Колко всъщност струва разводът?

  • 90 059
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 779
Zdraveite predstoi mi razvod,po-koito oshte ne sam podala molba i mnogo me interesuva nqkoi moji li da mi kaje kolko gore dolu kolko izliza edin razvod vav Varna ili da mi preporacha advokat.Tai kato maja mi ne iska razvod,predpolgam che nqma e po vzaimno saglasie i dosta shte se osporva,daje neznam kakva molba trqbva da se podade v tozi sluchai,pri uslovie che nqmame imushtestvo,nqmame nishto zaedno,nqmame deca s edna duma nqma kakvo da delim.No se pritesnqvam,che nqmam ni nai  malka prestava za kakvo stava na vapros,kolko shte mi izleze i se nadqvam nqkoi po kompetenten ot men da mi pomogne!
както виждаш , ако си прочела темата, има различни цени за едно действие - развод.
така че незнам как ще се ориентираш. при едни е било 150 лв , а при други 500. да не говорим че от Нова година има нови цени доколкото знам. нашите вече не са актуални.  Laughing
попитай някой адвокат и той най-добре ще ти каже колко ще ти иска.

# 76
  • Мнения: 448
150 лева е под минимума по наредбата.

Минимумите са 300 лв за взаимно съгласие и 500 лева за развод по исков ред.
Специализираните адвокати обаче работят по двойни хонорари.

Така че изборът е качествено и не толкова евтино, или евтино и потенциална беля после. Разбира се, има изключения Simple Smile

# 77
  • Мнения: 0
Аз влезнах в първата ми изпречила се кантора,там не целнах адвокат по бракоразводни дела,но веднага ме насочиха към такъв.Беше адвокатка и то чудесна,такова споразумение ми направи,че адвоката на мъжът ми се видя в приключение.Още съм женена и ме издържа и ще е така докато не реша друго.Късмет.
Би ли ми дала координати за връзка с тази адвокатка (може и на ЛС). Съпругът ми отказва развод по взаимно съгласие (всъщност отказва изобщо да се разведем), въпреки че нямам никакви претенции за имущество и издръжки,  нито искам да огранича контактите му с децата (на 18 и 13г.), което съм отразила ясно в подготвеното споразумение.

# 78
  • Мнения: 67
И на мен ми трябва добър но евтин адвокат от Стара Загора Grinning

# 79
  • Мнения: 15 822
Аз платих такса от 25 лв. при подаването на молбата за развода, на първото дело се споразумяхме и сега ще платя още 63 лв. при взимане на решението на съда - общо 88 лв. ми излезе целия развод  Peace

# 80
  • Мнения: 13
Вяра ме успокои  Grinning аз пари за адвокат нямам и се надявах да стане и без,в крайна сметка деца нямаме,издръжка не искам(защото знам че няма да я получавам) жилище,кола-всичко е на името на баща му.Имам ли шанс да получа развоб без адвокат и колко време горе-долу отнема?

# 81
  • Мнения: 15 822
Вяра ме успокои  Grinning аз пари за адвокат нямам и се надявах да стане и без,в крайна сметка деца нямаме,издръжка не искам(защото знам че няма да я получавам) жилище,кола-всичко е на името на баща му.Имам ли шанс да получа развоб без адвокат и колко време горе-долу отнема?

Разбира се, че имаш шанс - пусни си молбата с такса 25 лв. и чакай отговора му - ако сте в нормални отношения може до първото дело да се разберете за споразумение.
Като време отнема около 6 м. в добрия случай
Ако се разберете, обаче да се разведете по взаимно съгласие, направо със споразумение ще стане без да се завежда дело  Peace

Тук има една тема за консултация с адвокат - може да си зададеш въпросите и там
Успех  Hug

# 82
  • Мнения: 936
Извинете ме за въпроса, но има ли вариант съдът да не даде развод или да го отложи, защото едната страна не иска развода?

# 83
  • Мнения: 54 930
Не може да се отлага безкрайно .
Накрая все ще има развод . Peace

# 84
  • Мнения: 186
А колко време отнема развод по взаимно съгласие,от подаването на молбата.Има ли по-бърза процедура?

# 85
  • Мнения: 54 930
А колко време отнема развод по взаимно съгласие,от подаването на молбата.Има ли по-бърза процедура?

Зависи от съда , в големите градове е по-бавно .
Но минимум  месец . Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 1 270
При положение ,че сме се разбрали за кого е апартамента, вилата и колите , без да се делят на дялове , пак ли се плаща държавна такса за имуществото?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 245
Зависи от начина на "разбиране" за нещата и дали се налага прехвърляне на имота, колата и др. Трябва да се конкретизира. Зависи какво е записано в документите /споразумението/ като договорки. Други разходи - плаща се 2 % данък /местни данъци и такси/ на 3 годишния размер на издръжката. Има срок за заплащане на данъка. Не помня колко беше. Първо трябва да се заплатят всички такси и едва тогава може да се вземе препис от решението за развод.

# 88
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Зависи от начина на "разбиране" за нещата и дали се налага прехвърляне на имота, колата и др. Трябва да се конкретизира. Зависи какво е записано в документите /споразумението/ като договорки. Други разходи - плаща се 2 % данък /местни данъци и такси/ на 3 годишния размер на издръжката. Има срок за заплащане на данъка. Не помня колко беше. Първо трябва да се заплатят всички такси и едва тогава може да се вземе препис от решението за развод.

Пълни глупости пишеш!
Ако не знаеш, не отговаряй, вместо да заблуждаваш питащите.

# 89
  • Мнения: 1 862
Моля ви, кажете къде да прочета за това "2 % данък /местни данъци и такси/ на 3 годишния размер на издръжката"  Thinking  изглежда ми нелепо?  Това върху сумата за издръжката на децата ли е за три години напред  Shocked ?

Общи условия

Активация на акаунт