Колко всъщност струва разводът?

  • 89 992
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
MDK, 4000 лв.??? Това в България ли е? Изобщо не мога да го повярвам! И то "по споразумение", т.е. да разбираме по взаимно съгласие.

Около триста лв. искат адвокатите по взаимно съгласие, до скоро беше към 150 лв. в нашия град. Отделно такса при подаване на документите - 25 лв. и накрая има някакви държавни такси от порядъка на 25-30 лв.

# 16
  • Мнения: 15
За всеки поделен имот се плащат държавни такси...с подробности не сам запозната.
Тотала това показа Thinking
Български развод...
Само едно помня,на бившият му се отщя да се развежда в него момент Joy

# 17
  • Мнения: 6 442
Вижте като не съм се женила,нямам такива проблеми  Mr. Green

Само да споделя за подялбата на разходите.Първоначално ти поемаш таксата за адвокат.Ако спечелиш,можеш да вземеш половината,но пак с куп уговорки,

# 18
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте! Търся спешно координати на добър, врял и кипял адвокат в София. Взаимно съгласие няма да има. Ще има драми, заплахи и тежко положение отвсякъде. Моля, ако някой може да ми препоръча конкретно име и телефон, да ми пише. Мерси!

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Габи, ако някой н ти даде координати - пиши ми
моя близка, наскоро - преди мсец се съветва с адвокатка, която била мастита и с дла на извстни хора....все оплетени...та тя я посъветва какво да прави, когато вмъжа й я заплаши, че ще вземе всичко....и така нямам идея по-нататък дали е добра - щото за сега са разделени без развод, но съветите й май бяха добри и верни /мъжа на познатата също се бе консултирал и вече знаеше, че права той няма...почцти...само задължения/
но нпременно потърси добър адвокат, щото уви не са рдки случаит когато съда съвсем се смахва и решава "неадекватни" за мен неща....

# 20
Аз съм със следния въпрос. С подаването на искова молба адвоката ми искаше от мен 800 лв. за хонорар и такси, на третата седмица оттеглям исковата молба без да се осъществи развод. Как мислите, не е ли редно адвоката да ми възстанови част от сумата която съм платила като си приспадне такси и тем подобни???

# 21
  • Мнения: 903
Ами редно е според мен, защото една голяма част от въпросния хонорар адвокатът го е взел за труд, който още не е положил, а и няма да положи предвид оттеглянето на иска Peace

# 22
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не следва да се връща платен хонорар. Така е и в закона, Не адвоката се е отказал, а ти. Човек следва да прелисми доста, преди да предприеме нещо такова. Държавна такса също не се връща!!!

# 23
  • Мнения: 700
MDK, 4000 лв.??? Това в България ли е? Изобщо не мога да го повярвам! И то "по споразумение", т.е. да разбираме по взаимно съгласие.


Възможно е, защото държавната такса се дължи върху материалния интерес, ако са имали много имущество, това е качило таксите. За мен учудващото беше, че независимо, че искам развод по взаимно съгласие и двамата нямаме претенции за подялбата на имуществото (т.е. каквото е мое си е мое, каквото е негово си е негово), пак всичко придобито по време на брака формира материалния интерес. Пример - аз си запазвам колата, той неговата, но държавата иска такса върху застрахователната стойност на двете коли.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 254
А колко излиза дело за издръжка, нямаме брак...

# 25
  • Мнения: 10
zdraveite,az sa6to se razvejdam v momenta po vzaimno saglasie.6te sryva 500lv+55lv taksa-varna.koito saprygat 6te zaplati,stava malko bavno za6toto e v germaniq.trqbvat palnomo6tni.nadejdata mie kato poly4a palnomo6tnoto,ne6tata da se razviqt barzo.

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте Пела!Обръщам се към Вас за съвет.Ситуациятя е следната:сключих брак 2008г.родих детенцето си юли 2009г. Не живея с таткото от август 2009г.Има вече влязла в сила присъда по закона за домашното насилие.Насреща той заведе дело за бащинство чакаме резултатите да дойдат до Варна(той ще загуби това дело по мое мнение).Въпроса ми е следния-как с развод по негова вина да огранича максимално контакта му с детето икакво мога да искам от него в съда ? Какви са моите права по закон и какви са правата на детето то си е при мен?
Благодаря ти предварително за времето в което не си с децата си а помагаш на нас непознатите!!!!!!!!!!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Здравейте Пела!Обръщам се към Вас за съвет.Ситуациятя е следната:сключих брак 2008г.родих детенцето си юли 2009г. Не живея с таткото от август 2009г.Има вече влязла в сила присъда по закона за домашното насилие.Насреща той заведе дело за бащинство чакаме резултатите да дойдат до Варна(той ще загуби това дело по мое мнение).Въпроса ми е следния-как с развод по негова вина да огранича максимално контакта му с детето икакво мога да искам от него в съда ? Какви са моите права по закон и какви са правата на детето то си е при мен?
Благодаря ти предварително за времето в което не си с децата си а помагаш на нас непознатите!!!!!!!!!!


Пусни това в темата за консултация с адвокат, че може и да не прочетат какво си написала тук.

# 28
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте Пела!Обръщам се към Вас за съвет.Ситуациятя е следната:сключих брак 2008г.родих детенцето си юли 2009г. Не живея с таткото от август 2009г.Има вече влязла в сила присъда по закона за домашното насилие.Насреща той заведе дело за бащинство чакаме резултатите да дойдат до Варна(той ще загуби това дело по мое мнение).Въпроса ми е следния-как с развод по негова вина да огранича максимално контакта му с детето икакво мога да искам от него в съда ? Какви са моите права по закон и какви са правата на детето то си е при мен?
Благодаря ти предварително за времето в което не си с децата си а помагаш на нас непознатите!!!!!!!!!!
Наистина не е за тук въпроса ти.
Заведи си дело за развод по вина на съпруга, в което искай ограничен режим на лични контакти, или лишаване от РП. За толкова малко дете, РЛК може и да е по 1- 2 часа два пъти в месеца.
Ако имаш още въпроси питай моля те в темата за консултации, отговорите може да са полезни и на други момичета.

# 29
  • Мнения: 139
аз като се развеждах ми легна към 500 лв,като взех решението го празнувах,като сватба Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт