Пак за половинките ви. Правят ли така...

  • 5 488
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
10cent's  го е казала много добре.Капризите.
Има и една такава приказка "Желязото се кове,докато е горещо."Според мен ти си изпуснала момента още в началото да го приобщиш,да говорите,да се занимава с децата,да участва активно в живота ви.А когато човек свикне на едни начин на живот,трудно приема после промените. Трябвало е още в началото да му показваш какво не ти харесва,какво искаш,докато е бил готов да се променя...а сега може би се чуди как така изведнъж вече има проблем там,където преди това всичко /според него/ е било добре.
Мъжете се поддават и се променят най-лесно,когато са най-влюбени.И обикновено това,което се установи като отношения през първите 2-3 години,си остава така,без големи промени.   

# 61
  • Мнения: 2 757
10cent's  го е казала много добре.Капризите.
Има и една такава приказка "Желязото се кове,докато е горещо."Според мен ти си изпуснала момента още в началото да го приобщиш,да говорите,да се занимава с децата,да участва активно в живота ви.А когато човек свикне на едни начин на живот,трудно приема после промените. Трябвало е още в началото да му показваш какво не ти харесва,какво искаш,докато е бил готов да се променя...а сега може би се чуди как така изведнъж вече има проблем там,където преди това всичко /според него/ е било добре.
Мъжете се поддават и се променят най-лесно,когато са най-влюбени.И обикновено това,което се установи като отношения през първите 2-3 години,си остава така,без големи промени.   

Аз тактично го чаках сам да се сети, ама вместо това ме взе на подбив. Усложнила съм си живота, ама квото съм си надробила ще го сърбам. Той също. Защото топръв ще му се наложи да изкоренява вредни навици  Wink

# 62
  • Мнения: 1 817
Хмм, това за мен си е сериозен проблем.
Винаги съм била за мъжа ми номер 1. Ислушва ме, дори и глупости да му говоря. /И аз изкукуригвам понякога Wink/
Ами, много е тактичен. Това си е и до възпитание.
Незнам, може би трябва все пак да издебнеш момент и да повдигнеш и този въпрос. Какво ли ще измисли тогава?

# 63
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Скъпа, NikiFin,

Изчетох много подробно цялата тема и всичките ти постинги в нея. Започваш с въпрос по един проблем, но после развиваш темата и се оказва, че проблемът съвсем не е така прост, като това да не му се занимава на мъжа ти с теб, докато гледа ТВ или е зает с нещо. Струва ми се, че въпросът опира до това доколко си му интересна и доколко му се занимава с теб по принцип, доколко съществува връзка помежду ви. Аз, като чета между редовете, дано да греша, но нещата не отиват на добре. Звучи ми така, сякаш сте съквартиранти, които си поделят грижите за децата и правят секс, а това далеч не е семейство; далеч не означава, че споделяте живота си. Скандинавец или не, твоят съпруг е човешко същество, което има чувства и мисли, които, обаче явно не показва на теб. Дали ги показва пред друга, това е друг въпрос, но не изключвай и тази възможност, защото чак пък такава липса на нужда да бъде с теб и да говори с теб... не ми е понятна.

Задай си въпроса дали ти го обичаш и дали има смисъл да те съветваме какво да направиш, за да спечелиш вниманието му. Защото "мълчи като гъз"... малко не ми се връзва от устата на влюбена съпруга. Ако го обичаш и искаш да те забелязва, ще трябва да имаш живот извън децата и дома и да си по-интересна от телевизора. На първо време отдели време и средства за маникюр и педикюр или козметик  Hug, а след това намери някакво занимание, което да ти е интересно... направи така, че той в даден момент да се почувства пренебрегнат и да жадува за ТВОЕТО внимание. Не е лесно, но ако искаш да оцелеете, ще трябва да се постараеш.

Ако обаче не ти се занимава с това, тогава отговорът е ясен... песента ви е изпята и просто изчакай да си готова, за да го напуснеш... или пък се примири с положението на съквартирантка и не страдай за внимание.

Пиша ти това с най-топли чувства, защото през подобни проблеми и метаморфози сме минали и в моето семейство и знам, че липсата на комуникация води до... сериозни последици.

# 64
  • Мнения: 940
Моя мъж до сега никога не е правил така.

И моя не е. Даже обратното--винаги ми чете от вестника, кара ме да гледам каквото той гледа или ми разказва. Ако прави нещо, после ми обяснява на дълго и широко какво, как, защо Simple Smile А да не говорим, че често отрязва приятелите си ако правим нещо заедно.

# 65
  • Мнения: 6 717
Моя мъж до сега никога не е правил така.

И моя не е. Даже обратното--винаги ми чете от вестника, кара ме да гледам каквото той гледа или ми разказва. Ако прави нещо, после ми обяснява на дълго и широко какво, как, защо Simple Smile А да не говорим, че често отрязва приятелите си ако правим нещо заедно.
Мисля че това е естественото и нормално отношение на съпруг към съпругата му. Браво!

# 66
  • Мнения: 1
Да ти кажа и моят прави така, казва ми не ме занимавай сега,после ще говорим и е дотам.В следващия момент ако се сети ме пита какво сам искала да кажа или за какво да поговорим но аз вече съм забравила или вече няма смисъл да го обсъждаме и така остава.Отначало се дразних но постепенно свикнах с това и сега вече видя ли че е зает него занимавам, оставам на него той да попита защо дадено нещо е така или защо няма еди-какво си.Понякога даже му казвам нещо важно и тъй като зная че не ме е чул или отпратил си пасувам и очаквам реакцията му. Simple Smile

# 67
  • Мнения: X
Моят половинчо примерно като прави нещо, без значение ТВ ли гледа, вестник ли чете, работи ли (става дума в къщи през уикенда като няма кво да прави и бачка, на работа като е никога не го безпокоя)... ако през това време се опитам да го заговоря или попитам нещо и винаги ми отвръща троснато с  явната цел да ми каже да не го занимавам със себе си. И понеже това го прави абсолютно винаги и на практика не ми дава никакъв шанс да комуникрам с него.
Ама защо винаги за другите е готов да е мил и комуникативен, а мен ме реже като кис краставица. Освен това не съм от досадните жени, които непрекъснато плямпат и в повечето време глупости. Говоря, когато наистина е нещо важно или за мен или за семейството или нещо наистина ме интересува в дадения момент.
Вашите мъже държат ли се по този начин, другите все да заслужават повече внимание от вас. Ако да това дразни ли ви, как го приемате и изобщо да обсъдим колко е нормално това поведение.

Това показва абсолютна липса на уважение и любов. Приеми го - оттук насетне изборът на път си е твой. Или си го търпиш такъв, или си тръгваш.

# 68
  • Мнения: 2 757
Това показва абсолютна липса на уважение и любов. Приеми го - оттук насетне изборът на път си е твой. Или си го търпиш такъв, или си тръгваш.

 И на мен така ми изглежда, но той твърди друго. Може би покрай децата понеже и аз съм много изнервена и уморена и не му обръщам много внимание и се чувства гадно, затова така да се държи. Но напоследък забелязвам положителна промяна и почвам да се чудя на какво се дължи. Опитва се да бъде какъвто искам и се чудя дали е заради многото ми приказки по темата или някой друг му е отворил очите, защото напоследък не съм повдигала този въпрос пред него, бях се отказала, а той именно сега реши да се очовечава. Нещо го е променило, но за сега е мистерия за мен. Може пък наистина да е осъзнал чак сега поведението ми и причините за него. Най тъпото е, че колкото по гадно се държа с него и не го жаля той толкова по мил става. А преди като се нагърбвах с всичко и той не знаеше изобщо кво е да гледа деца и си мислеше, че ми е много лек живота и едва ли не не заслужавам нищо повече за да ми се улеснява допълнително  newsm78

# 69
  • Мнения: X
Радвам се за вас. Дано всичко се оправи!  Hug

# 70
  • Мнения: 27
Най тъпото е, че колкото по гадно се държа с него и не го жаля той толкова по мил става.
 

Е това е неписан закон - използвай го мъдро и с мярка  Wink

Винаги намирай време за себе си - така ти ще се  чувстваш по-щастлива, и ще споделиш това чувство с други. Желая на теб и семейството ти много любов.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт