Отговори
# 150
  • Мнения: 649
За хълцането аз четох в книгата на Спок, че всички бебоци хълцат и не било нищо притеснително. Но и аз си мисля, че бебо не се чувства много комфортно като хълца. Той препоръчва да се даде малко топла водичка и бебето спирало да хълца / все още не съм го пробвала/, но номерът с гърдата, който Геиа препоръчва действа  Wink

Момичета аз звънях днес до Витата и ми казаха, че там правят изследване за билирубин. Така че утре сутринта мислим да отведен Йоан да го боцнат. Дано стойностите са му в норма  Praynig, защото и оченцата и бузките са му много жълти още.

larakroft страхотна изненада предполагам. Пожелавам ви много весело и незабравимо изкарване.  Simple Smile

Яна аз ти препоръчвам да смените памперсите. Докато бяхме на Памперс много често и нашето дупе се зачервяваше и около зачервяването беше обсипано с много ситни пъпчици. При нас Судокрема помогна. В момента сме с памперси Либеро и този проблем изчезна. От време на време се зачервява , но само когато бебо започне да ака по-честичко.
Пробвахме памперсите и на хХъджис и те са добри. Много по-мекички изглеждат, а Либерото имат двоен ластик , което пречи бебо да се опикава. Wink

Момичета от няколко дни имам странно усещане в гърдите. По няколко пъти на ден чувствам някакво изтръпване, все едно иглички ми минават. Най-чувствително е в областта на зърната и ареолата. Някой от вас имал ли е подобно усещане и на какво се дължи? newsm78

# 151
  • София
  • Мнения: 1 977
Фокси,защо не можеш да отидеш на фризьор?Нали не кърмиш,още по-лесно,аз като изляза после тичам обратно,за да го храня SadНяма ли на кого да оставиш мишлетата?

# 152
  • Мнения: 24
Здравейте,

 bg Честит празник!!! bg

Мамчета моля за съветче! Моята буба от вчера след ядене много се напъва а не може да се изака и много плачка. Днес само веднъж успя - не е по-различно акото в смисъл не е твърдо, но все пак си мисля, че е запечена Sad Как мога да и помогна защото много се мъчи миличката  Cry

# 153
  • Мнения: 64
Десика и аз имам сьщите странни усещания в последно време в гьрдите newsm78, и то почти всеки пьт след кьрмене, ще се радвам ако някоя по опитна майка сподели нещо ако знае, че взех да се притеснявам вече и май ще трябва да посетя акушерката да разпитам.
А хьлцането- и аз спасявам положението с леко кьрмене, особенно ми помага ако е в легнало сьстояние.
Пак имам повикване-  baby_neutral
Лека и спокойна вечер на всички бебета и майки Hug

# 154
  • Мнения: 17
Ай добра нощ и от нас с ламята. Брей това дете ме е взело за мезе..... Crazy тия дни като имаше помощ от баба и спеше нощем като пън, сега като няма помощ и се е оцъклил от 12:00 часа се носим и храним  Whistling
 За хълцане и аз знам -цица. На моя водата не помага.
 За памперсите бяхме с 2-ката на Памперс ама ни омаляха а и пропускаха. Сега от седмица сме на 3-ките на Пуфис и Либеро и всичко е ок. Има ги в Кауфланд.
 А аз реших - пишката надолу , според мен ако памперса не е малък и не притиска няма проблем да е надолу иначе голямо мокрене пада.
 Момичета на мен цикала ми се възстанови точно на 40-тия ден от раждането. Аз се надявах че като кърмя и ще нацеля промоцията да не ме тормози тоя цикъл някой друг месц ама не би.  Crossing Arms Но всички ми казват че така било по-добре а аз не знам дали е така  newsm78
 Еииии не иска и не иска да заспи ....е поне не реве .....само иска компания за лаф4е.... а татенцето спи та хърка ....ще отхвърли  2-3 кубика дърва докато ние се носим из стаята ... hahaha

# 155
  • Мнения: 122
не мога да кача снимки в албума. Не знам защо. направих си албум, но като избера снимки изписва че са качени а не се виждат

# 156
  • София
  • Мнения: 2 508
То май не става веднага...

# 157
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас с Краси!
Честити бебчовци на Алхимика и на Радка, и на другите, които съм пропуснала, ако не съм им честитила! Радвам се, че и бебчо на Радка е добре и бързо да се възстановяват с мама и да се приберат при таткото, за да им се радва и много да ги гушка!
Яна, аз мия дупето със сапуна на Чико, мажа дупето със крем Здраве и съм адски доволна - само този крем оправи гъзето на Краси. Иначе използвам мокри кърпи на Памперс, памперсите в момента са ми най-различни - Хъджис, Пуфис, Памперс Слийп енд плей, Либеро/просто реших да пробвам повече марки и да избера най-добрите/. Не го мия на всяка смяна на памперса - 2 пъти на ден, сутрин и вечер.
И ние имаме проблем с хълцането - и аз давам да суче, най-малкото защото Краси вода въобще не иска да близне, та дори и да трябва да давам, това е мисия невъзможна. И биберон дори не иска да смуче. Иска само едно - пък били глупави момчетата, а? Mr. Green
И ние се носим все на ръце - донякъде от зверските колики, които го мъчат и напук на всички правила при нас са най-силни до към обяд и нощем, донякъде и защото мама бая го разглези. Е, и бабите помогнаха, ама мама най-вече е за бой Joy hahaha
Като гледам днес ще става за разходки и желая на всички приятни слънчеви емоции днес!  bouquet

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Добро утро мамчета!
Виждам че се обсъждат много актуални теми, жалко че имам време да чета само по вентилаторната система.
При нас  положените е като при повечето, дребни питанки, общо взето без сериозни проблеми.
За кърменето  Благодарение на съветите които ми дадоха yanast и Aila - много съм им благодарна  Hug за сега се справяме и удържам положенито да давам добавка от АМ. Добре че бебчо ми е лаком и има голям мерак да сучи, иначе вероятно щях да се предам до сега. Днес ще го водя да го притеглят и ще зная окончателно, но виждам че доста се е закръглил и съм спокойна. От опита ми с разранените зърна този път да каже че комбинацията Лансинокс + Дефламол + подплънка за кърма отгоре помага много. Предния път също се мазах но не съм слагала подплънки и вероятно мазилото се е изтривало веднага в бельото та почти нямаше ефект. Като се сложи подплънката, самата тя леко се омазнява и си държи мястото намазано постоянно. Преди кърмене гърдите се мият добре разбира се.
За режима - ние почти нямаме такъв. Кърмя на поискване, гледам да не го будя, освен ако не прехвърли 3 часа сън. Къпим го вечер между 18 и 21 часа, както се случи. Заспива почти винаги на ръце, разнасяме се и се дундуркаме постоянно. Така съм гледала каката тя е много спокойна, никога не ми е била ревлива, да доста усилия си е да си постоянно с бебето на ръце, но не одобрявам военните методи и не бих ги причинила на бебето ми.
За козметиката - шампуан на Чико, сапунче и гел на Джонсън и крем Бочко - с това се изчерпва цялата ни козметика. За сега не ни се е налагала да ползваме друго.
Памперси на Памперс, за сега ползваме големите зелени опаковки /забравих как се водят/ номер 2, моя кльощавелчо скоро на по-голям номер няма да премине.
Това е от мен за сега. И ние имаме доста снимки, но не зная кога ще им дойде ред да ги кача в албумчето.
Лек и приятен ден!

# 159
  • Мнения: 592
Добро утро недоспали мами, пожелавам само приятен ден и много   hahaha ухилени бебоци, спинкащи сладко, папащи мляко и акащи гладко  Joy

Аз отивам да се паркирам че след малко ще ме викат за закуска Simple Smile
lukrecciana - снимките се бавят малко, ще ъпдейтне сайта след малко - споко  Peace

# 160
  • Мнения: 4
Честита месечинка на Виктор на konikonkoni, Християн на Савина1, Надя на Pampam и Полина на riccie

# 161
  • Мнения: 89
Добро утро и от мен!
За позицията на пишката-при баткото никога не съм я слагала нагоре..Освен това в памперса има достатъчно пространство и тя не е притисната,та да изпитва бебчо дискомфорт при пишкане!И аз не виждам логика в категоричното мнение да е нагоре...(к.пенкова,имам предвид при напикаващи се бебешори.. Laughing)

Ларакрофт,ти си късметлийка!Честита награда!А то е и съвсем скоро.Страхотно!Да си изкарате великолепно и ще разказваш!!!

Тази нощ бебка пак беше с мен на спалнята и докато сучеше беше такова сумтене,ръмжене и охкане.. Shocked Решила съм следващия път да я запиша! Иначе и аз като Линката не я оставям да плаче..Нещо съм много мекушава.. Laughing

# 162
  • София
  • Мнения: 12 232
Момичета от няколко дни имам странно усещане в гърдите. По няколко пъти на ден чувствам някакво изтръпване, все едно иглички ми минават. Най-чувствително е в областта на зърната и ареолата. Някой от вас имал ли е подобно усещане и на какво се дължи? newsm78
   Десика, това което описваш много ми прилича на игличките, които доста мама описват, когато усещат че им слиза кърмата. Забелязала ли си след това да има леко протичане от гърдите или пък да се случва, малко след началото на кърменето, когато слезе кърмата. При мен се получаваше именно такова усещане след първите няколко седмици кърмене, което е съвсем нормално, по-късно отшумя  Simple Smile

# 163
  • София
  • Мнения: 83
Хайде на кафе!   newsm53



и лека закусчица



Честити месечинки на Виктор,Християн,Надя и Полина.

До после милички само да го приспинкам.

# 164
  • Мнения: 60
Честито бебче на Радка - бързо възстановяване и добро здраве и на двамата им желая!
И ние хълцаме като луди по два-три пъти на ден по10-20 минути, пробвам с водичка ама май не става много, а ние сме само на АМ за съжаление!
За запека нямах никакви проблеми до вчера, ама аз съм си виновна - хранихме се с Нан и всичко беше наред и вчера пак купих Нан, но хипоалергенно по препоръка на фармацевтката - хем по-скъпо, хем се измъчи детето от него! На всичкото от горе съм купила три кутии #Cussing out Ще умра от яд! #Cussing out Днес тати ще ни купи от обикновеното Нан и ще смесвам с другото да видя как ще е положението!Че вчера нощта детето се напъва цял час - целия беше станал червен - успя да се изака, ама с голям зор и по-малко от обикновено!!!
Утре ще ни пристегне бебефона - та ще споделя впечатления от него - на Bertoni e - дано да е хубав, че не мн скъпичък Confused
Иначе вече изградихме някакав странен нощен режим - правим две паузи по-големи от по 4 часа - 4  и половина, а не една голяма, но аз съм доволна - успявам да се наспивам горе долу!
Че една нощ голяма глупост бях направила - толкова бях сънена, че бях напъхала едното шише в стерилизатора без да го измия от млякото - чак след стерилизацията гледам водичката леко бяла и се усетих - та хяйде цялата процедура наново Joy

Общи условия

Активация на акаунт