Детски нефролози и уролози - 14

  • 68 673
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
отново пиша,защото незнам какво да правя.
Водихме Криси при един от най-добрите специалисти в града на ехографа-доц.Балев.Човекът каза,че всичко му е наред на детето.Пикочният му мехур този път беше пълен и той каза,че няма никакво удебеление.Най-вероятно другата лекарка е видяла такова,защото той тъкмо се беше изпишкал newsm78Не видя и уголемено легенче или пък дренажни проблми.Резултатите от изследванията ни не показват наличие на бактерии,но аз ходих при първтаа докторка,която каза,че се налага АБ и ни изписа Цефзил и Имунобор Уро.
Сега се чудя дали да ги започвам? Thinking
Какво мислите?
Благодаря предварително за отзивчивостта,както и за изказаните мнения по нашия проблем по-горе Hug Heart Eyes

# 46
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Отдавна на съм писала, а и трудничко ви открих, тъй като е сменено името на темата. По-нагоре четох, че някой питаше за Хисаря. Ние бяхме на почивка там от 01.-11.04.2009 г. по НОИ - двамата с мъжа ми, а за децата: за голямото плащах на свободни начала и тя ми излезе най-скъпо, защото за щастие тя няма уропроблеми. Молкото ми е с ТЕЛК решение, но тъй като е на 3 г. беше безплатно. Бяхме в хотел Гергана и въпреки, че тръгнах с големи резерви натам, защото изчетах доста лоши отзиви за хотела, сега мога да кажа че за двете си звезди хотела е напрово супер и като условия и като процедури, а отношението на персонала е безупречно. Единственият недостатък е, че басейна е с размерите на голяма ъглова вана и се ползва под час, както и че храненето също е под час. Горещо препоръчвам на нуждаещите се да отидат на почивка в Хисаря – процедурите, къпането, пиенето на вода и пълен релакс се отразяват чудодейно на организма. На малкият, който е с опериран бъбрек му правиха няколко процедури с магнит. Останалото беше къпане и пиене на вода по схема. Напълнихме си вода и за вкъщи, защото тази, която я продават в магазините нямало нищо общо с извора, от който пълнят всички там.

# 47
  • Мнения: 796
mama_na_kiki, на твое място след две противоположни мнения ще се свържа веднага с детски нефролог в София, заделете един ден за това. На детето нищо ли му няма? Една уроинфекция няма как да остане незабелязана. Не бих започнала с антибиотик, ако изследванията на детето са в норма и няма симптоматика за заболяване. Свържете се с Лилова, Буева или Анадолийска.
Bory_V радвам се, че сте прекарали такава благотворна почивка!

# 48
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Дона ,урокултурата му е много добре.Няма изолирани бактерии или растеж на такива.Стандартното изследване за урина също е съвсем нормално.Иначе детето си е съвсем нормално.не е вдигало Т от около 2 седмици,а тя беше причина да ни изпратят на ехографски преглед....

# 49
  • Мнения: 595
Мисля, че на Нати детенцето беше пило 2 години фуролина, ако не са лъжа. И след това не е имало рецидив. При моето дете не виждам да му се отразява по някакъв особен начин, освен че няма бактерии, което е и най-важното. Иначе и аз не знам ка ще го спирам, подозирам отново безсънни нощи и нервно напрежение дали няма да се върне пак най-лошото. Но от друга страна, ако няма защо да го пише, по-добре да го спираме.

# 50
  • Мнения: 308
Хриси, аз не бих давала на детето антибиотик, ако изследванията са добри.И най-вече, ако детето се чувства добре.Лекарите в много случаи обичат да се презастраховат.Моето по-голямо дете имаше един бум към 3 годишна възраст на чести температури, ангини и купища антибиотици.Е, израстна го.Сега боледува 2-3 пъти в годината/което за мен си е нормално/.Ти ще си решиш кое е най-добре за детето.В крайна сметка майката усеща най-добре детето си. Hug на теб и Кики!

# 51
  • Мнения: 796
mama_na_kiki, спомни си случаите с температура дали са били често без друга симптоматика за вирусна инфекция - пишеш, че "Това се случи още 5-6 пъти(някои и от тях не с чак такава задълбоченост,а само с Т и рев)" - температура без кашлица, хрема, червено гърло е съмнителна. Дори сега да е добре детето, а всички сегашни изследвания говорят за това, ако е имало случаи да е само температура без нищо друго  и вече един лекар да е казал "удебелни стени на пикочен мехур и разширено легенче" - това за мен е достатъчно да потърся някой утвърден детски нефролог в София. Искрено се надявам всичко да ви е наред Praynig А, между другото, тъй като се наплаших с бъбречната аномалия на малкия, заведох и баткото да го прегледа Лилова - от самото начало тя каза, че това (в случая хидронефрозата) не е наследствено.

# 52
  • Мнения: 595
Дона, много се радвам, че баткото е добре!
Иначе споделям мнението ти по отношение на мама на кики! Симптомите на бъбречните заболявания понякога са точно такива, каквито ги има нейното дете. Докато бяхме в педиатрията това беше първото, което ни попитаха - имали ли сте необичайни температури и втрисане на тялото без други индикации? Понякога проблема е скрит и се проявява при слаба имунна защита,  което е характерно в този период на годината. Разказаха ми, че им довели детенце, което непрекъснато се втрисало и мислели, че е болно от епилепсия, а всъщност то имало бъбречен проблем. Аз също съм на мнение, че трябва да си изясните нещата, най-малкото, за да си спокойна и да знаеш има ли нужда детенцето от лечение или още по-добре, ако си е здравичко! Имай впредвид, че няма как стените един път да са удебелени, защото мехура е празен, а друг път да не са, защото е пълен. Няма такова нещо - те или са удебелени или не, независимо от това дали мехура е пълен или не е. Прегледът на ехограф принципно трябва да включва преглед на пълен и преглед на празен мехур и целта е да се види дали има остатъчна урина. Ето защо аз бих търсила причината тук при най-добрите специалисти и бих държала на детето да му се направят подробни изследвания, а не само ехограф и урина.

# 53
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Благодаря за съветите момичета:)
Ехографиста,при когото водих Кико ми каза,че удебеление до 10мм е допустимо при кухи органи,какъвто е пикочният мехур,а и стената му е изградена от 3 слоя,което малко или много предполага,че е невъзможно стената да е съвсем тънка.
Иначе док каза,че урина не се задържа.Май забравих да го отбележа....
ами и до София ще дойдем,но....незнам кога.
Ако симптомите се повторят,ще действам,но е факт,че детето е добре вече 2 седмици.(да чукам на дърво)

# 54
  • Мнения: 3 181
Днес правихме контролна венозна урография. Снимките са ок, оказа се, че малкият е израстнал проблема. За по-сигурно Анадолийска направи няколко снимки. Накрая, каза, че колегите и във Виена са били прави. Не можела да си криви душата-бъбреците били добре, дори уретероцелето е израстнал, за което се считаше, че без операция няма решение. Анадолийска беше искренно доволна, а аз да не говорим, колко съм щастлива. Благодарна съм на Анадолийска, защото бързо организира урографията, сложи му за 7 мин. абокат-наистина засичах(времето, от когато ми го взе и ми го върна, не присъствах на слагането), за разлика от Правителствена болница, където 40 мин. не можаха да му сложат абокат незнам колко лекарки, сестри+ една доцентка. Целият го бяха надупчили-ръце, крака, да не говорим, че детето беше така стресирано, че вече види ли лекар и започва рев. Ще продължава ме да го следим. Съжалявам, че незнам как се качват снимки, всички тук сме полови лекари-щях да ви кача снимките от миналата и тази година-за сравнение. При миналогидишните снимки всички бяха категорични-операция-освен Марбергер. Желая успех на всички. Не се предавайте-винаги има решение, просто човек трябва да е упорит, да не се отказва, и най-важното да вярва, че всичко ще завърши положително.

# 55
  • Мнения: 5 531
Ani   Hug за чудесните новини. Много, много се радвам че детето е добреПожелавам ви все така и за напред да ставате все по - добре и да расте дечко щастлив и усмихнат.

# 56
  • Canada
  • Мнения: 3 461
Здравейте, мами   bouquet Чета ви, но отдавна не съм писала. Първо искам да пожелая на всички светъл Великден, дано ни донесе само здраве и топли мигове, както и здрави и усмихнати деца! Също така искам да споделя, че дъщеря ми вече 15 поредни нощи е суха. Пратих я на зелено с памперси, тя ги върна всичките, първата нощ е ставала, след това - не. Явно дриптана действа. Другата седмица ще ходят със съпруга ми при Гайтанджиев да я види. Гледам, че ни е изписал дриптан за 1 и 1/2м. Чудя се после ще го спрем ли и дали за този период ще се реши окончателно проблема. И дали да наминем пак и при Кънчев... Специални благодарности за навременните и точни съвети на marychery и Daniela S  Hug

# 57
  • Мнения: 595
Ани, Мики мама, много се радвам за дечицата ви! Да са ви живи и здрави и да няма помен от болестите вече!
Ани, как ви обясниха тази драстична промяна на състоянието на детето? За колко време горе долу става дума и ако е удобно - какви основни принципи може да споделиш с нас като съвети? Хубаво е да се учим от такива случаи, да споделяме! Толкова силно ме обнадежди твоя случай! Какъв прекрасен подарък в навечерието на Великден!
Аз също все си мисля, че малката ми ще израсте този проблем, че ВУР няма да стане по-голям и няма да се наложи друга операция

# 58
  • Мнения: 5 531
miki-mama чудесни новини. Много се радвам наистина, дано все така и занапред нещата да се подобряват и скоро тези мигове да са зад гърба ви.  Hug
Даниела По - силно нещо от вярата няма. Аз съм се убедила в това, твоята вътрешна нагласа, сила и вяра са от огромно значение.
Аз и ще се похваля и ще се оплача. Първо с добрите новини - моите деца плуват, и двамата. Записах ги на шега с надежда да израстнат някои от болестите си - астмата и артрита. И вчера имаше състезание по плуване, баткото ми е с две 5-ти места в две дисциплини, а Мария участва с по - големи дечица, тя е най - малката и е с два сребърни медала и в двете дисциплини които плува.
Лошата новина е че днес бяхме на контролен преглед в Токуда. Няма и капка подобрение - обратното остатъчната урина е 90мл. Отново има връщане на урина към десният бъбрек, доктора каза че е малко количеството, рефлукса ни е първа степан. Уродинамиката е с много къдрички. Каза същото което и доц Кънчев - голям пикочен мехур за възрастта.  Не препоръчва още дълго да чакаме  така. Засега сме без бактерии, което е добре, но въпреки всичко иска ново калибриране и евентуално консултация с Лилова и ново МЦГ.  И аз хич не съм очарована от тази идея. Аз му казах че си я следят и в Пирогов и той дори иска там да се направи калибрирането от детски уролог. Ами това е от нас засега, не ми е много ясно какво , защо и как възобнови този проблем при нас.

# 59
  • Мнения: 3 181
Първата урография направихме, когато Роско беше на 1 месец, сега е на 1 година. Във Виена ни обясниха, че 80 % от децата с нашият проблем го израстват. Първото подобрение беше на 5 месеца. Гледаха го на ехограф. Не е пил антибиотик, давали сме всеки месец стерилна урина. Захраних го много бавно, кърмих го до скоро, вода пропи на 10 месеца. По съвет на педиатъра не яде телешко, говеждо, и без тлъста риба, т.е. може да яде само бяла риба, ограничавам му и граха-също натоварва бъбреците. Все още не е захранен с агнешко, свинско, прясно мляко, от днес му давам жълтък. Внимавам какво хапва. Сок не пие. Пюретата му са без добавена захар и по възможност без добавена сол. Няма да яде солети, чипсове и всякакви шоколади и безмислени сладкории.  Решила съм, че храната е много важна. Уча го от 7 месец на гърне, с пишкането имаме по-голям успех. Вечер му е сух памперса. Лично аз винаги съм вярвала, че всичко ще е наред-т.е.-положителната настройка е много важна. Който иска, ще му изпратя старите снимки на мейл, новите не са сканирани още. Пожелавам успех на всички, важното е никога да не се отказвате и отчайвате ивинаги да вярвате, че нещата ще имат положително развитие.  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт