"Баба Марта бързала, мартенички вързала и бебенца ни носи щъркела!"

  • 17 704
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 361
Зеленкото, мерси за инфото. Калин е голям сладур, колко много косичка има. Пу пу.
Аз имам едно въпросче относно това с кърмата. Това, което обесняваш е при положение, че бебоците не са при майките, нали?

# 61
  • Мнения: 64
Зелено човече, Калин е направо прекрасен! ПУ,ПУ,ПУ,ПУ!

# 62
  • Мнения: 1 734
Зеленко, много сте сладки, живи и здрави да сте! Задай си въпросите в кърмаческия форум, може и нова тема да пуснеш, веднага ще ти отговорят. Аз лично честичко надничам там, много ми помага.

Elg , да - това се прави, когато бебетата не са при майките, иначе си ги кърмиш и дохранваш с добавка, която ти дават, ако има нужда.

Да споделя моя опит с коликите, че много ни мъчат. От снощи след поредната `ревяща` нощ дадох Биогайа,изцяло с естествен лактобацил, от аптеката ми препоръчаха тези капки като много търсени от майките и имаше добър ефект. За първи път от както са започнали коликите имахме няколко спокойни часа.

# 63
  • София
  • Мнения: 1
Зеленко, добре дошла. Сигурно вече си пробвала, но за всеки случай ще го кажа, моят син, който също беше поспалив първите дни, най-ефикасно се събуждаше с разтриване на рамо. Така по няколко пъти, докато се  нахрани. После, като му се отвори стомаха, целият свят разбираше колко е гладен. Забравих да попитам ти с каква помпа беше и доволна ли си от нея, че аз още не съм си купила?
 
 Що се отнася до Дез, понеже виждам, че може коментарите за пупата и да са прозвучали не така, както аз поне исках да прозвучи моят, не виждам нищо лошо в големия корем. Големият корем в повечето случаи означава голямо бебе, та само можем да и се радваме. В крайна сметка от 8-9 месеца нали това правим- отглеждаме си пупите. Е, тя го е направила качествено. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 696
вчера беше термина на Bibian дали няма да има изненади ??а момичетата с термин днес също отсъстват?нямам търпение за хубави новини днес Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 49
 "Слузестата запушалка е плътна слузеста секреция, често примесена с кръв, която през време на бремеността е затваряла шийката на матката. Изхвърлянето й може да стане oт 24 до 48 часа преди раждането. Обикновено чисто и слизесто течение, но понякога може да е кафяво или розово. Това течение може да се появи заедно с началото на контракциите или няколко дни по-рано. Слузестата тапа, която запушва цервикса по време на бремеността, за да предпази вашето бебе от инфекции, може да се разхлаби и изхвърли. Трябва обаче да съобщите за всяко вагинално кървене на доктора или акушерката си."
Термина ми е 14.03, в момента съм на Гино дактарин вагинални капсули/3бр./, а вчера вечерта ми падна тапата/прилича на бяло течение примесено с кръв, по скоро с розов цвят/. Обадих се веднага на майка и на докторката. Двете казаха, че е нормално и ако нямам болки или изтичане на води/усещането било все едно си се напишкала,без да искаш/ да не тръгвам към болницата. Не се стресирайте от краткия срок даден по горе, от падането на тапата до раждането, по форуми четох, че има жени на които тапата е падала 2-3 седмици преди самото раждане. И още нещо-тапата може да изтича няколко дни.
Надявам се да съм била полезна в някаква степен,първа бременност ми е и се извинявам,ако бъркам някъде Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 49
 ooooh! колко съм отнесена...
Честито на всички обебили се и леко раждане на останалите,които сме на стартова позиция  Joy

# 67
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Еля, още ли си тук, какво става - стегна ли багажа вече.

Зелено човече, Белла много са ви сладки малките мъже, пу-пу да не им е уроки. Зелено човече, остави детето да спи - значи не е гладно, жадно и намокрено...и аз така се притеснявах с баткото, но моето бебе спеше по два до четири часа на денонощие пък сега да го видиш какъв е левент.

Да се похваля: нощес спах, будих се само веднъж.
И още да се похваля: сглобихме преносимата кошарка вчера/голям зор докато и намерим цаката/. Също така сглобихме и количката, всички части са си там, има покривало за крачетата, дъждобран, чанта /в нея една подложка за преповиване сложили/, сложихме коша за новородено/регулира се до полулегнало положение/, маневрена лека и лесно управляема количка. Много добър избор - не съжалявам изобщо, пък и цвета не е никак светъл и лесно цапащ се/това ще го проверим след няколко месеца  Laughing /.
Прах за пране взех Сано, крем против подсичане препоръчаха един Павлодерм в жълта кутийка, за всеки случай добавих Buebchen, ама малка тубичка - че може да не понесе на бебето.

Честито ни първомартенско бебче. Ивема, да ти е живо и здраво

# 68
  • Мнения: 222
Привет и от нас днес  Hug
Честито на новите мами!!!Да сте живи и здрави и вие и дечицата!!!Много да ви радват мъниците и да са много послушни!!!
Ние през нощта сме много зле  Sad мъчат го тия гадни колики, сега взехме нови капки - Саб симплекс, дано помогнат на малката душицата, че като го гледам как се гърчи ми се къса сърцето. Иначе се кърмим, заспива на гърдата, щипя и аз като Зеленкото, сигурно синки ще му излезнат. А иначе веднага след изписването си взех помпата на Авент, щото млякото прииждаше, а тоя мъник нямаше сили да ме изцоцва и гърдите ми ставаха на камък. доволна съм от помпата, много. Даже тази сутрин си направихме експеримент да видим колко гр. изцоква - изцедих се и от двете гърди - 125гр, а мъника изяда 80гр  Peace вчера се бях много притеснила,че кърмата ми е намаляла, ама с тия количества дето си хапва, май всичко е наред.
Стискам палци на всички бъдещи мами, за които момента наближава - всичко да мине по мед и масло и да гушкат най-здравите бебчета!!!

# 69
  • Мнения: 361
вие пък с този багаж ме взехте за мезе Rolling Eyes
стегнах го вчера. А утре ще си оправя и нещата за изписване. Такава съм си, предпочитам да съм организирала всичко и да ми е спокойно. Даже смятам да напиша на таткото какво точно трябва да направи и да донесе за изписването и после за вкъщи.
Днес ми остава само да изгладя спалните комплектчета и утре да сглобим леглото. После само чакаме.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 315
Аз имам едно въпросче относно това с кърмата. Това, което обесняваш е при положение, че бебоците не са при майките, нали?

Да, разбира се, да!!!

Помпа ползвам ръчна АВЕНТ втора употреба, златна е тази помпа, момичета, без нея не знам за къде щяхме да сме.

sia, благодаря, направо ще си копирам поста в кърмаческия Hug

Дърта маймуна, сигурно има синки от ръчкане и щипкане нашта буболечка на това място, дето го описваш  ooooh!

Айрис, така правихме досега, оставяхме го Калин да спи докато иска, но днес дори няма сили да изплаче, само спи, миенето на дупето не го събуди, смяната на памперса не го разрева, отпуснат е като да не го казвам, че е страшно дори да си го помисли човек и вече съм в паника...

# 71
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,ние с каката голяма разходка му дръпнахме,откриха нов парти център в квартала и сега няма отърване.Преди малко сложих яна да спи и си дооправих багажа за болницата.
Утре сутринта отивам да ме приемат и живот и здраве в сряда трябва и аз да се похваля с бебче.
Малко ми се е стегнала душичката,както се казва в тих ужас съм,до сега не сме се разделяли с яна и това много ме тормози и разбирасе в главата ми започнаха да се загнездват едни рояци от бръмбари,страх и страшни мисли.
Та това е от мен отивам малко да си почина и да погледам някое филмче.

# 72
  • Мнения: 151
Аз имам едно въпросче относно това с кърмата. Това, което обесняваш е при положение, че бебоците не са при майките, нали?

Да, разбира се, да!!!

Помпа ползвам ръчна АВЕНТ втора употреба, златна е тази помпа, момичета, без нея не знам за къде щяхме да сме.

sia, благодаря, направо ще си копирам поста в кърмаческия Hug

Дърта маймуна, сигурно има синки от ръчкане и щипкане нашта буболечка на това място, дето го описваш  ooooh!

Айрис, така правихме досега, оставяхме го Калин да спи докато иска, но днес дори няма сили да изплаче, само спи, миенето на дупето не го събуди, смяната на памперса не го разрева, отпуснат е като да не го казвам, че е страшно дори да си го помисли човек и вече съм в паника...
Абе да не го държите на много топло?знам ли-не че разбирам,но от топлинката да му се спинка дали е възможно?
Обади се на педиатъра си най-добре и опиши какво прави.
Между другото Зеленко на снимката къде ти е коремчето бе-то не останало и спомен. Hug Дано и аз като родя да нямам Laughing,че и моя е един огроменннн .

Та се сетих за Дез, ми то моя мила май е съшата работа ако не ме лъже огледалото и очите.На мен пък все ми викаха да не съм бременна с близнаци и дали съм сигурна.Като ,че ли на видеозона няма да се види  newsm78 шматки...
А за голям корем -голямо бебе и аз така съм чувалаSimple Smile така ,че няма лошоSimple Smile

Поли,късмет ти желая и си пусни филмче да не мислиш лоши работи-най-много главоболие да си причиниш!

# 73
  • Мнения: 267
Страхотни са на всички бебоците  Hug
Аз днес си купих нощница,викам си хайде поне едно нещо да имам за багажа  Laughing,поне имам още най - малко 20 дни,без паника мога да се подготвя,макар че доки каза след 10 да го чакам малкия ни принц,но аз все си мисля,че ще е към 20-ти  newsm78,абе както си е решило човечето то ще си каже.Само дето това с преносването е много гадно,тази тръпка,това постоянно чакане,представям си как изнервя майката  Cry
Днес  ще имаме ли бебчета,май ще е затишие пред буря  Praynig Hug
Ние на 4 сме на преглед и ще видим как вървим,тогава ще си взимам кошарата и ваничката,нямам търпение да я  видя  Mr. Green

# 74
Здравейте!Аз излязох на оглед и отидох до Premaman и какво да видя нова стока,и количката която бях харесала са я получили в цвят който страшно много ме грабна и направо си казах "ТОВА Е МОЯТА КОЛИЧКА!".Капарирах я и ми я прибраха в склада ,когато родя ще си я вземем,отделно сега имах сребърна карта ,но за количката ми издават златна и ще ми намалят цената с 10% ,което също е супер.Взех количката с коша за новородено и столчето за кола!!!Та вече си имам количка и толкова се кефя ,че ми иде да отида и да родя newsm44 smile3534

Имаше една възглавница с наклон от 0-2г която бяхме обсъждали преди и я взех ,сложих я в албума.Ето възглавницата и количката си я снимах: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=262534&pid=10841119

Сложих снимки и на моя корем ,не мога да преценя но май изглежда малък.Днес видяхме познати,които не знаеха че съм бременна и ме питаха в кой месец съм!Като им акзах ,че чакам всеки момент и онемяха.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=262533&pid=10841622

Общи условия

Активация на акаунт