Отговори
# 165
  • Мнения: 173
Здравейте, мами!
Включвам се с едно питане - по колко време спят вашите бебоци? Ние почти не спим - вчера през деня общо е спал 6ч, а снощи са му се събрали 4ч, сега съответно пак не спи  Shocked

# 166
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Добро утро и от мен  Hug
Гери,ами малката  спи доста ,но обикновено след 18:00 до към 11-12 часа мрънка от коликите,но после цяла нощ спи до 5,6 сутринта.

# 167
  • Мнения: 15
ДОБРЮ УТРО СПАЛИ, НЕДОСПАЛИ ИЛИ ПОЛУЗАСПАЛИ!  Laughing

Тази нощ посетих сектичката и отбелязах че в 5 часа нямаше никой вътре. САМО АЗ Mr. Green Просто се кърмехме от 4до към 5 часа и наблюдавах форумчето.  Ей тази нощ рев нямаше, но ъкането  ми разказа играта. Много охка това дете. Охка в съня си, но аз не мога да спя, съответно го взимам при мен на спалнята. Татито спи сгушен на единя край и така - семейна идилия. За капак и запек ни хвана, та офкането е двойно. Опитва се детето да я свърши някаква, но уви.

Вчера отбелязах,  че вече мога да спя и под душа. Влезнах да се изкъпя вечерта и понеже сме с вана, когато си взимам душ, сядам на седалката, та и да си почина. И така съм заспала. #Crazy А и аз се къпя с много топла, почти вряла вода и съм се отпуснала и като ми текнала таз кърма, елате да ме видите. Ако бях запушила и се топнала във ваната и Клеопатра щеше да ми завиди.  hahaha
Стана ми много смешно, защото преди си виках, ох само един път да си легна, че много ми се спи. А сега - установих, че мога да спя навсякъде, по всяко време, само Кристиан да не реве.

За памперсите - аз мирясах с Хъджис, иначе се преобличахме по 10 пъти на ден. А и кърпичките мокрите са супер.Нямат нищо общо с другите мокри кърпички.
За пишката - аз определено не гледам много, много, но ми прави впечатление че от самосебе си застава като че ли нагоре, като слагам памперса. Не знам кое е правилно и кое не.

Момичета, не знам аз ли не съм добре, но знаете ли че ревнувам бебето, когато свекърва ми го вземе. Иначе таткото като го гушка чак ми е драго да си ги гледам. Моята баба го гледа онзи ден за цели 3 часа и бях относително спокойна, но снощи направих грешката и заведох Криси у свекървата -ей така да се разнообрази детето. Тя живее на същия етаж, но в съседен апартамент. И понеже имах малко за гладене й го оставих уж за 10 мин. Отивам после да си го взема и той заспал. Тя го сложила на нейната спалня, заключила  вратата отвън с ключ, щото й била развалена бравата и да не се отваря вратата и си работи нещо в кухнята, а тя е на 1 коридор разстояние, който е поне 5метра дълъг. До главата й бръмчи телевизора и ми вика - спокойно аз го гледам. АХ, м.....ка му. ПОБЕСНЯХ. И й викам, вземам си го , че ще го къпим и тя ми се опълчи. Остави го вика ,аз ще ти го донеса като се събуди. Олеле, яхнах метлата. Отидох в къщи, като ревнах на мъжа ми, викам му отивай и си ми взимай детето, че чудо ще стане, ще отида и ще й оскубя перушината. Аз се ядосах, защото свеки ми вика - виж колко е спокоен в къщи, то по - добре като минат 40 дни да ми го даваш да спи при мен. и аз й викам, ама ние се кърмим. А тя- ами аз като се събуди ще ти звъня да идваш. Е...ти тъпото парче, ще я удуша.  #Cussing out #2gunfire

Сори за спама, обаче ми олекна. Знам, че тя нищо лошо няма да направи на детенце, напротив тя умира за него. То това й е първо и единствено внуче, ама много е властна мамка му и прави едни такива изказвания, дето ме кара да се чувствам като най - некъдърната майка. Ама той мъжа ми си й го каза.

Айде мн дълго стана, още един път сори, ама ми олекна.

П.С. Може ли някой дя ми прати паролата и юзъра за албумчето в снимка.бг, да кача и аз малко снимчици.

# 168
  • Мнения: 5
здравейте мамчета,

искам да питам дактарина на опаковката пише годен след отваряне 28 дни, а аз чак сега го прочетох а със сигурност е на повече от 28 дни дали може да му стане нещо на детето боже колко съм отнесена ужас

иначе мишо е спокоен, коликите лекуваме с инфлакол био гая и еспумизан и мисля че имат ефект като се дават редовно.
козметиката кремчето на бочко и нивея
спим различно някога по два по някога 5 часа
оф трябва да ставам

# 169
  • Мнения: 40
Гери за спането мисля, че при всяко бебче е различно. Аз от три деца - едното спеше по 3 часа на денонощие, второто неможех да го събудя за ядене, а Андито ми е будна само между 18ч. и 21ч. то през този период имаме две кърмения и банята.
larakroft1 мерси за кафенцето  Hug
За мамите дето не кърмят - хълцането ->пробвах със затоплена водичка, действа  Peace
Режима при нас е на три часа и през деня и през ноща. С акането също си имаме режим сутрин към 9ч. 15ч.и 20ч. преди бянята пълним лигена.
За пишлетата - аз на мойте мъже съм им ги вдигала на горе, ама ние бяхме с тензухени парчета... newsm78 сега се чудя как съм успявала doh то майченството ми е минало в банята и над масата за гладене.
Днес сме на мерене, теглене, боцкане... като се върнем ще се отчетем.

# 170
  • Мнения: 1 121
Добро утро!

За пишката - при положение, че естественото й положение е надолу защо ще я слагате нагоре? Shocked Аз на синът ми винаги съм я оставяла така, както си застане и никога не ни е протичал памперса, освен ако не е пълен разбира се.

А за спането-моята госпожица напоследък спи много през деня, но вечер между 6 и 11 много плаче, заради гадните колики... едвам успявам да приспя брат й Confused

# 171
  • София
  • Мнения: 1 979
Добро утро,то май вече стана добър ден де...

geri_kkoleva, и аз като betunga макар и с първо дете смятам,че за всяко бебе е различно,така съм чувала,а и ние с брат ми сме били коренно различни,аз почти не съм спала и съм бодърствувала по цели дни и нощи,а той само е спинкал милия.

bibi_iv за свекървата те разбирам.Моята да е жива и здрава жената също е властна и си мислех,че ще се опита да се налага,но за момента съм удивена от поведението и,на няколко пъти видях,че не е съгласна с мен,но си премълча,много съм и благодарна.Иначе да си призная първия път,когато дойде да види Никола направо ми го грабна от ръцете и аз страшно изревнувах и ми стана супер гадно,все едно ми открадна детето,но после осъзнах,че тя го обича много и му се радва,както например моята майка,а и жената го вижда рядко,та нека го гушка като има  възможност,в крайна сметка ние сме майките!Така че се опитай да не се впрягаш много,просто не позволявай да ти се налага как да си гледаш детето,а иначе според мен трябва да и даваш да му се радва,както ти сама каза единствено внуче и е!

Да се оплача,че моето ангелче тази нощ не беше много спокойно.Вчера цяла вечер повръща по малко и през нощта също много се оригва и се напъваше нещо.Но днес е по-спокоен.Правихме за първи път гимнастика и се надявам малко по-късно да ходим за първи път с количката,че времето е супер.

Айде,че плачем Sad

# 172
  • Мнения: 5
Мами искам да ви почерпя, мойто мишле става на 3 месеца днес Heart Eyes Последния месец ми мина толкова бързо, като един миг, за разлика от първите два, които ми се сториха цяла вечност. Вчера се разходихме до Пигис та му купихме и подарък Laughing
Честита месечинка и на Виктор,Християн,Надя и Полина, да са здрави дечица и да папкат и слушкат мама и тате!


За пишката свеки отсече нагоре Naughty но пък добре че не живее на същия етаж в нашия вход /Биби напълно те разбирам/, а е на цееели 15мин. Crazy, та вече си я оставям накъдето си иска да е. То в памперса си има достатъчно място, а и така не се напишкваме.
За спането Криси през деня вече почти не спи, но ако няма колики през нощта си спинка м/у храненията.
Днес пак на разходка мами, супер е времето засега, хубав ден от нас Hug

# 173
  • Варна
  • Мнения: 78
Честити месечинки и на другите бебенца, свен на моето Wink
Ние съшо почти не спим през деня, събират й се 3-4 часа. Иначе се храним на поискване /само на кърма съм да чукна на дърво/, през 3 часа. Това с коликите и напъването на бебчо явно е обща "болест".
За разранените зърна аз ползвам продукт на Medela, PureLan 100. И съм много доволна. Но сега ме мъчи един зъб ...... май след родилните болежки ме почват. След малко ще папкаме и бягам на зъболекар, че вече не се трае. Лек ден на всички  Hug

# 174
  • Мнения: 122
Момичета от няколко дни имам странно усещане в гърдите. По няколко пъти на ден чувствам някакво изтръпване, все едно иглички ми минават. Най-чувствително е в областта на зърната и ареолата. Някой от вас имал ли е подобно усещане и на какво се дължи? newsm78
   Десика, това което описваш много ми прилича на игличките, които доста мама описват, когато усещат че им слиза кърмата. Забелязала ли си след това да има леко протичане от гърдите или пък да се случва, малко след началото на кърменето, когато слезе кърмата. При мен се получаваше именно такова усещане след първите няколко седмици кърмене, което е съвсем нормално, по-късно отшумя  Simple Smile
Аз го усещам това около два часа след кърменето  и веднага бягам за сутиена, защото няколко секунди по-късно теква и от двете гърди млякото и ми мокри блузите.
 Аз за пишлето да се включа- при нас в болницата имаше обучение как да слягаме памперса и ми казаха пишлето нагоре и винаги го слагам така- досега не е намокрил нито веднъж дрешките- Хъджис !!! Аз после забих въпрос на мъжа ми- големите мъже на къде държат пишлетата:))) и той каза нагоре.
 Толо, мерси за инфото за лосиона  вече втори ден мажа и почти напълно е оправен дребо.
Фокси, знаеш ли колко време ще се възстановява бебо на Радето? Дано бързо да го изпишат мъничето.
 Ние излизаме всеки ден на разходка. Хайде Варненки на среща в морската. Обаче май го дават да вали тази седмица Sad

# 175
  • Мнения: 15
ХЕТЕРА, БЛАГОДАРЯ!

чЕСТИТ ЧЕТВЪРТ РОЖДЕН ДЕН НА КРИСКО И МЕСЕЧИНКИ НА ВИКТОР, НАДЯ, ХРИСТИЯН И ПОЛИТО. newsm51 newsm51 smile3525

Хайде чакаме да се отчетете от мерките и теглилките;  Поля, ти също.
Аз имам въпросче - чайчето от копър как и в какво соътношение се приготвя. Със семена или от пресен копър.

А ние нещо се опъпчихме по бузките, не знам от какво е, но вече 2 ден не ззавяхват. Не са от прегряване, онези вече ги разпознавам. Тези са мн малк, червенки с гнойно връхче.

Мацки, вчера бях завряла нос в темичките на януарките. Гледам говорят си  за пишкане и акане в легенче. Знаете ли за какво иде реч?

# 176
  • София
  • Мнения: 12 250
Мацки, вчера бях завряла нос в темичките на януарките. Гледам говорят си  за пишкане и акане в легенче. Знаете ли за какво иде реч?
  EБХ - Естествена Бебешка Хигиена. Предполагам че Яна може да се включи по подробно по въпроса по късно. Иначе ето малко инфо - Естествена Бебешка Хигиена. Тук във форума също имаше темичка за това някога, сега вече не я следя отдавна  и незнам дали още се поддържа.
  Просто споделям информация, не искам да започвам спорове дали има смисъл и т.н, аз ползвах този метод с близначките от петия месец, като след това количеството и времето на използване на памперси рязко намаля и малко след годинката вече изцяло бяха без памперси. С новото бебе мисля отново да започне да практикувам ЕБХ, още не съм решила откога. Замислям се и проучвам и за пелени за многократна употреба  Simple Smile

# 177
  • Мнения: 64
Добро утро!
ЧЕСТИТО на Криско и останалите пораснали бебешори!
Гери ККолева, мойто бебе си поспива, не мога да се оплача- има дни в които се буди само за ядене и после пак си заспива.И през нощта е така, с малко по големи паузи.Кьрмя го през около 2-3 часа, когато реши че е гладен и като хапне хубаво, все гледа да си дремне Simple Smile. А когато е буден рядко се носим на рьце, повече време прекарва в количката на терасата- но тук времето е доста топло.От вчера започнах да го слагам по малко и в кошницата за кола- мисля доста му хареса, пьк и така си го разнасям с мен из цялата кьща, кьдето каквото имам да си домакинствам....говоря му доста и положението е ок.
За памперсите- ползвам Хьджис, без забележки за момента.Пишлето хич и не поглеждам накьде го слагам- както си застане от самосебе си и не сме имали аварии.
Хайде приятен ден и до скоро Hug

# 178
  • Мнения: 689
Абе момичета, не мога да ви открия. Отдавна не бях влизала, а вие сте се преместили вече в друг подфорум. Обаче от тема на тема, та ви открих, де. Чета, общо взето, всички сте добре, има доста недоспали майки, но то си е напълно в реда на нещата, де.
Ние също сме добре. За 1 месец дребко е качил 1кг и съм доволна, защото кърмата ми беше малко, отначало дохранвах, сега вече е изцяло на АМ. Той е доста лаком, поспива си нормално. Ааз го сравнявам непрекъснато с каката, която не спеше, не ядеше, само ревеше, бях се видяла в чудо с нея, та бебко сега ми се вижда песен...пу.пу.пу.
Вие за колко време извеждате малките на разходка с количките? Аз още се страхувам, вижда ми се голям студ. Изкарвам го за малко с кошницата, в колата, до лекарката или майка ми и после вкъщи.

# 179
  • София
  • Мнения: 83

Вие за колко време извеждате малките на разходка с количките? Аз още се страхувам, вижда ми се голям студ. Изкарвам го за малко с кошницата, в колата, до лекарката или майка ми и после вкъщи.

Аз вече 2 дни го извеждам навън с количката за по 1час.даже сега пак ще излизаме.

Общи условия

Активация на акаунт