисъл да се самообвинявам и да говоря за това повече... Cry  Има две неща,които ме тревожат: -Дали съм бременна!? -И дали не са ме скопосали нещо.. Sad

# 49
  • Мнения: 571
След 4 дни стават 6 месеца от секциото ми.Според моя лекар всичко е прекрасно възстановено и ако имам желание.........но аз нямам Mr. Green.Имам и папилома и няма как веднага да забременея.
Аз знам,че е препоръчително поне 2 години ако искаш да родиш вагинално,ако ли не година е препоръчително, при някои жени и 6 месеца няма проблем.НО всичко е индивидуално,при някои жени не е желателно след 6 месеца да забременяват.Тук се доверявам на моя лекар. Peace
Пуканка ако твоят лекар прецени,че може,роди си детенцето-всяко бебе е благословия HugКажи как е минало после

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моя лекар  вчера каза,че ако всичко е ОК ,  една година е достатъчна . Heart Eyes Heart EyesНо аз  мисля, че с две малки деца няма да се справя

# 51
  • Мнения: 17
zdraveite az zabremenqh sled 4 god. i polovina,no neuspe6no  Sad imam priqtelka koqto sled 2 god zabremenq bez problem no po princip kazvat che edna godina sled tova trqbva da se pazim

# 52
  • Мнения: 743
Това за 2-те години е по-скоро за начина на раждане. Ако се случи така, че да родиш до 2 години след първо секцио, е задължително да се ражда отново по същият начин.

# 53
  • Мнения: 168
Това за 2-те години е по-скоро за начина на раждане. Ако се случи така, че да родиш до 2 години след първо секцио, е задължително да се ражда отново по същият начин.
Peace

# 54
И аз така знам - 2години,ако искаш да родиш нормално, ако пък стане по-рано ,ще се наложи пак секцио.
Аз след като родих второто детенце (секцио) ми дойде на 4тия месец, въпреки че кърмих до годината и ми беше много трудно да се "опазя', но сега пия противозачатъчни и съм спокойна Wink

# 55
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Знам, че е препоръчително 2 години.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 262
Ако имате мерак, оптимално е от 9 до 12 месеца след първото секцио да се забременее - поне 3 много добри доктори са ми го казвали. Тогава раждането е задължително пак секцио.
мин 2 години между раждане и забременяване са необходими, ако искате да раждате нормално - пак го знам от горепосочения източник  Wink
А относно абортите - винаги трябва второ мнение. Нагледен пример е моя близка, която се оказа бременна след уж успешния аборт, който и направиха. Сега е в 10 г.с.  Shocked

# 57
  • Мнения: 1 372
Лекарите казват стандартно 2 години. След такъв период от време има шанс да се ражда нормално, въпреки че много малко лекари в България биха се наели да израждат вагинално след секцио. Според мен всичко е индивидуално и ако някоя жена иска деца с малка разлика, а е раждала секцио просто нека се консултира с двама- трима специалиста и те ще преценят в нейния случай дали е подходящо скорошно забременяване.

# 58
  • Мнения: 674
Аз съм забременяла точно 1 година след секциото.Доктора ми каза че
няма проблем,просто раждането трябва да е пак с операция  Peace
В отчетната ни тема пък има едно момиче,което забременя 3-4 месеца след
секциото.Голямото и дете в момента е на 1г и 1 месец,а малкото е новородено  Heart Eyes
Така че,всичко е възможно!

# 59
Моят доктор ми обясни,че тези 2год се дават като препоръка,защото и по време на бременността има опасност ако не е зарастнала операцията да се отвори.Така,че в случая не е заради раждането,а по скоро заради самото натоварване от бременността.Аз мисля,че много малко доктори биха се навили след секцио да е нормално раждане...все пак има риск...защо да се поема?

Общи условия

Активация на акаунт