Малко помощ..

  • 3 819
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 541
Спокойно момиче,
детето няма температура, а само кашлица и зачервено гърло. Явно е, че за първи път ти прокашля и се ошашкваш, а какво ще бъде ако вдигне 39 градуса температура.
Нямате ли спешен кабинет където да ходите, когато вашият лекар не е на смяна?
Ние сме така през нощта и почивните дни има спешен педиатричен кабинет където да отидем да ни прегледат.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
Заведи детето при някой добър лекар - Нана ти е препоръчала....
В инфекциозна кой ви преглеждаше??? Там Мангъров е добър, той и домашни посещения прави, но последно преди 2 години за визита през деня и то ни взе 50 лв....та соленичко е.... но той е завеждащ там на детското отделение.......

Общо взето мисля, че ви трябва в моманта добър лекар на който да се доверите....че две толкова противоречиви мнения е ужасно наистина.

Иначе и нашата педи има договор с денонощен спешен кабинет за нощите и почивните дни....странно е че вие нямате.....

А при бронхит според мен щеше да е със стабилна температура.....

Иначе гледам че АЦЦ кидс става за деца над 2 месеца....http://www.framar.bg/acc-kid-prah-20-mg._ml.-30-gr.-preporachan_ … dukt01005339.html но това е за бронхити......
а при проспана за мен единствения проблем при деца под годинка е да не  прояват алергия към брашляна.....

изобщо - аз бих дала каквото е изписал доктор...хич не бих рискувала на своя глава нищо....

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 23:03 от Angel_Dust

# 17
  • Мнения: 1 032
Първо се успокой. Разбирам, че ти е притеснено, но така не си помагаш. Проспанът е много хубав сироп, на билкова основа е, съдържа екстрат от бръшлян. Можеш да го дадеш на бебето. Мукосолван и флавамед не съм ползвала и нямам наблюдения от тях. За синекода- не го давай в никакъв случай, ако не е изписан от лекар след преглед. Това лекарство подтиска кашлицата на централно ниво. Давай витамин С профилактично. Аз лично при зачервено гърло бих давала и нурофен.

# 18
  • Мнения: 11 315
А при бронхит според мен щеше да е със стабилна температура.....


Не е задължително да вдига. Най-доброто е да дава отхрачващ сироп. Ако не го дава и детето задържа храчките, може да се стигне до вдигане на температура и тогава АБ е неизбежен.
При моя син (имам предвид най-малкия, който е колкото на Бубе) нямаше температура и за 4 дена от този сироп, му се изчисти кашлицата и вече няма хрипове и не кашля.

# 19
  • Мнения: 122
Значи в Инфекциозна ни преглежда д-р Славова.
Обаждах се във Вита, нямат дежурен педиатър. Аз искам само да намеря свестен лекар които да ми каже какво му е на детето. Парите нямат значение. А синекода го дадох преди 2 часа 10 капки. И сега ми е още по притеснено като ми казвате да не го давам.

# 20
  • Мнения: 122
Относно денонощните кабинети тук няма. А и да има няма как да идеме. Сама съм с майка ми, Мъжа ми е в Италия и утре си идва защото му казах да си дойде. Сега бях до аптеката и обясних на жената какво е положението. Четохме опътванията на най различни сиропи и взех Мукосолван. Единствено на него пише че може да се дава на деца под 2г. Проспана продължавам да мисля че не трябва да му дам до като не ми каже личния лекар. А тъй като нея я няма няма да му дам.
Надявам се всичко да мине. Иначе детето е много спокойно аз все си мисля че ако му има нещо ще е кисел и ще плаче до като той си се смее и е спокоен

# 21
  • София
  • Мнения: 1 524
Момиче, за бой си, чак да викаш съпрута си от Италия.
Детето няма Т, прокашляло е няколко пъти, водиш го в Токуда и от там идват проблемите - погрешни диагнози, паника. Първото и най-важното е да се успокоиш. На твое място бих отишла пак в токуда и не бих мълчала, да ме пращат за зачервено гърло в болница - такъв панаир ще направя, че просто им е бедна фантазията - това ще стане от факта, че и аз като теб ще се притесня страшно много и няма да мога да вярвам на никого, но от там тръгва всичко и от там ще започна. Ако успея да овладея нервите, ще се пробвам първо с добро, да прегледат пак бебето - да са сигурни в диагнозата.  Това не са доктори - някой бърка и аз трябва да знам кой. Момичетата са те посъветвали при кого да отидеш и правилно са казали - НЕ ДАВАЙ НЕПРЕДПИСАНИ ЛЕКАРСТВА на толкова малко бебе.
Мукосолвана е за бебета НАД 2 години,  а вие сте на 5 месеца, как мислиш да го даваш, по колко - не го прави - опасно е. Давай само предписани лекарства - все пак докторите знаят кое лекарство могат да предпишат на бебе на 5 месеца. Мокра, отхрачваща кашлица може да се предизвика от много неща - сополи, алергия, грип, настинка и т.н.

# 22
  • Мнения: 5 393
Такава паника за сополи и зачервено гърло ooooh!  И мъжа от Италия ще си идва.....

Успокой се, момиче. Наистина не знам какво ще правиш ако детето вдигне висока температура, дано никога не се случва, защото ако съдя по сегашната ти реакция.....Бързо оздравяване пожелавам на мъника.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт