Шоколадова чийз-торта.Още нещо божествено!

  • 34 406
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 418
  Браво,Дарилка!Страхотна украса! Hug Ще си я имам предвид.
  Аз пък този път украсих тортата така,както Ивейн!После ще пусна и снимка. Wink А глазурата направих от 2 ч.л. какао,2 ч.л. захар и мъничко мляко(за много гъста кашичка).Повря малко и стана много хубава на вкус.

# 76
  • Мнения: 7 418
  Ето я. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 6 029
Аз да се оплача, че не ми се получи  Confused
Блата се разпадна, въпреки че го чаках да изстине по нощите. Беше адски мокър, според мен за това се разпадна. Колко време все пак трябва да се пече, защото аз с клечка проверих и не залепваше нищо по нея, а и все пак е тъмен, не мога да разбера и по цвета.

И въпрос за крема - на мен ми се стори много малко. Тортата я направих в купички  Mr. Green и въпреки че пестеливо слагах крем изхвърлих 1/3 от натрошения блат, за него не ми стигна крема.

# 78
  • Мнения: 7 418
  Разпаднал се е блата?Мокър?Надявам се,спасизила си рецептата?
  Щом нищо не залепваше по клечката,значи беше готов.Аз го виждам че е готов и без клечка.Блатът се свива леко и се отлепва от стените на тавичката.
  За крема,според мен(и не само) е достатъчен,но не съм правила тортата в купички.Всъщност,тя не е и предназначена за купички. Confused

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 21:36 от Селма

# 79
  • Мнения: 6 029
Е не е за купички, ама нямаше как иначе  Mr. Green

Спазих рецептата буква по буква. Сви се блата и се отлепи от тавичката, да.

Ама пък беше наистина божествено вкусна, нищо че в купички я ядохме  Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 7 418


Ама пък беше наистина божествено вкусна, нищо че в купички я ядохме  Heart Eyes
   Това,поне,ме успокоява! Hug

# 81
  • Мнения: 6 029
Следващия път малко повече ще го пека. Само че не знам кога ще е, трябва да диетствам малко  Laughing Благодаря ти за чудесната рецепта!

# 82
  • Мнения: 7 418
  Не знам....Аз първите пъти малко повече се занимавах с блата.Но все не можах да изчакам да изстине достатъчно.
  А последния път,като се изпече,го забравих за няколко часа.И после...никакъв,ама никакъв проблем! Grinning

# 83
  • Мнения: 1 329
Julie,
моя блат го пекох около 1 час във форма 24 см. Ако е бил мокър или не е допечен или след това си го захлупила с нещо, докато е бил горещ и кондензирал. Дали това е причината? newsm78

# 84
  • Мнения: 6 029
Ъх, не, как ще го захлупя, не съм. Около 40 мин. го пекох.

# 85
  • Мнения: 310
Ако проблема е бил от продуктите, освен изварата не знам кое друго би могло да е причината   newsm78  Да не си сварила пудинга преди да го сложиш в сместа?

# 86
  • Мнения: 6 029
 Laughing

Абе вие пък съвсем ме взехте на мезе  Mr. Green Прочетох цялата тема, видях, че някой питаше трябва ли да се направи пудинга, пишеше, че не трябва. Изварата е Маджаров, беше много вкусна и прясна, опитах малко  Blush
Явно проблема е бил във времетраенето на печенето. Друго не ми хрумва.

# 87
  • Мнения: 2 478
Момичета да попитам някой все пак направи ли я тази торта с маскарпоне?Обожавам го това сирене,дори любимата ми бисквитена торта е с маскарпоне.
и още едно въпросче.А колко парчета торта стават ,приблизително?Ще правим едно роднинско парти в неделя и ми се искаше да я приготвя тази торта,но пък ще бъдем 15 човека newsm78
Офф сега като прочетох Julie малко се разколебах,защото доколкото се познавам и аз ще проваля тортата точно за партито Sad

# 88
  • Мнения: 6 029
Le Soleil, е стига де. От всички само аз я оклепах.
Хубавото на тая торта е че парите, които влагаш са адски малко - 10-12лв. максимум. И като не стане  - слагаш като мен в купички за лично ползване, а на другите купуваш една и готово  Grinning

# 89
  • Мнения: 2 478
Е,Julie дано аз не съм следващата Laughing
Ама ще купя и биквити и още пудинг,че ако се проваля да спретна една бисквитена на бързо,че синът ми не ги яде готовите торти Wink

Общи условия

Активация на акаунт