Колко струва една сватба?

  • 197 765
  • 874
  •   1
Отговори
# 180
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Нашата сватба беше на 06.05.2007г. с около 60-65  човека и ни излезе около 5000лв.

# 181
  • Мнения: 180
Нашата сватба излезе 6000лв като имахме 75 гости и беше на Арбанаси до В.Търново ...  newsm76

# 182
  • Мнения: 146
Нашата сватба излезе кам 12 000 лв,имахме 130 човека + музикантите,имахме танцов ансамбъл по 50 лв на човек взимат,украса на ресторанта 600лв,5 етажна торта-200лв,в тази цена слагам рокля 650 лв,прическа 150 лв...и така...беше 2008 г и съм от гр.Добрич

# 183
  • Мнения: 940
Ние последно решихме да е с около 25-30 човека гости сватбата ни.

Куверт в ресторант--30-35 лева
Пръстени с наше злато--около 300 лева
моята рокля (цвят бордо Simple Smile ) и обувки--200 лева
костюм, риза и обувки на младоженека--200 лева
букети, гривни, бутонери и украса за колата--подарък от свеки (занимава се с такива неща)
фотограф--50 лева (познат ни е)
диджей--250 лева
меден месец--7 дена в Турция от 29-ти Май--800 лева за двама ни  married

Засега е това...
Не исках никаква сватба, но в последствие се оказа, че е по-лесно да няма нацупени, отколкото да си държа на моето.
Е, за едно победих--няма да съм в бяло, роклята ми е бордо с черна дантела.

# 184
  • Мнения: 3 453
 2007г беше сватбата.140 гости..Вече цените на повечето неща съм ги забравила.Без сватбеното пътешествие с дрехи и всичко останало беше към 13000лв.

# 185
  • Мнения: 8 242
Декември 2005 - 150 човека гости - около 10 000 лв (вкл. рокли, костюми блабла.. ) - в Тримонциум.

# 186
  • Мнения: 202
нашата беше през 2006 и излезна около 6000 , 80 човека в София ресторант "крали марко", без сватбен агент и без жива музика.

# 187
  • Варна
  • Мнения: 686
И аз сега започвам да планирам сватба - смятаме да е правим май или септември 2010 г. Планирането ми обаче се състои в това, че сме направили списък на гостите 24 броя роднини и около 80 приятели, един ориентировъчен бюджет и толкоз. Дата не сме запазвали, даже още водим спор дали във Варна де се женим, или някъде другаде Laughing Моята рокля, костюма за младоженеца, халките, поканите, подаръчета /ако има такива/ и прочие дреболийки смятам да си купя от Турция.
Относно ходенето по масите - смятаме да застанем на входа на ресторанта заедно с кумовете и родителите, за да поздравим гостите си с чаша шампанско за добре дошли.
Относно фотографите - тук сме късметлии, защото голяма част от сватбените фотографи във Варна са ни близки приятели Laughing
Диджея ми е голям Х все още, освен това ще искам и водещ/а за сватбата. Бях скоро на сватба, на която диджея беше водещ и честно казано не бях очарована.
Сватбен агент няма да ползвам, смятам аз, с помощта на приятелки и наличието на доста познати в тази сфера да организирам всичко.

Ще използвам темата да попитам нещо - приятелите ни, които смятаме да поканим за кумове, не са християни. Дали ще има проблем при сключване на църковен брак?  Все се каня да ходя да питам някой свещеник, обаче все не ми остава време.

Много и полезна информация иначе има тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,6989.240.html

# 188
  • Мнения: 202
За църковен брак трябва и кумовете да са кръстени и двамата същото важи и за кръщавка . А относно това ходенето по масите като просяк ние също направихме така както смятате вие и мога да кажа , че беше идеално ,а и аз се чувствах по добре.

# 189
  • Мнения: 844
И аз сега започвам да планирам сватба - смятаме да е правим май или септември 2010 г. Планирането ми обаче се състои в това, че сме направили списък на гостите 24 броя роднини и около 80 приятели, един ориентировъчен бюджет и толкоз. Дата не сме запазвали, даже още водим спор дали във Варна де се женим, или някъде другаде Laughing Моята рокля, костюма за младоженеца, халките, поканите, подаръчета /ако има такива/ и прочие дреболийки смятам да си купя от Турция.
Относно ходенето по масите - смятаме да застанем на входа на ресторанта заедно с кумовете и родителите, за да поздравим гостите си с чаша шампанско за добре дошли.
Относно фотографите - тук сме късметлии, защото голяма част от сватбените фотографи във Варна са ни близки приятели Laughing
Диджея ми е голям Х все още, освен това ще искам и водещ/а за сватбата. Бях скоро на сватба, на която диджея беше водещ и честно казано не бях очарована.
Сватбен агент няма да ползвам, смятам аз, с помощта на приятелки и наличието на доста познати в тази сфера да организирам всичко.

Ще използвам темата да попитам нещо - приятелите ни, които смятаме да поканим за кумове, не са християни. Дали ще има проблем при сключване на църковен брак?  Все се каня да ходя да питам някой свещеник, обаче все не ми остава време.

Много и полезна информация иначе има тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,6989.240.html
ейййй супер. И ние сме така - или май или септември 2010. Това с посрещането ми хареса ДА!Благодаря за идейките , ще  е мого полезно ако си раменяме информация от време на време  Wink

# 190
  • Мнения: 6
И аз ще мина под "венчилото" Simple Smile

Сватбата ми е на 16 май Wink До тук сме към 5500 за 55-60 човека. Това си говорехме с моят мъж, че от "искаш ли да се омъжиш за мен" до заветното "ДА" пътят не е толкова романтичен, колкото си го представяхме Simple Smile Организацията и търчането малко понастъпват емоцията Simple Smile

Остават ни само подаръчета (което ми е огромен проблем, защото тия в магазините изобщо не ми харесват) и торта. Останалото са само доуточнения Simple Smile

# 191
  • Мнения: 2 590
И аз ще мина под "венчилото" Simple Smile

Сватбата ми е на 16 май Wink До тук сме към 5500 за 55-60 човека. Това си говорехме с моят мъж, че от "искаш ли да се омъжиш за мен" до заветното "ДА" пътят не е толкова романтичен, колкото си го представяхме Simple Smile Организацията и търчането малко понастъпват емоцията Simple Smile

Остават ни само подаръчета (което ми е огромен проблем, защото тия в магазините изобщо не ми харесват) и торта. Останалото са само доуточнения Simple Smile
За кой град обаче?

# 192
  • София
  • Мнения: 1 262
приготви поне 10 000 лв. за до 100 човека  Mr. Green

# 193
  • София
  • Мнения: 406
Остават ни само подаръчета (което ми е огромен проблем, защото тия в магазините изобщо не ми харесват) и торта. Останалото са само доуточнения Simple Smile
Никак не е задължително подаръчетата да са стандартните керамични фигурки.Примерно можеш да направиш весела снимка на вас двамата,в малка кутийка да аранжираш цветенце,канела с някакво послание.Виждам,че ти е останало малко време,но ако е само това,за няколко дни ще се справиш.Посети някоя рекламна агенция,те имат интересни и оригинални идеи.Успех и ти пожелавам една много красива и романтична сватба Heart Eyes

# 194
  • Мнения: 2 697
приготви поне 10 000 лв. за до 100 човека  Mr. Green

Чак толкова категорично Wink Все пак си зависи от капризите на самите младоженци - не знам как ще прозвучи, но аз познавам и хора със сватба с бюджет под 200 лв Flutter - много щастливи, много влюбени, със страхотни снимки от професионален фотограф, а булката - със завидно красива ръчно изработена рокля. Но с няколко близки приятели гости и съвсем скромно в останалата част. Просто си зависи от хората и какво те самите искат, на какво държат и колко пари могат да похарчат за събитието.

Примерно аз съм планирала най-общо сватба за около 55 човека по първоначален разчет на стойност около 5000 лв и дори мисля, че мога да падна и под тази сума. Като гледам първоначалния разчет няма да ни липсва нищо, а и имаме и доста гости на хотел. Така че всичко си е въпрос на добра организация, да не плашим тези, на които им предстои най-щастливият ден Wink

Общи условия

Активация на акаунт