"Баба Марта бързала, мартенички вързала и бебенца ни носи щъркела!"

  • 17 688
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 819
Ехооо, привет мами!!!
Честито на всички новородени бебоци!!!
Аз нещо не мога да се наканя да пиша, хем София за сега кротува, ама нещо не мога да се организирам  Tired Днес само беше по-неспокойна, чак преди малко заспа по-дълбоко, иначе цял ден хън-мрън, не, че реве многто, ама е на ръба и само се разнасяме напред-назад  Simple Smile
А и ми е много търсене - днес изпратихме каката на ски-лагер на Мальовица и ми е едно мъчно, чак ми се плаче  Cry Хем знам, че ще си изкара чудесно там, нямаше търпение да тръгне, хем ми е мъчно, че е толкова далеч от мен.Добре, че имам сега кой друг да гушкам  Hug А докато бях в болницата много е страдала горката, че мама не е вкъщи/ аз си мислех, че няма да има проблем/ и казала, че не иска да имаме повече деца, че мама да не отсъства от вкъщи  Crazy Иначе много си обича сестричката, много е горда и има желание да помага, дава биберон, хвърля памперси...
Имам сега едно притеснение и аз...още не ни е паднал пъпът, а вече е на 12 дена  Tired Има ли и други бебоци с непаднало пъпче? Хем го мажа със спирт на всяка смяна на памперса...а и така не мога да я изкъпя като хората, само дупето на чешмата, косичката още не сме я мили  Crazy Иначе си папка кърма на поискване, няма ден, няма нощ, но пък е спокойна през нощта.Пълни памперса и преди и след ядене/понякога и по време  Mr. Green / и едвам смогвам, само това правим  Laughing
О, да ви кажа за тоя Surcare  - аз нали вс. дрешки бях изпрала с него, ама при първото наакано петно и нищо не изпра! И сега пак сме си на Тео бебе, още не знам как ще е с петната, но помня, че поне с каката ги изпираше.
Ох, пак ревна...

# 256
  • Мнения: 1 170
Даниелка  Praynig Hug
Фивърче, стискам палци и на теб! Praynig
Аз да се отчета от посещението на лекарката-бебчо е наред, изписаха ни  едно мазило за телцето че има някакви дребни пъпчици и капки за очите, че му излиза някакъв секрет.За акането-изакахме го с термометъра и толкова голямо беше акото...колко ли се е мъчило милото Sad толкова дни да не се изхожда.Каза ми че за да не ака, стои гладно, но как ще е възможно като го кърмя на поискване, давам и изцедена кърма.Да не би грешката ми да е  че го кърмя веднъж от едната гърда, следващия път от другата? newsm78.Каза че трябва да си създадем режим на всеки 3 часа хранене, като последното е в 12, а другото в 6 сутринта. Rolling Eyes Точно това пък на мен не ми допада, не ми иска да махам нощното кърмене още от сега, той е едро бебе и според мен даже ще си търси цицата...Другата сряда ще го водя да го мерят и ще видим колко ще е качил...ами това е засега от мен.
Кърмене на поискване + редуване на гърдите при всяко хранене е възможно най- успешния вариант. Аз не бих променила този ритъм Rolling Eyes. Педито ти ми изглежда като да е от старата генерация педиатри Confused . Не, че и моята не е, де Crazy
Съветът ми е да продължаваш да кърмиш на поискване, да даваш в момента, в който си отвори устата да заплаче (не го чакай и гък да каже Wink ). Като суче как ти изглежда? Чуваш ли го/виждаш ли го да преглъща? Докато яде, усещаш ли хода на кърмата? Имаш ли "приливи" (не знам  как им се вика, то е едно усещане на слизане на кърмата, при което обикновено потича и кърма, без бебето да суче)? Като кърмиш от едната, тече ли от другата? С две думи, ти самата как ги виждаш нещата? Да не е от някоя храна? Яж по- слабителни хранички. Дано педито ти не се окаже право и да е някакво съвсем временно явление, без конкретен проблем Hug

# 257
  • Мнения: 660
Айде и ние да се похвалим... сега се теглихме - нашето педи ни изпрати везна в къщи, а утре ще мине да ни види пак - та ние сме едни големани - 3 780 сме вече... 3 пъти се мерихме и все това показва... Shocked А до преди 4 дни трябваше да си възвърнем теглото от раждането. Доки казва, че за кърмено бебе всичко е ок. Дано да е така, ама то като гледам какви бузки сме направили, а ла тати... Simple Smile

Белла, радвам се на хубавите новини от прегледа... и ние се кърмим на поискване и през нощта също...между 23 и 6 имаме поне едно хапване. Е, като премрънкаме и полузаспали цокаме, не е много, но е нещо и после спим до сутринта. Всъщност Polly-Wolly много добре ти е обяснила - това е и нашата схема и резултата е на лице. Wink Успех и на вас.

Аз имам друг проблем, понеже е много гладна и реве докато я преобличам първо се храним и след това се преобличаме... да, ама после връщаме част от кърмата по време на смяната на памперса и в последствие пак ядем малко. Та с това повръщане не знам как да се оправим - дайте идеи мами, които имат подобен проблем...

Я да питам майките, които вече родиха - колко чифта еднократни гащи използвахте и трябва ли да се сменят след всека смяна на превръзката, че се чудя колко да си взема. Имам 5 чифта, но се притеснявам дали ще ми стигнат  newsm78

Аз си бях купила 2 опаковки по 4 чифта. Първата нощ и част от деня след нея бях само с лигнин- много удобно се сменя докато тече силно, чак след това минах на гащи с превръзки. Може максимум (е, поне при мен беше така де) 2 превръзки да сложиш на едни гащи - късат се... Та аз изкарах точно с 5 чифта еднократни гащи - останаха ми.

 *Nikita*, много странно - и аз пера с Surcare и проблеми с петната нямам, ама никакви, независимо дали слагам от течния препарат, или от гранулирания прах. А и ние 2-3 дни бяхме само на многократни пелени заради подсечено дупе от болницата и всичко си изпира... Аз пера на 40 С хем нейните неща.

Искрено се надявам при Fever всичко да се нареди и на края да има успех със зачеването и износването на един прекрасен бебок.

Даниелка -   bouquet  Hug

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 17:39 от Tony_st

# 258
  • Мнения: 2 495
Кърмене на поискване + редуване на гърдите при всяко хранене е възможно най- успешния вариант. Аз не бих променила този ритъм Rolling Eyes. Педито ти ми изглежда като да е от старата генерация педиатри Confused . Не, че и моята не е, де Crazy
Съветът ми е да продължаваш да кърмиш на поискване, да даваш в момента, в който си отвори устата да заплаче (не го чакай и гък да каже Wink ). Като суче как ти изглежда? Чуваш ли го/виждаш ли го да преглъща? Докато яде, усещаш ли хода на кърмата? Имаш ли "приливи" (не знам  как им се вика, то е едно усещане на слизане на кърмата, при което обикновено потича и кърма, без бебето да суче)? Като кърмиш от едната, тече ли от другата? С две думи, ти самата как ги виждаш нещата? Да не е от някоя храна? Яж по- слабителни хранички. Дано педито ти не се окаже право и да е някакво съвсем временно явление, без конкретен проблем Hug

Хм, ама вие да не мислите че ще послушам педиатърката LaughingНенапразно 9 месеца четях Кърмаческия форум, я  Mr. Green
Поли-Уоли, мерси за отговора ти.Знаех си че не бъркам схемата. Peace.Като суче  изглежда доволен, даже с баща му се смеем, че върти главата като луд в посока към гърдата и отваря широко устички.. Heart EyesИначе на всичките ти въпроси отговарям с "да"..и тече и другата гърда, и неволно потича от гърдата на която е бебето, без да засуче...а бе всичко е ок.За храната, която аз ям...ами едва ли е от нея-супички, сокчета, вода Wink.Незнам, дано наистина е временно явление.А иначе да попитам в тази връзка..трябва ли да го будя за да яде-понякога спи над 4 часа, особено рано сутринта...днес например заспа към 8 и в 11:30 ходих да го будя newsm78

# 259
  • Мнения: 660
Белла, плодове хапваш ли, освен изброените храни? Аз ям ябълки и круши - страшно ми помагат за ВеЦе-то а и кърма - бол. Също е хубаво сурови орехови ядки и сусамени блокчета... мюсли за закуска...

# 260
  • Мнения: 819
Белла, аз лично съм на принципа, че дете не се буди /за храна/. Колкото и да спи, я оставям.Случвало се е по 5-6 часа да спи и не съм я будила.Според мен сънят не е по-малко важен от храната, а щом спи, значи не е толкова гладен , иначе ще се събуди  Simple Smile
Tony_st , щом връща, по-добре я преобувай преди ядене. София не връща, но пък много хълца /още от корема и е навик  Grinning / и просто действам бързо, реве за малко и после бързо на гърдата  Peace
А за праха...ми де да знам, от течния съм взела, но не го изсипвам направо в барабана, а в отделението за праха, да не би от това да е  newsm78

# 261
  • Мнения: 2 495
Виж, за круши не се бях сетила, ще пратя мъжо да вземе, че нали и аз имам проблем с вецето Crazy.Иначе си похапвам ябълки, банани...гърдите ми ще се пръснат от мляко, ей сега пак ще подхващам помпата Wink
За хълцането- Радослав и той е същия, но не се притеснявайте-не ги боли.Всички бебета хълцат и кихат. Peace

# 262
  • Мнения: 660
*Nikita*, благодаря за отговора - ще пробвам с бързината...

За праха - едва ли е от това. И аз изсипвам от течния в отделението за праха, нищо, че моята пералня е с горно отваряне, щото ми пести място в малката баня и въпреки всичко си пере без проблем - нямам и една лекьосана пелена, или дрешка от повърнато.

За хълцането - нашата педиатърка каза да давам по малко да суче, за да спре, но пък и да не се прекалява, за да не се прехрани. Аз и давам само докато я усетя, че спира да хълца.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 16:34 от Tony_st

# 263
  • София
  • Мнения: 9 563
Ех колко ми е приятно да чета как обсъждате бебчетата   Hug
Даже отидох на 1 страница да ги разгледам пак - еми много са ни красиви бебчетата и са всички с много хубави имена  Grinning . Радвам се, че модата на чуждоземните име отмина.

Да ви се похваля - майсторите свършиха и даже питаха дали могат да дойдат събота или неделя, че ще се опитат до 3 дни ще са готови и със стълбата. Е значи можело, ама трябваше да се заплашваме. Сега ми е малко по спокойно.

Тони–ст - благодаря. За сега няма да купувам други - ако се наложи ще пращам мъжа ми.

Айде чао от мен - аз отивам на преглед

Белла – бананите запичат. Ако можеш спри ги докато не се нормализират нещата

# 264
  • Мнения: 696
здравейте да ви кажа какво стана днес в болницата!докторът ме прегледа каза че бебка е доста ниско и да очаквам всеки един момент включване!бях и на тонове-апарата отчете за 15 мин. 3 броя  Shocked но аз дори не ги усетих-така че за сега това-ще чакаме!Лекаря каза утре в 8ч. вечерта да отида че той бил на смяна да ми пуснат пак тонове и да ме прегледа-днес бях пак 4 см.разкритие, плацента 3-та степен и понамалени води!Та да видим и утре какво ще каже, ако не трагна да ражда тази вечер де хехехех Laughing
Та това от нас,хубав ден!

какво мислите? #Crazy newsm78 доста съм се шашнала

# 265
  • Мнения: 10 028
За връщането се сещам, че ако не се оригнеше хубаво връщаше повечко. Така че след всяка гърда едно хубаво оригване оправяше положението.
Зори, бъди спокойна, позитивно настроена и всичко ще бъде наред! Бързо ще се похвалиш с бебче. Hug

# 266
  • Мнения: 3 379
Белла, много се радвам, че всичко вече е наред при вас. Не вярвам да е от храните, които ядеш. А педиатърката мери ли го как наддава или само предположи, че не наддава добре? Аз бих предлагала и двете гърди на всяко ядене, поне в първите 5-6 седмици. Четох темата ти в кърмаческия, мился, че Хедра е прекалила малко със сериозността на положението Simple Smile, плашещо е, но тя си е по-крайна по принцип. Виж, давай и от двете гърди и си кърми на поискване и гледай да има поне 1 пълен памперс на два дни, а е добре да отидеш да го премериш до няколко дни.

zori_tv, не се шашкай, готви се за раждане Simple Smile Спокойно и всичко ще е наред.

Какво стана с бебетата на Анабел и Elwing - при тях ли са вече или още са по болниците?

# 267
  • Мнения: 1 734
Здравейте и от мен. Аз много трудно мога да се добера да напиша нещо защото често се кърмим, но редовно ви чета.
zori_tv , стискам палци, явно много скоро ще си гушкаш сладко бебче, дано всичко мине успешно и без проблеми  Praynig
Фивър  , с теб сме    Flowers Four Leaf Clover  Praynig  Praynig
Да ви кажа, открих един доста ефикасен метод против колики : като започне да реве Лора я слагам в изправено положение до гърдите си, но така че коремчето и да е претиснато до мен. Много бързо се успокоява и заспива. Никакви капки не помагат така, нито носене на ръце, нито друго. Ако искате пробвайте го и вие, при нас дава страхотни резултати.

# 268
  • Мнения: 1 170
Белла, Тони ти е казала за овесените ядки ( а защо не и трици, май ти беше дюканствала, нали?!?) Peace . Освен тях се сещам за сини сливи, тиква... Пий колкото може повече вода.
За събуждането нищо не мога да кажа- баткото го хранех по график на 2-3 часа Rolling Eyes

# 269
  • Мнения: 3 621
Аз само да кажа здрасти и се връщам назад да ви чета.
 Белла, за по-лесно ходене в тоалетната започни да ядеш по една активия вечер преди да си легнеш, на мене много ми помогна, яж круши, не пии от натуралните сокове че имат много консерванти и някъде бях чела не са препоръчителни за кърмачки, че от тях бебчовците имали много колики
Зори запази спокойствие, а пък ние ще чакаме утре хубави новини от тебе

Какво стана с бебетата на Анабел и Elwing - при тях ли са вече или още са по болниците?
Дано всичко да е наред с бебчетата и вече да са си при мамите

Общи условия

Активация на акаунт