коремчето ви след многоплодна бременност

  • 9 299
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
Моят корем пък се прибра някъде 6 месеца, след като родих. Но кожата под пъпа все още си е отпусната. Бях отслабнала много, след което понапълнях - до достигане почти на килограмите ми отпреди бременността, коремчето ми не е голямо, но отпуснато. Сега съм започнала упражнения,да видим колко ще го свия. Flutter

# 16
  • Мнения: 8
  Моят корем се прибра напълно месец след раждането. Стрии също нямах след третия месец на бременността се мажех с кеч балсам, който ми беше препоръчан от доста майки, но според мен всичко е ген. През цялата бременност изкарах с едни дънки, които днес вече са ми големички. Не се притеснявайте за физическата си форма такова тичане предстои, като тръгнат да ходят децата.

# 17
  • България-София
  • Мнения: 573
На мен ми отне около година "влизането във форма" след раждането. Нямам стрии - нито една, от трети месец на бременността се мажех с крема за бременни на Авент (но не съм убедена, че това е помогнало) . Корем не съм имала и преди. Сега е плосък и никой не ми вярва, че съм родила близнаци. Ходя три пъти седмично на фитнес и "плочки" имам, но не е от старанието в залата, а по скоро ген и факта, че съм се занимавала активно със спорт на младини... И още нещо - според мен допринесло за "прибирането" на корема напълно - раждането ми е нормално, а не секцио. Приятелка роди преди година секцио едно дете и още я питат в кой месец е. Според някои лекари, коремните й мускули не са зашити добре и затова сега й препоръчват пластика на въпросните мускули...

# 18
  • Мнения: 50
Съгласна съм с мнението на unik - наистина всичко си е ген, наистина е много важно как сте раждали -  трябваше ми повечко време за възстановяване след секциото, както и с неправилно зашитите мускули на коремната кухина!  Peace Освен че много всички тичаме или предстои да тичате след дечицата, има и доза упоритост за поддържане на форма, което опира единствено до желание и малко свободно време. Аз такова нямам, но когато заведа децата на плуване, използвам този един час за себе си и заниманията си със спорт! Просто една идея давам... Иначе с корем или  без, ние сме си горди майки на близнаци!

# 19
  • Мнения: 2 757
След едноплодната бременност нямах нито една стрия и скоро след като родих по коремът ми не личеше, че съм раждала.
Обаче близнашката ме обезобрази. Ето как изглеждах 10 дни преди да родя  #Cussing out

http://i184.photobucket.com/albums/x317/NikiFin/Bliznaci/Bliznaci8mesec2.jpg

Веднага след като родих нямам снимки, но не искам и да имам. Огромни проблеми с корема. Започнах сериозно спортуване и ето го резултатът

http://i184.photobucket.com/albums/x317/NikiFin/FitnessGirl/sega1.jpg

Не знам дали е възможно да имам плочки някога, но работя по въпроса  Peace

# 20
  • Мнения: 844
Ехеее браво Nik FIn много добре изглеждаш Peace

# 21
  • Мнения: 2 757
tin_tin_ , мерси. Пропуснах да споделя мнението на сетсра ми относно коремите. Тя също е имала 2 бременности, но едноплодни и сега коремът и е перфектен, моят на фона на нейния все още е трагедийка. Каза ми че много и е помогнало като ходи винаги да си го гълта. Става навик. Аз все забравям да го правя. Но мисля, че дори да не свие корема е много полезен навик

# 22
  • Мнения: 3 376
НикиФин, страхотно постижение, браво за корема и спортната фигура като цяло  Peace

# 23
  • Мнения: 54
Nik Fin за колко време постигна този зашеметяващ резултат? Моите близнаци сега са на 1г. и 5 мес. Преди да забременея бях 63 кг. В края на 8-мия месец стигнах до 94 кг. и спрях да се тегля.  Embarassed Веднага след раждането паднах на 85 кг. Когато станаха на 10 месеца и след упорита 2 месечна диета станах 70 кг. Сега не правя нищо, но след като видях твоите резултати определено съм да мнение, че ще започна отново да спортувам. Специално корема ми не иска да стане като преди и това си е! Ама и аз я карам мързелашката. Само с един колан "Wibroslim" и почти нищо... Confused

# 24
  • Мнения: 2 757
Коремът ми далеч не е като преди. Имам стрии и кожата се е разтегнала, което не личи от снимката. Този резултат е след 5 месеца много сериозно спортуване, което не е само коремни преси, но и джогинг по 5-6 километра през 2 дни. И диета си е нужна, но аз лично не съм ползвала. Затова и бавно спадам. За оправяне на корем най помага джогинг. Но той е и най гадното от цялата тренировка разбира се.

# 25
  • Мнения: 43
Niki Fin перфектен резултат.Минаха вече 3 месеца от раждането,а корема ми не спада.Правя там по 70 80 коремни преси на 5,6 дни,което никак не е достатъчно де.Но как намирате врене и сили за ези спортове?О боже!Кка да си сложа снимка да покажа.Маи сам доста..... Embarassed

# 26
  • Мнения: 2 757
Гадно е докато почнеш да спортуваш. Мислиш си, че нямаш сили. Но след като се насилиш после се чувстваш прекрасно. И напук на логиката зареден със сили и нервите ти доста се отпускат. Но отнема време и някой трябва да гледа децата през това време. Аз си плащах на бавачка само и само да спортувам. Нощем не спя и съм парцал. Тичам по пътека и направо заспивам на нея. Добре че се движи под мен и ме е страх съвсем да не заспя да се пребия и стискам зъби. Но мъката си заслужава, дори и не заради отслабването, което става много бавно, а заради чувството след като свършиш и си вземеш душ. За коремът както казах джогинг е най ефективен. И то поне 3 пъти седмично  Peace И малко диета ако можеш, защото не мсиля, че само кожата е проблемът, а и сланината под нея. Поне аз имам и сланина.

# 27
  • Мнения: 7 803
пък аз отслабнах без спорт, но съм бивша спортистка и предполагам обмяната на веществата е доста добра при мен. кожата на коремчето обаче си е прерастегната и няма оправия  Sad

# 28
  • Мнения: 2 757
Дъмпер, това на снимката ти ли си. Ако да наистина си перфектна. И да, спортът много помага за възстановяването. Имала си сигурно силни коремни мускули и коремът ти се е свил много бързо. Познавам такава жена спортистка, коремът и е перфектен. С дрехи де, кожата не съм я виждала. Ама стана ясно, че тя без пластика няма как да се свие. Но поне това, което може да се оправи.

# 29
  • Мнения: 541
NikiFin и Дъмпер  страхотно изглеждате и двете, поздравления!

Аз си нося още 10 кг. , но моите са по бедрата, там много трудно смъквам, иначе корема някъде 4-5 месеца след раждането се прибра.

След едноплодната бременност нямах нито една стрия и скоро след като родих по коремът ми не личеше, че съм раждала.
Обаче близнашката ме обезобрази.
............................................

И аз съм по същия начин.

Общи условия

Активация на акаунт